Kadınların Kaç Çocuk Doğurması Gerektiğini Söyleyen Liderlere Norveç Başbakanı Erna Solberg de Eklendi

 > -

Norveç Başbakanı Erna Solberg, Norveçli kadınların ortama 1.6 çocuk yaptığını belirterek, sayının artmaması durumunda refah sisteminin tehlikeye gireceğini açıkladı ve ekledi: "En az 2 çocuk yapın"

Yeni yıl konuşmasını gerçekleştiren Norveç Başbakanı Erna Solberg, konuşmasının büyük bir bölümünü Norveç refah sistemine ve sistemin ayakta kalması için gerekli olan nüfus artışına ayırdı.

Norveçli kadınların ortalama 1.6 çocuk doğurduğuna işaret eden Başbakan Solberg, Norveç refah sisteminin sürdürülebilirliği için çocuk sayısının yeterli olmadığını vurgulayarak, Norveçlilerden en az 2 çocuk yapmalarını istedi.

"Refah sisteminde sorunlar baş göstermeye başlayacak"

Solberg, şimdiki sistemin 10 yıl daha sorunsuz bir şekilde ayakta kalacağını, vergi ödeyen nüfusun artmaması durumunda ise Norveç refah sisteminde sorunların baş göstermeye başlayacağını ifade etti. 

2004 yılından bu yana muhafazakâr ve liberal muhafazakâr görüşlü Höyre Partisi başkanlığını yürüten 58 yaşındaki Erna Solberg, 2013 ve 2017 yıllarındaki seçimlerden zaferle ayrılarak Norveç başbakanlığına seçilmişti.

Geçtiğimiz aylarda İtalya'da da hükümetin 3 çocuk yapmayı teşvik eden planı, muhalefet partileri tarafından 'ortaçağ yöntemi' olarak nitelendirilmişti.

İtalya'da 'En Az 3 Çocuk' Projesi: Ailelere Tarım Arazisi ve Faizsiz Ev Kredisi Verilmesi Planlanıyor - onedio.com
İtalya'da 'En Az 3 Çocuk' Projesi: Ailelere Tarım Arazisi ve Faizsiz Ev Kredisi Verilmesi Planlanıyor - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir