Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Kaç Çocuk Doğurması Gerektiğini Söyleyen Liderlere Norveç Başbakanı Erna Solberg de Eklendi

Anasayfa > Gündem

Norveç Başbakanı Erna Solberg, Norveçli kadınların ortama 1.6 çocuk yaptığını belirterek, sayının artmaması durumunda refah sisteminin tehlikeye gireceğini açıkladı ve ekledi: 'En az 2 çocuk yapın'

Yeni yıl konuşmasını gerçekleştiren Norveç Başbakanı Erna Solberg, konuşmasının büyük bir bölümünü Norveç refah sistemine ve sistemin ayakta kalması için gerekli olan nüfus artışına ayırdı.

Yeni yıl konuşmasını gerçekleştiren Norveç Başbakanı Erna Solberg, konuşmasının büyük bir bölümünü Norveç refah sistemine ve sistemin ayakta kalması için gerekli olan nüfus artışına ayırdı.

Norveçli kadınların ortalama 1.6 çocuk doğurduğuna işaret eden Başbakan Solberg, Norveç refah sisteminin sürdürülebilirliği için çocuk sayısının yeterli olmadığını vurgulayarak, Norveçlilerden en az 2 çocuk yapmalarını istedi.

"Refah sisteminde sorunlar baş göstermeye başlayacak"

"Refah sisteminde sorunlar baş göstermeye başlayacak"

Solberg, şimdiki sistemin 10 yıl daha sorunsuz bir şekilde ayakta kalacağını, vergi ödeyen nüfusun artmaması durumunda ise Norveç refah sisteminde sorunların baş göstermeye başlayacağını ifade etti. 

2004 yılından bu yana muhafazakâr ve liberal muhafazakâr görüşlü Höyre Partisi başkanlığını yürüten 58 yaşındaki Erna Solberg, 2013 ve 2017 yıllarındaki seçimlerden zaferle ayrılarak Norveç başbakanlığına seçilmişti.

Geçtiğimiz aylarda İtalya'da da hükümetin 3 çocuk yapmayı teşvik eden planı, muhalefet partileri tarafından 'ortaçağ yöntemi' olarak nitelendirilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
25
19
8
8
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
thesivasli

Beni evlatlık alabilirsiniz. Aşılarım tam, tuvalet eğitimim var.

Pasif Kullanıcı

demekki istesende giremezsin elric :D

Ulaş C. Çakmak

Bu kadın yine haklı sayılır, çünkü Norveç gibi İskandinav ülkelerindeki düşük doğum oranları tehlikeli bir seviyeye iniyor. Ayrıca oradaki ortalama bir çift ... Devamını Gör

Enes Çelitçi

aynen kanka asiri haklisin bide amk turkiyisine bak gerektiginden fazla nufusu var isci sayisi da oyleydi bide bunarin ustune suriyelileri aldi ulkeye simdi ... Devamını Gör

Recalcitrant

Başlığa bakınca sanki kadınlara saldırmış gibi gösterilmiş. Ulan feminaziler... kadın kendi ulkesinin geleceği için bir şeyler istemiş bari buna saldırmayın aq

Enes Çelitçi

aynen kanka hepsi got(feminaziler ne amk nazilerle alakali mi>?????":) )