Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Egemen Olduğu Bir Toplumda 14 Eşsiz Fotoğrafla Kız Çocukları

 > -
Abone ol

Hindistan'ın kuzeydoğusunda bulunan Mawlynnong eyaletindeki bir köyde, dünyanın geri kalanına göre çok farklı bir yaşam sürülüyor. Bunun nedeni ise kadınların egemen olduğu Hasi toplumunun ana vatanı olması. Berlinli bir fotoğrafçı olan  Karolin Klüppel, 9 aya yakın beraber yaşadığı Hasilerin fotoğraflarından oluşan "Mädchenland" yani "Kızlar Krallığı" isimli bir sergi hazırladı. 

Sanatçının verdiği röportajlarda, Hasi toplumunda kız çocuklarının özel bir yeri olduğunu söylüyor. Kadınların egemen olduğu toplum yapısının da kız çocuklarına muhteşem bir özgüven kazandırdığını ekliyor. Sanatçının bizlere fotoğflarında göstermek istediği de kız çocuklarının kendilerinden emin davranışları. 

Hasi toplumu, bizden oldukça farklı. Sadece erkek çocuğuna sahip aileler uğursuz olarak görülüyor. Evlilikler de Türkiye'den oldukça farklı; gençler evlendiğinde erkek, kadının evine yerleşiyor. Çocuk sahibi olduklarında kadının soyadı bebeğe veriliyor. Dünyanın geri kalanına örnek olabilecek bir toplumun kız çocuklarına beraber bakalım.

1. 

2. 

3. 

4. 

static1.1.sqspcdn.com

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

static1.1.sqspcdn.com

14. 

static1.1.sqspcdn.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dusunen_odun

normal çocukmuş lan bende bişey sandıydım

gonulyildiz

hayat kadın ya da erkek olmak değil hayat insan olmakta çünkü kadın ya da erkek olduğun için değil insan olduğun aşık oluyorsun, insan olduğun için sevişiyorsun, insan olduğun için seviyorsun, insan olduğun için seviliyorsun, insan olduğun için acıkıyorsun, insan olduğun için susuyorsun, insan olduğun için üzülüyorsun, insan olduğun için kırıyorsun, insan olduğun için kavga ediyorsun, insan olduğun için küfrediyorsun, insan olduğun için hata yapıyorsun, insan olduğun için af diliyorsun.... ama değil insan başka hiçbir varlığın yanından bile geçememişsen şerefsiz onursuz Allah'ın belası yavşak oluyorsun... kadın ya da erkek değilsin İNSANSIN hatta insan bile değilsin hayvansın ... sadece hayvanlar ve bitkiler var sınıf olarak insan bile değiliz neyin kimden üstünlük çabası bu

remzi-caliskan

bu feminist değil dimi çünkü bu kadın üstündür diyor ama mantıklı olanı eşit olması ? dip not (kadına el kaldıran soysuz şerefsiz korkak namert döl israfıdır) bana babamın öğrettiği kadına el kaldıranın karşısında dur ki aslında kime el kaldırdığını öğrensin idi ama öle babalar kalmadı artık

trippall

Bunun neyi örnek la asas mal bunu yazan, net

nergis-hakarar

ülkedeki onca kadın cinayetlerine tecavüz olaylarına duyarsızlaşıp artık tepki bile göstermeyen insanlar gelmiş burda 'çocokloro koz orkok diye oyoromozsonoz' diyor. ben bu kadın egemen toplumda erkek cinayeti veya erkeklere tecavüz diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. erkeklerin hiç hoşuna gitmedi değil mi hemcinslerinin öyle arka plana atılması.

Görüş Bildir