Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlara Daha Çekici Gelmek İstiyorsanız Bilimin de Desteklediği Bu Taktiği Deneyin!

650PAYLAŞIM

Erkekleri çekici yapan detaylarla alakalı şu ana kadar pek çok öneri duymuşsunuzdur muhtemelen.

Birçoğu hiçbir dayanağı olmayan ve kendisini çekici hisseden erkeklerin uydurduğu boş dogmalardan öte değildir maalesef.

Peki, gerçekten bilimin de desteklediği bir öneri de bulunsak size?

Çok güzel olurdu değil mi? 

Gelin bakalım…

Sarımsağın, kandaki antioksidant kapasitesini artırdığı için besin zehirlenmesinden tansiyon rahatsızlığına kadar birçok hastalığa iyi geldiğini zaten biliyoruz.

Bunun yanında doğal antibiyotik olduğu, bireylerde afrodizyak etkisi yarattığı ve hafızayı güçlendirdiği de bilinen başka şeyler.

Bu bilinenlerin ötesinde, Prag’da yapılan bir araştırmada sarımsağın çok daha ilginç bir etkisi ortaya çıktı.

Konu hakkında uzman psikologların yayınladığı araştırmaya göre sarımsak yiyen erkeklerin vücut salgılarının daha güzel kokmaya başladığı ve kadınlar tarafından da çekici bulunduğu görülmüş.

“Sarımsak yemek, ağzın sarımsak kokması ve bunun kadınlar tarafından çekici bulunması” size ilk başta mantıklı gelmemiş olabilir.

Ama durum gerçekten bu.

Hatta konu ile alakalı bilimsel deneyler yapılmış ve olay temelsiz bir iddiadan öteye taşınmıştır.

Prag Charles Üniversitesi’nde görev alan psikologlar, 42 erkek ve bir grup kadından oluşan deney ekibi oluşturmuşlar. Sonrasında bu erkekleri de iki ayrı gruba ayırmışlar.

Birinci gruptaki erkekler hiç sarımsak tüketmezken diğer gruptakiler ise 12 grama yakın sarımsak yemiş.

Birinci grupta olan erkeklerden, ter kokularını değiştirebilecek her türlü etmenden ve unsurdan uzak durmaları istenmiş.

Her iki gruptaki erkeklerin terlerini muhafaza edebilmek için koltuk altlarına ped yerleştirilmiş ve 12 saat boyunca soğan, lahana, biber ve sirke gibi ter kokusunu değiştirebilen şeyleri yemeleri yasaklanmış.

Bu zaman içerisinde ağır spor yapmaları ve sigara içmeleri de engellenmiş.

12 saat sonrasında bu pedler koltuk altlarından çıkarılmış ve 82 kadına koklatılmış.

Peki, sonuç ne olmuş dersiniz?

Evet, sarımsak tüketen ilk gruptaki erkeklerin ter kokuları kadınlar tarafından daha hoş ve çekici bulunmuş.

Deneyin doğru sonuçlar verdiğinden emin olmak için de bu erkeklerin ter kokuları, sarımsak yemedikleri bir anda tekrar toplanmış ve aynı kadınlara tekrar koklatılmış. Fakat bu sefer kokuları beğenilmemiş.

Sarımsak tüketen erkeklerin kokularının daha çekici bulunmasının başka bir nedeni olmadığından emin olmak için ise aynı erkek grubunun terleri sarımsak tüketmedikleri başka bir zamanda toplanarak tekrar kadınlara koklatılmış fakat bu sefer kokuları beğenilmemiş.

Sizin de aklınıza aynı şey geliyordur muhtemelen, yakın zamanda piyasada bol bol sarımsak özlü parfüm görebiliriz…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

lan oğlum şöyle şeyler yapmayın. Çaresizlikten, üç dişi sok bir tarafına desen dinleyecek insanlar var ortalıkta. Şimdiye kafayı gömenler olmuştur.

kul-tigin

sarımsak yedikten sonra kızın suratına geyirirsek bence oracıkta orgazm olacaktır deneyin

birinci-tekil-birey

Çok zahmetli bir araştırma... Acaba parfüm üreticilerince mi yapıldı? Hali hazırda genç hemcinslerime bir kaç tüyo verelim : Genelde baharat özlü parfümleri tercih edin derim.(Armani code, aramis, Bruce Wills gibi) Öyle boca etmek yok ama. Diğer bir grup da biraz daha hafif parfümler olabilir (Aqua Marin, 212 men Tomy Hilfiger çeşitleri gibi) Bu arada "kadınlar bunu çekici buluyo bik bik bik" gibi şeylere çok da önem vermeyin zira parfümler herkesin üzerinde aynı etkiyi bırakmaz. Önemli olan teninizle uyum sağlayan parfümü bulabilmektir. Not:Zaten hiç bir kadın parfümünüz dolayısı ile üzerinize atlamaz, bu gibi konular kişisel bakım detaylarıdır.

dogan-k

Editör sarımsaklar elinde mi kaldı.. satış/pazarlama taktiği de mi bu çakal seni....

cenkdenizoguz

18 sarmısağımı yiyorum. Ofisime kimse girmio. Hani daha çekiçi oluyoduk ?

Görüş Bildir