Kadınlar Arasında Giderek Yayılan Bir Alışkanlık: Şampuan Yerine Saç Kremi Kullanmak

-

Herkes en az bir kez saç kremini şampuan gibi tüm saçına uygulamıştır diye düşünüyorum. Ancak bazı kadınlar saç kremini direkt şampuan yerine kullanıyor. Bunun doğru bir uygulama olup olmadığını inceliyoruz.

Çoğu insanın kolayca başa çıkabileceği saçları yok.

Çok kıvırcık, çok kabarık, çok ince telli, çok yağlı, yıpranmış, şekil almayan, sürekli elektriklenen; sorunlar say say bitmez. Herkes saç tipini iyi biliyor ve buna uygun davranıyor.

Siyahların ve aşırı kıvırcık saçlara sahip olan kadınların uzun süredir uyguladığı etkili bir yöntem var.

Saçları şampuanla değil, saç kremiyle yıkamak!

Şimdi bu yöntem yavaş yavaş tüm kadınlar arasında yayılıyor.

Şampuanın kurutucu ve yıpratıcı etkisi herkesçe malum. Saç kremleri ise saçı yumuşacık yapıyor, yıpranmış saçları bile sağlıklı gösteriyor. O halde neden şampuan yerine kullanmayalım ki?

Uygulaması tıpkı şampuan gibi.

Saçları ıslat, kremle, kökten uca masaj yap, tara, biraz bekle, durula ve kurut. Hepsi bu. Ekstra kuru saçlılar klasik kremleme işini de tekrarlıyor.

Sonuç yumuşak, yatışmış, elektriklenmeyen, kolay şekillenen ve güzel kokan saçlar.

Ayrıca bu uygulamanın saç kremleri deterjan içermediği için saçın kendi yağını koruduğu ve ısı, tarama gibi yıpratıcı işlemlerin hasarlarını en aza indirdiği düşünülüyor. Üstelik bunu temiz bir his bırakarak yapıyor.

Peki hiç kötü yanı yok mu?

Olmaz mı? Bu yöntemin saç dökülmelerini artırdığı söylentileri dolaşıyor. Bunun da sebebi krem kalıntılarının saç foliküllerini tıkayarak hava almasına engel olması olarak görülüyor. Saç uzmanlarına göre bu nispeten doğru, yani iyice durulanmayan saç kremi kalıntıları saçı yağlandırmanın yanı sıra dökülmelere de sebep olabilir.

Ancak uzmanlara göre bu uygulamanın kötü olduğu anlamına gelmemeli.

Saçları arada bir bu yöntemle yıkamaya başlayarak, haftada bir mutlaka arındırıcı bir şampuan kullanarak ve elbette iyi durulayarak bu yöntemin güzelliklerinden yararlanabilirsiniz. Uzmanlar kepek şampuanı markalarının saç kremlerinin bu iş için ideal olduklarını düşünüyor.

Yöntem elbette kalın telli, kıvırcık, kuru ve elektriklenen saçlara sahip olanlara öneriliyor.

Saç kreminin ince telli, düz ve yağlı saçları daha da yağlandıracağı ve ağırlaştıracağı kesin. Kalın telli saçların şekil almasını kolaylaştırırken ince telli saçlarda tam tersi bir etki yapacaktır.

Denemeye değer gibi, ne dersiniz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bbbbb

Ama saçlar bu şekilde yağlanır. Doğru olan; saç diplerini şampuanlamak fakat uçlarını kremlemektir. Ayrıca çok sıcak suyla saç yıkanmamalıdır.

breezy

temizlemek yerine yağlandırmak ve saçların sağlığını bozmak mı? hayır teşekkürler

dilara-camyar

ama saçlarım hem yağlı hem kalın telli hem çok elektrikleniyor hem çok yıpranmış :(

futursuz

Serum kullanmanı öneririm, boyalı olsa bile çok işe yarar. Boyalı değilse 3 ay içinde toparlar saçın ve uzamaya başlar.

corpse-bride

sac kremlerı sac kokune surulemez dipteki yaglanmayı nasıl alıyor peki? ayrıca son gıttıgım kuafore sacına durulanan krem surme demıstı su yıkama sonrası durulanmayan yaglar felan varya uclarına sur yeter banyoda sadece sampuanla dedı

dedimyasana

kıvırcık ve gür saçlarım var bi kutu boşaltsam yine kabarır 😕

Görüş Bildir