Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadın Vücudu Hakkında Muhtemelen Kadınların Bile Daha Önce Hiç Duymadığı Gerçekler

26PAYLAŞIM

Kadınların inanılmaz derecede dayanıklı olduğu, kadınların ve erkeklerin renkleri tanıma konusunda farklı oldukları zaten biliniyordu. Peki kadınların selülitlerinin aslında doğal olduğunu veya kadınların erkeklere oranla daha rasyonel olduklarını biliyor muydunuz? 

Sizin için hazırladığımız bu içerikte muhtemelen daha önce hiç duymadığınız, kadınlar hakkında bazı gerçekleri öğreneceksiniz...

1. Kadınların boyunları daha hareketlidir.

Bir kadın ve erkeğe aynı anda seslendiğiniz zaman dönüşlerine hiç dikkat ettiniz mi? Bir deneyin, erkekler bütün vücutlarıyla dönmeye çalışırken, kadınlar sadece başlarını çeviriyorlar. Bunun sebebi ise kaslarda saklı. Kadınların boyun bölgelerindeki kaslar daha esnek.

Ama boynunuza dikkat etmeniz gerekiyor hanımlar çünkü bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere oranla daha sık ve fazla boyun ağrısı çekiyor.

2. Kadınların duyma yetileri uyurken de devam eder.

Bu gerçek evrimsel bir sürece dayanıyor. Kadınlar uyurken ses duyma konusunda daha hassas çünkü sürekli bebek ağlamalarına karşı tetikte bekliyorlar. Korkmayın bu ses duyma olayı sadece yüksek seslerde geçerli yani yanında biraz alçak bir tonla konuşursanız uyandırmamış olursunuz.

3. Kadınlar erkeklerden daha rasyoneldir.

Kadınların daha duygusal olup erkeklerin daha mantıksal olduğu düşünülse de gerçek bu durumun tam tersi. Yapılan birçok kavramsal ve genel zeka testine göre kadınların beyin zarları erkeklerinkine oranla daha kalın. Bu arada erkeklerin beyin hacimleri daha fazla. Bu durum onların duygularında ve karar vermelerinde büyük rol oynuyor.

4. Selülit kötü bir şey değildir.

İlk olarak, "selülit" tıbbi bir terim değildir ve obezitenin bir işareti değildir aksine yetişkin bir kadın olmanın bir işaretidir. İstatistiklere göre sadece 40 kadından 1 tanesinin kalça bölgesinde böyle bir toplanma yok. 

Bilinenin aksine, selülit fazla kiloyla alakalı veya toksik maddelerin vücuttan atılamadığında oluşan bir şey değildir. Aksine bu doku hormonların özellikle östrojen hormonunun üretiminde önemli bir rol oynar.

5. Kadınlar erkeklerden daha hızlı sarhoş olur.

Kadınlar dokularında erkeklerden daha az su bulundururlar. Bu ne anlama geliyor? Şöyle ki, kadınlar erkeklere oranla daha hızlı sarhoş olurlar çünkü vücutları alkolü kan dolaşımına karışmadan sindiremez. 

Kadınlar erkeklerden daha az terler. Bu iyi bir şey olabilir ama kadınların erkeklere göre sıcak tahammülleri daha azdır.

6. Kadınlar diğer insanlarla daha güçlü ilişkiler kurabilir.

Bunun sebebi ise kadınlardaki yüksek oksitoksin seviyesi. Oksitoksin sevgi hormonu olarak da adlandırılır. Bu hormon arkadaşlığa teşvik eder, ilişkileri sağlamlaştırır ve stresi azaltır. Oksitoksin aynı zamanda anne-çocuk ilişkisine ve çocuk emzirmeye katkı sağlar.

7. Kadın vücudu 20'li yaşlarda değişmeye devam eder.

Eğer çılgın ve sağlıksız gençlik yıllarınız olduysa korkmayın hayat tarzınızı değiştirmek için hala zamanınız var. Kadın vücudu değişmeye ve kendini yenilemeye devam eder. Bu yüzden muz ve badem çok fazla kalsiyum içerdiğinden onları yemeniz kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır. 

Bu arada hala daha iyi bir karar verme yeteneğine sahip olabilirsiniz çünkü kadınların prefrontal korteksleri sürekli gelişiyor.

8. Kadınların bir memesi diğerinden daha büyüktür.

Aradaki fark görünmeyecek kadar küçük ya da büyük olabilir ama endişelenmenize gerek yok. Hiç kimsenin simetrik olarak eşit memeleri yoktur. Bunun birçok sebebi olabilir. Buna sütyeniniz veya meme dokunuz sebep olabilir.

9. Kadınların yaratıcılığa olan yatkınlıkları daha fazladır.

Beyin bir şebekedir. içerisinde birçok ağ ve bağlantı vardır. Araştırmalara göre kadınların beynindeki ağlar erkeklerin beynindekilere oranla daha bağlanmış durumda. Bu kadınların daha hızlı günlük bağlantılar kurabilecekleri anlamına geliyor.

10. Avrupalı kadınların ten renkleri erkeklere göre daha açıktır.

Yeni araştırmalara göre, Avrupalı kadınlar erkeklere göre doğuştan daha sarışınlar. Bunun sebebi ise sarışınlık genleri kadınlarda daha baskın ve erkeklerde neredeyse kayboluyor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
criglernajjar

Yukarıda yazanların tek bir tanesi dahi doğru değil.

galatacimbm1905

Doğru var

veronikapavlov

tmm

hjklshjkls

#3 çok doğru. Örneğin erkekler sırf güzel diye bir kadını ellerinden kaçırmamak için her şeyi yapar. Erkeğin genelde tek kriteri budur ve bu şekilde alınmış duygusal kararla pişmanlıklar yaşarlar. Birçok erkekten karım çok güzel ama önemli olan insanın huyunun güzel olmasıymış veya karım çok güzel ama seks yapmayı bilmiyor cümlelerini eminim siz de duymuşsunuzdur. Kadınlar ise olaya daha akılcı bakar. Bu adamın maddi durumu iyi mi, serseri mi, kötü alışkanlığı var mı, kişiliği nasıl, iyi bir baba olur mu, aşık olabileceğim bir adam mı? Vs vs

kuduz-doktor-hektor

11. Kadınlar kadındır. (Hadi canımmm!)

papichulopapichulo

clickbaite geldim hayal kirikligina ugradim simdi gidiyorum

Görüş Bildir