Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kaderinizde Yazanı Öğrenmek İçin Mutlaka Gitmeniz Gereken Yer: Palmiye Yaprağı Kütüphanesi

14bPAYLAŞIM

‘’Hindistan’da bulundum ve onu kendi gözlerimle gördüm. Ona dokundum ve o çok eski palmiye yapraklarımdan kaderimi okuttum.’’ 

Bu sözlerin sahibi Münih’te mali danışman ve satış uzmanı olarak çalışan Bartholomaus Schmmidt’e ait. Hindistan’da yer alan bu kütüphanede, binlerce yıl önce kurutulmuş palmiye yapraklarına yazılmış çeşitli el yazmaları mevcut. Bu el yazmalarını ilginç kılan ise oraya gelecek olan insanların – Avrupalı ya da daha önce hiç Hindistan’a ayak basmamış olanlar dahil- asırlar öncesinden biliniyor olması ve ziyaretçilere ait palmiye yapraklarında, onların hayat akışlarına ve geleceklerine yönelik bilgiler barındırması.

6cm eninde ve 48 cm boyundaki zar gibi bu palmiye yapraklarının üzerlerinde binlerce yıl önce bilgeler tarafından ‘TAMİL’ dilinde yazılmış, kehanetler mevcut

Sıkışık bir şekilde yazılmış ve demetlenerek kitapçık haline getirilmiş bu yazıları çıplak gözle ayırt etmek neredeyse imkansız

Bir demet yaklaşık 50-60 yapraktan oluşuyor ve her bir yaprak dünyadaki farklı bir kişiye ait.

Eğer yolunuz kütüphaneye düşerse size ait yaprağı bulmak için, erkekseniz sağ, kadınsanız sol baş parmağınızın parmak izi alınıyor

Normalde her insanın parmak izi eşsiz olsa onlar 108 tipte kategorize olduğunu iddia ediyor ve yapraklar bu türlere göre saklanıyor.

Parmak izini alan okuyucular, parmak izinizin türüne göre kütüphanenin içerisinden size uygun 2 ya da 3 adet demet getiriyor.

Her yaprak, kime ait olduğuna ve kimin için yazıldığını bulmaya yardımcı olan eş/denk bir bölüme sahip. Spesifik bir palmiye yaprağını bulmak içinse her okuma bir eşleştirme işlemiyle başlıyor

Yapraklar içerisinde 10-15 unsur barındırıyor. Kendi yaprağını arayan kişi, eğer tüm unsurlara hayatına uyum durumuna göre 'evet' cevabını verirse, eşleşme sağlanmış oluyor.

Ancak eşleşme sağlansa bile bu yapraklarda yazanlara ulaşmak o kadar kolay değil. Çünkü Palmiye yaprakları eski Tamil dilinde, harflerden çok anlam içeren semboller kullanarak yazılmış.

Bu yüzden her bir sembolün sade ve tam anlamını bilen profesyonel bir okuyucu bulmak gerekiyor.

İşler burada da bitmiyor. Eşleştirme sonucu karşılaşabileceğiniz 3 ihtimal var;

1- Palmiye yaprağınızı hemen bulabilir ve okutabilirsiniz. Bunun için okuyucunun 10-15 dakikaya ihtiyacı var ve bitirdikten sonra size yazılanları okumaya başlıyor. 

2- Palmiye yaprağınızı bulsanız bile okuma işlemi gerçekleşemeyebilir. Çünkü size ait yaprağı yaklaşık 2000 yıl önce yazan kişi, yazdığı kişinin Palmiye yaprağının içerdiği yardım ve rehberliği bilmesini engelleyen bir çeşit karmaya sahip olabilir. Bu durumda bu karmayı çözmek için ‘pooja’ denilen bir bölümde yazılanların yapılması gerekiyor.

 3- Gelen desteler arasında uygun palmiye yaprağını bulamayabilirsiniz. Bu durumda da bir sonraki eşleştirme esnasında yeni desteler bulana dek araştırmaya devam ediliyor.

Eğer size ait palmiye yaprağı bulunamazsa endişelenmeye gerek yok. Çünkü her şeyin bir sebebi olduğu ve bulmanız gereken zamanda zaten kendi yaprağınızı bulacağınız söyleniyor.

Kütüphaneyi ziyaret eden ve kendi palmiye yaprağını okutan bir kişinin anlattıkları ise şöyle;

‘Palmiye yaprağımda kimseye bahsetmediğim sırlarım yazılıydı, mesleğim, annemin, partnerimin ismi, nerede doğduğum ve yalnız doğmadığım – ikiz kardeşimin olduğu, hangi alanda çalıştığım ve diğer özel bilgileri içeriyordu. Tamamen eşleşiyordu ve palmiye yaprağımdaki unsurları okumaya başladıklarında içimden bir ses onun benim yaprağım olduğunu söylüyordu.’

Palmiye yaprakların esas amacı ise, kader hakkında birebir bilgi vermekten ziyade, gelecek hakkında rehberlik etmek ve insanlara dahi iyi bir yaşam için yardım etmekmiş.

Nerede olduğu konusunda kaynakların da farklı farklı yerler söylediği bu gizemli kütüphaneye belki bir gün sizinde yolunuz düşer.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bitengri7

Güzel tuzak. Kaç para alıyorlar acaba. Giden adamın söyledikleri şeyleri sosyal medya hesaplarına 30 dk göz attıktan sonra bilinebilecek şeyler. Önce adamın bilgilerini öğren, güvenini kazan, sonra ileride x x olcak diye salla :d Eşleşme yok, yaprağını sonra bulursun dedikleride sosyal medyada aktif olmayanlar olsa gerek :D :D

emrekarayel

Sondan bir önceki cümlede durum özetlenmiş. Aynı şeyi "3 vakte kadar.." diye lafa giren esmer vatandaşlarımızda söylüyor. (Yalnız Hindistan Turizm Bakanlığı zehir gibi, helal olsun valla. Adamlar sineğin yağından kaymak üretip satıyor, o derece." 😎

polis-hanim

hindistan turizm bakanlığı çalışıyor

Gizli Kullanıcı

uğraşamam

fboyno

BENİM ORAYA GİTME OLASILIĞIM ONUN ÇIKMA OLASILIĞINDAN DAHA DÜŞÜK

Görüş Bildir