Kader Onları Buralara Getirdi: Hiç Beklenmedik Keşfedilme Hikayesine Sahip 12 Yabancı Müzisyen

0PAYLAŞIM

Onlar hep ünlü değillerdi. Bir gün geldi ve talihlerini değiştiren şeyler yaşadılar. Ancak yetenekleri keşfedilmeyi uzun zamandır bekliyordu. Bu listemizde farklı müzisyenlerin beklenmedik bir anda keşfedilmelerinin hikayelerini paylaşacağız sizlerle. Umut etmekten vazgeçmeyin!

1. Ed Sheeran

Los Angeles'ta amatör müzisyenlerin sahne kiralayıp performanslarını gösterdiği etkinliklerin birine Jamie Foxx gelir. Sheeran'ı dinleyip etkilenen Foxx, kendi profesyonel stüdyosunu Ed Sheeran'a açar. İşte Ed Sheeran'ın yolculuğu böyle başlar.

2. Rihanna

Ünlü yıldız Rihanna'nın keşfinde en büyük rol Jay-z'nin desek abartı olmaz. Jay-z'nin kayıt şirketine söylediği bir Whitney Houston şarkısı gönderen Rihanna'nın sesine ilk duyduğu an hayran olan Jay-z, Rihanna'nın sesini canlı duymak istediğini söyler. Canlı performansının en az kayıttaki kadar iyi olduğu görülünce zaman kaybetmeden anlaşma imzalanır.

3. Justin Bieber

Justin Bieber YouTube üzerinden yayınladığı videolardan ötürü uzun zamandır yapım şirketlerinin gözlerini üzerine çekmiş olsa da onun kariyerinde ilk büyük adım başka bir şarkıcı olan Usher sayesinde oldu. Kendi yapım şirketini ikna eden Usher, Justin Bieber'ın keşfedilmesi için büyük bir rol oynadı.

4. Whitney Houston

Whitney Houston, henüz 19 yaşında Clive Davis tarafından keşfedildi. Sonrasında ilk canlı performansını "The Merv Griffin Show"da yapan şarkıcı bir anda tanınmaya başladı.

5. The Weeknd

2011 yılında YouTube'da anonim olarak çıkardığı şarkılar, iki hafta sonra bir internet sitesi tarafından keşfedilince Weeknd ilk listesini yayınlar. Rapçi Drake'in bu şarkıları Twitter'dan paylaşmasıyla Weeknd dünyaca ünlü bir kayıt firmasının takibine girer.

6. Tracy Chapman

Boston'daki Tufts Üniversitesinde okurken sokak müzisyenlerine katılan ve şehrin her yanında performansını sergileyen Tracy Chapman, sınıf arkadaşı Brian Koppleman'ın kayıt stüdyosunda yönetici olan babasıyla tanışır. Okuldan mezun olduğunda ise hemen bu stüdyo ile sözleşme yapar.

7. John Legend - All of Me (Official Video)

John Legend henüz ünlü olmadan önce bir firmada yönetici danışmanlığı yapmaktaydı. Bir şekilde sesiyle kendini ortaya koyan Legend, Kanye West tarafından keşfedilir. Bir süre West ile birlikte müzik yapan Legend. Kanye West kendi müzik şirketini kurduktan sonra o şirketin anlaşma yaptığı ilk müzisyen olur.

8. Toni Braxton

Toni Braxton önceleri bir istasyonda pompacı olarak çalışırken sıklıkla şarkı söyleyip dans ediyordu. Bir gün müşteri olarak istasyona gelen prodüktör William Pettaway Jr onun yeteneğini keşfeder ve oldukça karlı bir anlaşmaya imza atılır.

9. Carly Rae Jepsen

Özellikle 2012 yılının en hit şarkılarından olan "Call Me Maybe" şarkısıyla tanınan Carly Rae Jepsen, Justin Beiber'ın şarkısını YouTube'dan dinlemesi ve hayranlarıyla paylaşmasıyla bir anda keşfedildi.

10. Maynard James Keenan

Okuldan mezun olduktan sonra iç mimarlık yapmaya başlayan Maynard, evde şarkı söylerken davulcu olan komşusunun onu duyması üzerine komşusu ondan iyi bir şarkıcı olacağını düşünmüş ve onu yüreklendirmişti. Çok geçmeden Tool doğdu.

11. Mandy Moore

Gençlik yıllarında kargo çalışanı olarak görev yaparken başka bir kargo çalışanı arkadaşı tarafından sesinin güzelliği keşfedilen Mandy Moore, Arkadaşının bağlantılarıyla bir kayıt şirketiyle iletişime geçer ve hikayesi değişir.

12. Eminem

Rap savaşlarına katılan ve burada ikinci olan Eminem'in bir demosu ünlü şarkıcı ve prodüktör Dr. Dre'nin eline geçer. Dinler dinlemez büyülenen Dr. Dre'nin tek söylediği şey şu olmuştur: "Onu bulun, hemen!"

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Güzel şarkılar içerikle tekrar dinledim müzik içerikleri artsın seviyorum.

Görüş Bildir