Görüş Bildir
Haberler
Japonya Metrosundaki Alkollü Yolcuların Güvenliği Akıllı Kameralara Emanet

Japonya Metrosundaki Alkollü Yolcuların Güvenliği Akıllı Kameralara Emanet

ATKN
16.08.2015 - 18:11

Metroda en çok yaşanan kazalardan biri raylara düşmek ve o kaçınılmaz sonu yaşamak. Japonya’da 2013 yılında bu sebeple yaşamını yitiren 221 kişi kaydedilmiş. Ölenlerin yüzde 60’ının ise alkollü olduğu tespit edilmiş. Dünyanın en büyük ve en kalabalık metro ağlarından birine sahip olan Japonya, benzer olayların önüne geçmek için önemli bir güvenlik önlemi almaya hazırlanıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Japonya’daki metrolardan sorumlu JR West demiryolu şirketi, metro istasyonlarındaki güvenlik kameralarını “akıllı” hale getirmek için kolları sıvadı. Yolcuların davranışlarını gözlemleyecek olan akıllı kameralar, yolcunun alkollü olup olmadığını otomatik olarak görevlilere bildilerecek.

Yolcu, banklarda gereğinden uzun oturmuşsa –sızmışsa-, ayakta sallanıyorsa, kısacası raylara düşme ihtimali bulunuyorsa bu akıllı kameralar tarafından tespit edilecek ve görevlilerin güvenlik önlemleri almasını sağlayacak. İlk olarak Kyobashi metro istasyonuna yerleştirilen akıllı kameraların önümüzdeki dönemlerde daha fazla durağa yayılması planlanıyor.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam