Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Japon Kızların Giyim Tarzından Esinlenen Yeni Tesettür Moda Akımıyla Tanışın!

 > 
19bPAYLAŞIM

Böylesine uzak iki stilin birbirinden etkilenebileceği kimin aklına gelirdi ki? Lolita modasını takip eden Müslüman kadınlar  tıpkı Japon lolitalarının tarzı olan hanım hanımcık kıyafetleri son dönemde kendi başörtüleri ile kombinlemeye başladılar. Ve ortaya yepyeni bir tarz çıkıverdi.

Lolita trendinin en basit açıklaması modern Kraliçe Victoria Çağı kıyafetleri ve çok sayıda sevimli aksesuar. Bu trendin ''lolita'' diye adlandırılan takipçileri çeşitli etkinliklerde bir araya geliyor ve birlikte vakit geçirip birbirlerinin kıyafetlerine beğenilerini sunuyorlar.

Başörtülerini, lolita kostümleriyle bir araya getiren Noor ve Alyssa ise son dönemde ortaya çıkan Müslüman lolita modasının öncüleri

Kaynak: http://www.boredpanda.com/muslim-lolita-...

Peki siz bu trend hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güzel bir karışım olmuş, çok beğendim.
Alakasız bir karışım olmuş, hiç beğenmedim.
Ben bu şakıl giyinirim, bu bayan şu şakıl giyinir, şu şakıl giyinir. Özgürlüğü bidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
-dizikolik-

En basitinden erkek üyelerin gelip o kadına bakması günahken, gelip nasıl da kınayan yorum yapıyorlar giydiği dar pantolonlar yüzünden ? Bu sitede olmak bile başlı başına bir olay. Hiç yoktan haber akışında bikinili kızları görüyorlar.

-dizikolik-

(Alttaki yorumları okuyup yeniden yazıyorum) Dini alet etmeyin denmiş. Bu dini alet etme değil, dinini yaşayan bir insanın sevdiği şeyi ifade etmesidir. 'Ben türban takmamamama rağmen' diye başlayan yorumlar sa ne kadar saçma. Bir öğretmen tanıyordum.. Kadını hiç bir zaman makyajsız görmedim. Ojeleri hep düzgündü.. Sonra bir gün bir baktım; Türban takıp oje sürenlere laf atıyor... Birde türbanlı olacaklar diyor. Be kadın! Hadi sen oje sürmesen anlayacağım da sen sürerken nasıl laf söylüyorsun 1. Sen böyle konuşuyorsun da, elin gayri müslümanı gelip 'Hadi ben müslüman değilim açık geziyorum. Birde müslüman olacaksın' dese ne cevap vereceksin bu da 2 ! Ben demiyorum türban takmadın dışlayalım seni diye. Yada demiyorum türban oje güzel bir kombinasyon. Ama Benim çevremde çarşaflısıdan en solcusuna kadar insan var. Her koyun kendi bacağından asılır. Siz çok mu iyisiniz, günahsızsınız da onlara laf atıyorsunuz.

-dizikolik-

Çok şirin olmuş ki bu *-* Destekliyorum.. Kawaii desu ne~ *-*

proffesional-goner

İçimdeki minik Poodie KAWAIIII derken beynimin diğer yanı bu ne amk diyor

alican-turkkollu

Tesettürü sadece saçta ki kılları örtme olarak hayata geçiren insanlardan bunlarda çıkar altında daracık pantolon başında çiçekli baş örtüsü ile meydanlarda dolanan da çıkar. Ha bana sorarsanız bu da dine uygun demedikten sonra nasıl giyineceği beni hiç ilgilendirmiyor.

Görüş Bildir