İzole Bir Yaşam Sürüp Kendi Geleneklerine Bağlı Kalan, Palu Ailesinden Hallice Bir Garip Topluluk: Duddies Branch Halkı

602PAYLAŞIM

Bağlı kaldığımız gelenek ve görenekler her zaman bizim iyiliğimizi mi gözetir? Kabuğumuzu kırmadan, herkesten uzak bir yaşam sürerek kişisel tatminimizi sağlayabilir miyiz? Doğru bildiğimiz yanlışların peşinde koşarak bir ömür sürersek ve cehalet denizinde boğulursak yine de mutlu olabilir miyiz? 

İşte tam da bu soruların karşılığı olan garip bir topluluk var karşımızda. Gelin, kendi küçük bölgelerinde yaşayıp pislik ve sefalet içinde yüzen ama o kalıbı kırmayı bir türlü düşünmeyen Duddies Branch halkını Görkem'den dinleyelim.

Kaynak: https://twitter.com/altiparmakli/status/...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
manyatik-rozenans

Robert Edgerton - Hasta Toplumlar adlı kitaptan birebir kopyalanmış bir yazı. Ulaş, konu o şekilde değil kitabın çok ufak bir bölümü burada yazılanlar.

ulas-c.-cakmak

İyide, bir toplumun (daha doğrusu ulusun) gelenek ve görenekleri, o toplumun çevre,beyin yapısı, gibi pek çok farklı etmen tarafından çok uzun yıllar boyu biçimlenir ve değişir. Bu olay ise, birkaç on yıl boyu belli bir bölgede bilerek izole yaşamayı seçen bir insan grubu ile ilgili. Toplumsal gelenek ve görenekler birkaç kuşakta gelişmez. Ayrıca sanki bu komün, tamamen farklı bir ulusmuş ve bu yaşam tarzı onların öz kültürü gibi anlatmışsınız. Amerikan taşrasında bu tarz topluluk ve tarikatlara çok sık rastlanır. Amerikan kültürü en başta yapay ve sentez bir kültürdür. Bu kültürü biçimlendiren yegane etmen ise ekonomik modeldir. Gelenek ve göreneklerin topluma yararlığı, zamana ve çevreye göre değişir.

kcygt

seviyeyi yukseltmeyelim lutfen. :>

problem-woman

Bana çok da yabancı değil.Belki yüzde on daha medeni bir grup hala bizim mahallede yaşamaya devam ediyor. Çok çaba sarfeden oldu ama onlar hurda minibüsler içinde sürdürdükleri ilkel hayattan asla vazgeçmiyor. Temizlik, doğru beslenme , doğru iletişim yok. Bir şeyler yapılabilmesi çok zor çünkü bizim yaşadığımız gibi bir hayatı kabul etmiyorlar.

Görüş Bildir