İzmir'de Yaşanan Depremin Ardından Ülkemize Desteklerini Esirgemeyerek Yardım Çağrısında Bulunan Ülkeler

1.9bPAYLAŞIM

Böyle zamanlarda 'Yanınızdayız' çağrısı o kadar kıymetli ki!

Bugün ne yazık ki merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesinde, büyüklüğü 6,6 olarak açıklanan bir deprem meydana geldi.

Birden çok binanın çöktüğü depremde şu an için 6 can kaybı, 257 ise yaralı olduğu açıklandı.

Canlı Anlatım | İzmir'de 6.6 Büyüklüğünde Deprem: 6 Can Kaybı, 257 Yaralı - onedio.com
Canlı Anlatım | İzmir'de 6.6 Büyüklüğünde Deprem: 6 Can Kaybı, 257 Yaralı - onedio.com

Çevre illerden de hissedilen depremden hemen sonra İzmir'den hepimizi endişelendiren görüntüler gelmeye başladı...

Depremden etkilenen birçok insan toplanma yerlerinde toplanırken, bir yandan da İzmir Valisi 70 kişinin enkaz altından kurtarıldığını açıkladı.

İzmir Valisi Köşger: 'Enkaz Altından Şu Ana Kadar 70'e Yakın Kişi Kurtarıldı' - onedio.com
İzmir Valisi Köşger: 'Enkaz Altından Şu Ana Kadar 70'e Yakın Kişi Kurtarıldı' - onedio.com

Kurtarma çalışmaları bir yandan devam ederken, bir yandan da artçılar İzmir ve çevre illeri sallamaya devam ediyor ne yazık ki...

Prof. Dr. Okan Tüysüz: 'Artçıların Büyüklüğü 6’yı Bulabilir' - onedio.com
Prof. Dr. Okan Tüysüz: 'Artçıların Büyüklüğü 6’yı Bulabilir' - onedio.com

Elimiz yüreğimizde kenetlendiğimiz, gözümüzü ve kulağımızı İzmir'e çevirdiğimiz şu saatlerde, çeşitli ülkelerden de yardım çağrıları gelmeye başladı...

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak taziyelerini sundu ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Miçotakis, gerek duyulması halinde Yunanistan'ın yardım için hazır olduğunu da belirterek 'Yanınızdayız' çağrısında bulundu!

Ülkemize yardım çağrısında bulunan bir diğer ülke de Fransa oldu... Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, Twitter'dan paylaştığı bir yazı ile Türkiye için yardıma hazır olduklarını dile getirdi.

Darmanin tweetinde, "Fransa, bu korkunç sınavın üstesinden gelmek için Türk ve Yunan halklarının yanındadır. Bu ülkelerin hükumetlerinin istemeleri halinde, Fransız yardımları bölgeye anında ulaştırılır." sözlerine yer verdi.

Katar Emiri Tamim bin Hamad'ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak deprem nedeniyle üzüntülerini dile getirdiği söyleniyor.

Türkiye'nin yanında olduğunu açıklayan diğer ülkeler de şöyle:

Öte yandan Suudi Arabistan'dan ilk saatlerde bir açıklama gelmemesi ve bazı hesaplardan yapılan çirkin yorumlar sosyal medyada tepkilere neden oldu!

Umarız bu insanlık dışı tavır bir an önce son bulur...

Bitin Artık! İzmir Depremi ve İzmirliler Hakkında Yapılan İnsanlık Dışı Okur(!) Yorumları - onedio.com
Bitin Artık! İzmir Depremi ve İzmirliler Hakkında Yapılan İnsanlık Dışı Okur(!) Yorumları - onedio.com

Kalbimiz İzmir'le...

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kullanici-turkcell-7951

leş kargaları bugün her yerde ölen onca insanın arkasından hala boş konuşuyor günah alıyorlar. ölü arkasından konuşmak ne zaman müslümanlıkta farz oldu bilader.

ol-hakka-taraf-olma-bertaraf

Suudi Arabistan'ın böyle davranması onları bağlar, Ümmeti Muhammed'in birbirlerine karşı sorumlulukları yokmu,Allahu Teala bizi kardeş olan etmiş (Müslümanları, Kâfirleri değil)Kardeş birbirini kollar, Yardım eder, Tıpkı Pakistan gibi ona ne söyleyeceksiniz İslam düşmanlığı, Şeref yoksunluğu yapmayın, Elhamdülillahi Rabbil Âlemine, Müslümanım,Dinim İslam, Kitabım Kuran, Yolum Şeriat,Fransa bir yardım etti(söylemde) veya ABD yardım etti(söylemde) Yunanistan vesaire diye onlara güvenmem,Dostum değillerdir, ellerine geçse bir kaşık suda bizi boğarlar Türkiye dünyaya yardım ediyor dendiğiniz laf kalmıyor, Geçmişi ortada olan Batı ülkeleri yardım edelim dese coşuyorsunuz, Farkındayız derdiniz İslam, Türkiye'de böyle bir hayat tarzı korkusu başka bir şey değil.

serkan15

Ulan bir sefer kına be, şu şeref yoksunu, insanlıktan nasibini almamış dinci pislikleri kına.

kullanici-turkcell-7951

bilader ne boş adamsın ya ne ümmeti ne anlatıyorsun bunlar değil mi (sözde) ermeni soykırımını kabullenen lanet olsun sizin zihniyetinize. Çoluğa çocuğa tecavüz edip aman bu hoca bu hacı diyip saklayanda sizin zihniyetiniz bitin lan şu ülkede yeter.! Kahpe sürüsü.

emre-bektas10

Buram buram cehalet.

bulent-gulten

suudların eline geçsek ne olur acaba erkekleri bile sikerler

Gizli Kullanıcı

yazık hocam çok cahil.. aptallık seviyesinde

narrutoo

Ulan batının ne zaman bize faydası olmuş ki lafta işte.

the-mongol

99 depremine dair biraz araştırma falan yapsan belki sadece lafta olmadığını anlarsın.Siyasetle alakası olmaz afetlerin.İnsanlık görevidir.

siyahbey

99 depreminde hayatta mıydı acaba? Araştırma dedin ya beyni yandı zaten.

narrutoo

99 Depremini İstanbul zeytinburnunda yaşadım ben. 99 depreminde bize bir yardım ulaşmadığı için yapılmadığını düşündüm ama baya yardım yapan olmuş, gölcük çok ağır yaşadığı için orası bilir en iyi.

emre-bektas10

Eeee demek ki batının bize faydası olmuş.

bookworm

Arap seviciler neredesiniz? Boykot yaparlar hükümet ses etmez, ülkemize gelir adam öldürürler hükümet ses etmez, şimdi de vefat etmiş insanlarımıza dil uzatıyorlar. Biz de onlardan biri nalları dikince ülkede yas ilan edelim!

Gizli Kullanıcı

Suudlarla beraber onlar da dil uzatıyor. Ölenler güya çok zina ettiği için ölmüş; Batuhan Çolak'ın aldığı ekran görüntülerinde Suudlar gibi bu vatan hainlerinin de twitleri var.

Gizli Kullanıcı

arap prensi bodrumda karı kızla sefa yaparken videoları çıktı.. finlandiya, norveç buralarda neden böyle şeyler olmuyor. of yazmaya üşendim tam bir cahil düşüncesi cahil ve yobaz. igrenc herifler

Gizli Kullanıcı

Batuhan Çolak'ın derlediği twitlerde nefret twiti atan Asena Türk isimli kızlardan biri erkek çıktı, tutuklanmış :)

despresso

Araplar cahil ve pis bir halktır. Asla dost olmaz araplardan. Unutmayın zamanında bu topraklara da göz diktiler. Halkın bir kesimini müslüman olmaya zorladılar.Türkler şamandılar müslüman değil.

vural-yavas

çok istiyorsan sen gene şamanlığa geri dön

edwardo

şamanlık değil de deistliğe döndük zaten. Allahtan başka kimseye kul olmuyoruz çok şükür.

emre-bektas10

Kendi adına konuş kardeşim. Koskoca Türk milleti dinini sana soracak değil. Neye inandığın, hangi ilahi yada semavi din yada oluşuma mensup olduğun zerre umrumda değil, ama fikir beyan etmeye gelince kendi adına fikir beyan et.

despresso

sen de biraz tarih öğren. Okuduklarını da idrak kabiliyetini geliştir. Senin dinine laf eden yok istersen ineğe tap bana ne

emre-bektas10

Bugün laf anlatacak kadar yüreğimde yer yok. Haklısın diyip konuyu kapatıcam kardeşim.

Gizli Kullanıcı

kabul etseniz de etmesenizde Türklerin islamiyet öncesi dinleri Şaman inancıdır, okuyun biraz. Göktanrı muhabbeti nerden geliyor diye hayır nedir bu kabullenememeniz anlamıyorum. Ayrıca arap denen salak ırk petrolü olmasa kimse tarafından ilgi görmez, ne ticareti iyidir ne insanlığı.

despresso

Anlatamazsın bu bağnaz kafalara. Sanıyorlar ki Muhammed geldibu topraklara bunlara Müslümanlık getirdi. Yahu Kuran bile Hz.Muhammed öldükten 120 sene sonra yazılmış. Millete kara cahil diye sallıyorlar da sorgulamadan körü körüne inanmak kadar kara bir cahillik yok.

Görüş Bildir