Görüş Bildir
Haberler
İTÜ'lü Halit Ayar'ın Katillerine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Verildi

İTÜ'lü Halit Ayar'ın Katillerine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Verildi

İstiklal Caddesi’nde İTÜ mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar'ın bıçaklanarak öldürülmesi davasında her iki sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

İTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Halit Ayar, 7 Eylül 2019'da iki arkadaşıyla birlikte tramvay durağında otururken ellerinde kırık şişe ve bıçakla para isteyen iki kişi tarafından saldırıya uğrayarak öldürülmüştü. 

Halit Ayar'ın öldürülmesine ilişkin davanın bugün karar duruşması görüldü. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Emra Yaşar ve Erhan Kurdal getirildi. Maktül Halit Ayar'ın annesi Hanife ve babası Mehmet Ayar da duruşma salonunda hazır bulundu.

"En ağır cezayı almalarını istiyorum"

"En ağır cezayı almalarını istiyorum"

Söz verilen şikayetçi anne Hanife Ayar, 'En ağır cezayı almalarını istiyorum. Şikayetim devam etmekte. Çocuğumun kanı yerde kalmayacak inşaallah. Öyle temenni ediyorum' dedi. Baba Mehmet Ayar da sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti.

Pişman olduklarını söylediler

Pişman olduklarını söylediler

Duruşmada son savunmasını yapan sanıklardan Emra Yaşar 'Kimseden para istemedim. Sadece olayı ayırmak istemiştim. Bunu yaparken ilk karşı taraf vurdu. Beni öldürecekler diye korkuya kapıldım. Böyle olmasını istemezdim. Niyetim sadece ayırmaktı. Çok pişmanım. Keşke o gün ben ölseydim' dedi. 

Sanık Erhan Kurdal ise savunmasında 'Söyleyecek çok bir şey yok. Tabii ki çok pişmanım. Allah ailesine sabır versin. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı' dedi. Sanık Erhan Kurdal son sözünde, aileden özür diledi. Savunmaların ardından mahkeme heyeti, kararını açıklamak üzere duruşmaya ara verdi.

İki sanığa da ağırlaştırılmış müebbet

İki sanığa da ağırlaştırılmış müebbet

Mahkeme heyeti kararında, sanıklar Emra Yaşar ve Erhan Kurdal'ı, maktül Halit Ayar'a yönelik nitelikli öldürme suçunu işledikleri gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanıkların geçmişi, sosyal ilişkileri, verilen cezanın ıslah edici etkisini göz önüne alarak cezalarında indirim yapmadı.

Yağma suçundan da ceza aldılar

Mahkeme heyeti, her iki sanığa ayrıca maktül Halit Ayar ve şikayetçiler Mustafa Sinan Nalçacı ve Tolga Ozan'a yönelik 'Birden fazla kişiyle gece vakti silahlı yağma' suçundan ayrı ayrı 9 yıl 9'ar ay hapis olmak üzere toplam  29 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. 

Duruşma sonunda anne Hanife Ayar, 'Daha dışarı çıkmaları yok değil mi' diyerek gözyaşı döktü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
180
43
7
4
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

Pırlanta gibi çocuğu piçin biri gitsin öldürsün...ağırlaştırılmış müebbet bile soğutmuyor insanın içini.

Pasif Kullanıcı

Siktirin gidin şimdi kodumun cahilleri, çürüyün içeride it gibi! bize okuyan adam lazım sizin gibi itlik yapan değil. Ödeyin bu bedeli ölene dek!

Pasif Kullanıcı

He tabi iki sene sonra af verir çıkarırsınız gene bu deyyusları