Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İsveçli Fotoşop Ustasından Beyin Yakma Garantili 10 Göz Yanılsaması

 > 
23bPAYLAŞIM

Daha önce yüzlerce göz yanılsaması fotoğrafları görmüşsünüzdür. Fakat Erik Johansson'ın ustaca hazırladığı sanatı hala yerini korumakta. Sanatçı, birkaç fotoğrafın birleşiminden dolayı olsa gerek, dünyadaki en gerçekçi aynı zamanda en sarsıcı göz oyununu bize göstermekte. Johansson bir fotoğrafçı ve aynı zamanda da fotoğraflarla oynamasını iyi biliyor. Ortaya çıkardığı eserlerle ilgili güzel olan şey ise, bu eserlerinin resmi olarak sanat eseri olarak kabul edilmiş olması. Mesela arabalarla ilgili olan fotoğraflar resmi olarak Avustralya'daki ''Transportation Accident Commission'' tarafından, uyuşturucu etkisinde araba kullanırken ortaya çıkan yönelim bozukluğunu göstermek için kullanılmış. Johansson kendi sitesinde: ''Ortaya çıkardığım bir fotoğraf, başka bir sürü fotoğrafı içerse bile, ben onların aslında tek bir kare olarak çekilmesini çok isterdim.'' diye belirtmiş.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/optical-illusi...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

Fotoğrafların nasıl yapıldığını görmek için:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ruhsuztuz

algımın ırzına geçti

amedqosar

1 ile 2 çok ıyı ama 5 ile 6 fiyasko ... Fotoşop paradoks :)

buket.brntrk

Muhteşem

same-old-ercu.

hah gözler zaten miyop + astigmat çok iyi geldi..

ozgur-yatkin

Only One :))

Görüş Bildir