İstifa Eden Başkan Yardımcısı'ndan 'Tuvalet Nöbeti' Savunması: 'Dış Güçlerin Hedefindeyim'

 > 
51PAYLAŞIM

Belediye şoförüne verdiği 'tuvalet önünde oturma cezası' ile gündeme gelen Veysel İpekçi, Güngören Belediyesi'nde komünizm ve kapitalizme alternatif bir ekonomik modeli hayata geçirecekleri için böyle bir komplo düzenlendiğini öne sürdü.

Belediye şoförüne verdiği 'tuvalet önünde oturma cezası' ile gündeme gelen ve görevinden istifa etmek zorunda kalan Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi yayınladığı bir videoyla kendini savundu.

Kendisini Görünce Ayağa Kalkmamış: AKP'li Başkandan Personele 'Tuvalet Önünde Oturma' Cezası - onedio.com
Kendisini Görünce Ayağa Kalkmamış: AKP'li Başkandan Personele 'Tuvalet Önünde Oturma' Cezası - onedio.com

Güngören Belediyesi'nde komünizm ve kapitalizme alternatif yeni bir ekonomi modelini devreye sokacakları sırada böyle bir "komplo"nun gerçekleştiğini savunan İpekçi, şoförün beklediği yer için ise, "Tuvalet kapısı değil acil çıkış kapısıdır" dedi. 

İpekçi, ayrıca, "Gün boyu beklettiğim yalandır. Personelin orada toplandığını duyunca hemen yanına gittim ve arkadaşı makam odama aldım. 45 dakika çay içtim."  diye de ekledi.

Amir olarak verdiğim kararın arkasındayım diyen İpekçi, AK Parti’den de istifa etmeyi düşünmediğini de söyledi.

İpekçi'nin paylaştığı videonun tamamı 🎥

İpekçi'nin açıklamasında öne çıkan kısımlar şöyle:

"Bu konu basit bir otur-kalk meselesi değildir. Bugün dünyada mevcut olan sistemin alternatifi bir ekonomik, sosyolojik, hukuksal bir sistemin mevcut sistem içinde, hukuki zemin içinde denemelerini yaparak, AK Parti’nin birleştiren yapısına güvenerek ve dayanarak buraya geldik. Ve burada bu hizmetleri yapmak istiyoruz. Genel olarak söylemek istediğim mesele şudur ki kapitalizm, komünizm ve bizim getirmiş olduğumuz kooperatiflerle beraber halkın organize edilerek, ortaklık modeli… Halka anlatılması modelini geliştirmek için geldik. Belediye başkanımızın bu kitabı zamanında Cumhurbaşkanımıza atfedildi. Kitabın adı 'Faizsiz ekonomide ortaklık sistemi…'

"Sistemimizi itibarsızlaştırmak için bu tertip düzenlendi"

"Aynı şekilde bizler bugün bir teoride olan bugün kooperatifte uyguladığımız sistemi Güngören Belediyesi’nde gündeme getireceğimiz bir zamanda bu olay gündeme getirildi. Normalde benim linç edilmem için ve anlatacağımız sistemi itibarsızlaştırmak için bu olayların yapıldığını söylemek istiyorum. Bu kitabın içinde bir model oluştuğu için ve bunu bilenlerin bize, AK Parti’nin bütüncüllüğüne müdahale etmek istemelerinden dolayı bu tertip düzenlenmiştir."

"Tuvalet kapısı değil acil çıkış kapısı"

İpekçi tuvalet 'önünde oturma cezası'na ilişkin olarak şunları söyledi: 

"Bizler olayın vuku bulduğu günden bir gün önce belediye başkanıyla beraber ilçemizi ziyaret ettik. Şoför arkadaşımız orada ayağa kalkmadı. Ne girerken ne de çıkarken… Ben de kendisini sabah çağırdım ve katın bulunduğu yere sandalyeyi çekerek ona amirleri geldiğinde, sadece benim için değil tüm amirleri, geldiğinde ayağa kalkmasını söyledim."

"Ona, bana değil başkana saygılı olması gerektiğini, çünkü başkanı milletin seçtiğini söyledim. O koridor benim koridorum değil. Diğer başkan yardımcısının koridorudur. Personel arkadaşımızın bulunduğu kapı acil çıkış kapısıdır, tuvalet kapısı değildir. 

"Burada bir hata varsa Başkan’a söylenebilirdi. Basına sızdırılmaması gerekirdi. Personelin orada toplandığını duyunca da hemen çok kısa bir sürede yanına gittim ve arkadaşı makam odama aldım. 45 dakika çay içtim."

'Elhamdülillah imam hatip mezunuyum"

"Amir olarak verdiğim talimatın arkasındayım. Hata yapmış olabilirim ama hatamın bütün kamuyouna yansıtılmasını benim vicdansız birisi olduğuma dair iddaları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum." 

"İmam-hatipli olduğum söyleniyor. Elhamdülillah imam hatip mezunuyum."

"Olayın aydınlatılması için ilk gün istifa ettim. Karar milletimizindir. Hakkımda çıkan her türlü karara saygılıyım. AK Parti’den de istifa etmeyi düşünmüyorum"

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir