Görüş Bildir

İstifa Edeceği İddia Edilen Hakan Atilla'dan Açıklama

Haberler
> İstifa Edeceği İddia Edilen Hakan Atilla'dan Açıklama

ABD'de Halkbank davası sebebiyle 28 ay hapis yatan ve döndükten sonra Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne getirilen Hakan Atilla ay sonunda istifa edeceği iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Yıllık izne çıktığını doğrulayan Hakan Atilla “İddialara cevap vermek anlamlı değil o yönde bir karar alırsam borsa resmî bilgilendirme yapar elbette” dedi.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın ay sonunda istifa edeceği öne sürülmüştü.

Bloomberg'e konuşan kaynaklar, Atilla'nın cuma günü izne çıktığını ve ilerleyen günlerde hissedarlar görüşene kadar geri dönmeyeceğini ifade etmişti.

"İddialara cevap vermek anlamlı değil"

"İddialara cevap vermek anlamlı değil"

Hakkındaki iddialarla ilgili OdaTV'ye açıklama yapan Hakan Atilla izne ayrıldığını doğrulayarak, “İzne ayrıldım, izin kararı şahsıma ait dava veya başka konularla alakası yok” dedi. Atilla, istifa iddiasının sorulması üzerine de “İddialara cevap vermek anlamlı değil o yönde bir karar alırsam borsa resmî bilgilendirme yapar elbette” diye konuştu. 

Atilla, Ekim 2019'da eski Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından göreve BİST Genel Müdürlüğü'ne atanmıştı.

Atilla, Halkbank'ta çalışırken İran'ın yaptırımlardan kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle suçlu bulunmuştu. ABD'de 32 ay hapis cezasına çarptırılan Atilla, 28 ay tutuklu kalmasını ardından Türkiye'ye dönmüştü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Halil Değerli

Hepsi aynı şeyi yapıyor... .... Yuvarlak konuşup birşey anlatmıyorlar... .... Kesin istifa edecek.... .... 🤪😡😠