Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstanbul Valiliği'nden Onur Yürüyüşü'ne 'İzin Yok'

 > 
185PAYLAŞIM

İstanbul Valiliği, 26 Haziran tarihinde yapılacak LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne izin verilmeyeceğini açıkladı. Valilik'ten yapılan açıklamada, "Başta katılımcılar olmak üzere vatandaşlarımızın güvenliği ve kamu düzeni gözetilerek anılan günlerde bu yönde bir toplantı ve gösteri yürüyüşü tertip edilmesine izin verilmeyecektir" denildi. Bu kararın ardından iki ayrı etiket Twitter'da TT oldu. Yürüyüşü 'sapkın' olarak niteleyenler #SapkınYürüyüşeHAYIR etiketi ile kararı onaylarken, #YasakNeAyol etiketi ile karar eleştiriliyor.

Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bazı basın organları, internet siteleri ve sosyal medyada, LGBT üyeleri tarafından 19-26 Haziran 2016 tarihlerinde Taksim’de düzenleyecekleri bir yürüyüşe çağrı yapıldığı anlaşılmaktadır.

Valiliğimizce, başta katılımcılar olmak üzere vatandaşlarımızın güvenliği ve kamu düzeni gözetilerek anılan günlerde bu yönde bir toplantı ve gösteri yürüyüşü tertip edilmesine izin verilmeyecektir.

'Bu tür etkinliklerin nerelerde yapılabileceği önceden ilan edilmiştir'

Bu tür etkinliklerin nerelerde yapılabileceği de, yasa gereği önceden ilan edilmiştir. Değerli İstanbullu hemşehrilerimizin bu tür çağrılara itibar etmemelerini, Güvenlik Güçlerinin bu yönde yapacağı uyarılara riayet ederek yardımcı olmalarını rica eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Sosyal medyadan tepkiler...

Karar, Twitter'da da en çok konuşulan konulardan biri oldu.

İstanbul Valiliği'nin kararını eleştirenler #YasakNeAyol etiketinde görüşlerini paylaşırken, yürüyüşü  'sapkın' olarak niteleyenler ise #SapkınYürüyüşeHAYIR etiketi ile kararı onayladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir