İstanbul'daki Yasakların AKP'nin '100 Bin Yeni Üye' Etkinliği İçin Ertelenmesine Tepkiler

 > 
444PAYLAŞIM

İstanbul Valiliği, koronavirüs salgını gerekçesiyle dün açık alanlarda yapılacak konser, gösteri, festival gibi toplu etkinliklerin yasaklanmasına karar verdi. Dün geceden itibaren başlayacak yasaklara ilişkin karar 4 saat sonra değiştirilerek 2 gün sonraya pazartesi gününe ertelendi. Valilik ertelemeye gerekçe göstermedi. 

Yasakların AKP'nin '100 Bin Yeni Üye' etkinliği için ertelendiğini savunanlar, hükümetin salgınla mücadeledeki tutumunu eleştirdi. 

İstanbul Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi, dün saat 18.00'de yaptığı toplantıda 'açık alanlarda yapılacak konser, gösteri, festival gibi etkinliklerin yasaklanması" kararı aldı.

Detaylar için 👇

İstanbul'da Açık Havadaki Konser ve Festivaller Yasaklandı - onedio.com
İstanbul'da Açık Havadaki Konser ve Festivaller Yasaklandı - onedio.com

Yasakların dün geceden itibaren başlayacağı açıklanmıştı ancak 4 saat sonra, 22.00'de toplanan Kurul, yasağı pazartesi sabahına erteledi. 👇

100 bin üye ile stadyumda yapılacaktı

AKP '100 Bin Yeni Üye' programını İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Törende Erdoğan da bir konuşma yaptı.

Erdoğan, bu programın 100 bin yeni üyenin tamamının katılımıyla yapmayı istediklerini, ancak salgın şartları sebebiyle sınırlı bir katılımla yapıldığını belirtti.

Etkinlikten görüntüler 👇

Erdoğan, İstanbul’un en büyük stadyumlarından birinde bu programı gerçekleştirmeyi planladıklarını ancak salgının bunu engellediğini ifade etti.

106 bin yeni üye

Partiye yeni katılanları selamlayan Erdoğan, AKP’nin 10 buçuk milyonu aşkın üyesi olduğunu söyledi. 

Yeni program kapsamında partiye 106 bin üye kazandırıldığı açıklandı.

Yasakların AKP'nin etkinliği için ertelendiğini savunanların tepkileri 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir