Görüş Bildir
Haberler
İstanbul'da Yüzme Havuzu ve Halı Sahalar Açıldı

İstanbul'da Yüzme Havuzu ve Halı Sahalar Açıldı

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, belirli koşullar altında halı saha ve yüzme havuzlarının 09.00-19.00 arasında faaliyet göstermesine izin verdi. Ayrıca yine koşullu olarak internet kafe, bilardo salonu, lunapark, hamam gibi işletmeler ise 07:00-19:00 saatleri arasında müşteri kabul edebilecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kademeli normalleşme sürecinde halı saha, yüzme havuzu, hamam, sauna ve masaj salonu gibi iş yerleri düşük (mavi), orta (sarı) ve yüksek risk (turuncu) grubunda bulunan illerde faaliyet gösterebiliyordu. Çok yüksek risk grubu olarak sınıflandırılan 'kırmızı' kategorideki kentlerde ise yeni bir karar alınıncaya kadar kapalı kalacaktı.

Bugün İstanbul Valiliği'nin kararıyla 'kırmızı' kategorideki İstanbul'da kısıtlama kaldırıldı ve bu tür iş yerlerinin faaliyet göstermesine izin verildi.

Valilik duyurdu

Valilik duyurdu

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre; daha önce faaliyeti durdurulan halı saha, yüzme havuzu vb. tesislerin girişlerde HES kodu kullanılması ve seyirci/refakatçi/misafir alınmaması kaydıyla 09:00-19:00 saatleri arasında çalışabilmelerine izin verildi.

Açıklamada, internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerler için süregelen uygulamaya uygun şekilde; yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla 07:00-19:00 saatleri arasında faaliyette bulunabilmelerine izin verildiği aktarıldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
11
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yağız Çakır

Sanki vakalar azalıyor da, normalleşmeye geçiyoruz. 32 bin vaka olmuş havuzları açıyorlar. aç anasını 50 bin vakada bile uslanmaz bunlar, sayı arttıkça daha ... Devamını Gör

Pelinsu

Oh çok şükür 🙏🏼

Barney

:) normalde rahat rahat bitecek şu virüs, ülkedeki asıl virüs yüzünden bitemiyor. bunların açılmasına üzülmedim de sevinemedim de. bu insanlara da para lazım... Devamını Gör