Görüş Bildir
Haberler
IŞİD Militanlarının Diyarbakır'daki Hücre Evinden Darth Vader Maskesi Çıktı!

IŞİD Militanlarının Diyarbakır'daki Hücre Evinden Darth Vader Maskesi Çıktı!

Onedio Medya
27.10.2015 - 12:33 Son Güncelleme: 27.10.2015 - 17:35

Dün 7 teröristin öldürüldüğü, 12 IŞİD üyesinin yakalandığı, 2 polisin şehit edildiği çatışma ve operasyonla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıkıyor. Yapılan aramalarda IŞİD’ciler tarafından kullanılan çok sayıda Star Wars filmlerinin kötü karakteri ‘Darth Vader’ın plastik maskesi de bulundu. Teröristlerin bu maskeleri şarapnel parçalarına karşı korunmak amacıyla kullandığı öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

HaberTürk'te yer alan habere göreIŞİD’cilerin villaları evleneceklerini belirterek kiraladıkları, dikkat çekmemek için sakallarını kestikleri ve taşınırken villanın etrafına branda çektikleri ortaya çıktı. Villalardan birinin ağustos ayında 500 liraya Bingöl nüfusuna kayıtlı 30 yaşındaki O.T. tarafından kiralandığı belirlendi.

O.T.’nin emlakçıya, “Yakında düğün yapacağım. Annemi babamı yanıma alıp ailemle kalacağım” dediği öğrenildi. Emlakçının yakın zamanda villaya gidip “Hâlâ evlenmemişsin. Seni çıkarmak zorunda kalacağım” dediği, kiracınınsa “Birkaç ay bu şekilde kalacağımı söylemiştim, evleneceğim” yanıtını verdiği belirtildi.

İlk operasyonun yapıldığı villanın sahibi R.E. ise evi haziran ayında bin liraya Batman nüfusuna kayıtlı 28-30 yaşlarında bir gence kiraladığını söyledi. Evli ve 1 çocuk sahibi olduğunu ifade eden gencin kirayı 1 hafta önceden ödediğini belirten R.E., “Efendi biriydi. Bir kez eve gittim. Evde 2 genç daha vardı. Aile görmedim. Hiç şüphelenmedim. Sabah evimde, operasyonu bitirdikten sonra çıkarılan 2 cesedi teşhis etmem istendi. Cesetlerden 2’si de evi kiraya verdiğim şahıs değildi” dedi.

'Taşınırlarken bahçenin yan duvarlarındaki telleri brandayla kapattılar'

IŞİD’cilerin villalarından birine komşu olan Azat İpek de şunları söyledi: 

“1 hafta önce taşındılar. Taşınırlarken bahçenin yan duvarlarındaki telleri brandayla kapattılar. Kamyon evin kapısına kadar yanaştı. Dün akşam da bahçede kazma kürek sesleri geliyordu. Muhtemelen bombaları döşediler. Yüzlerini hiç görmedik. Evi kiralayan geç saatlerde geliyordu. Evin kapısında büyük insana ait botlar görüyorduk. Saat 01.30’da polis operasyon olacağını söyleyip bizi evden çıkardı.”

Baskın yapılan villalardan birinin bitişiğinde oturan Fahri Gerkez ve 14 kişilik ailesiyse duvarlara isabet eden kurşunlardan kaçmak için villanın alt katındaki tuvalet ve banyoya sığındı. Saatlerce mahsur kalan aile fertleri eve yanaşan zırhlı araçlarla tahliye edildi. Evin hanımı Sevdet Gerkez, yaşadıklarını şöyle anlattı:

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Geceleri kazı yapıyorlardı'

“15 yıldır burada oturuyoruz. 2 ay önce taşındılar. Bahçede çalıştıklarını görünce Kürtçe ‘Komşu hayırlı olsun’ dedim. Gençlerden biri ‘Abla ben Zaza’yım Kürtçe bilmiyorum’ dedi. Sonra hiç iletişimimiz olmadı. Geceleri Zazaca ve Arapça konuşup kazı yapıyorlardı. IŞİD’li olabileceklerini hiç düşünmedik. Silah sesleriyle uyanıp eve kurşunlar isabet edince çoluk çocuk tuvalete, banyoya sığındık. Polisten kaçmak için evimizin duvarını kırıp içeri girmeye çalıştılar. Biz evden çıktıktan sonra ev ateşe verilmiş. Evimiz kül oldu. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.”

Şarapnele karşı 'Darth Vader'

Villa ve evlerde yapılan aramalarda IŞİD’ciler tarafından kullanılan çok sayıda Star Wars filmlerinin kötü karakteri ‘Darth Vader’ın plastik maskesi de bulundu. Teröristlerin bu maskeleri şarapnel parçalarına karşı korunmak amacıyla kullandığı öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
85
40
35
30
13
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Alperen Ünal

May the Allah be with you, always.

neki buki

EYYYYYYY Darth Vader......

haylaz adam

karanlık tarafa yatay geçiş...