IŞİD'den Geri Alınan Palmira'da Klasik Müzik Konseri

 > 
721PAYLAŞIM

Suriye ordusunun Rusya’nın desteğiyle IŞİD’den kurtardığı Palmira’da, çatışmalarda ölenlerin anısına ve UNESCO’nun antik kentteki restorasyon çalışmalarını desteklemek amacıyla ünlü Rus orkestra şefi Valeriy Gergiyev’in yönetiminde bir konser düzenlendi.

Palmira’da, başta Rus asker Aleksandr Prohorenko olmak üzere kentin IŞİD’den kurtarıldığı operasyonlarında ölenler anısına ve restorasyon çalışmalarına destek amacıyla bir klasik müzik konseri düzenlendi.

Konser ‘Palmira için dua et. Müzik antik kalıntıları canlandırır’ başlığıyla gerçekleştirildi

‘Palmira için dua et. Müzik antik kalıntıları canlandırır’ başlığıyla gerçekleştirilen konseri ünlü Rus orkestra şefi Valeriy Gergiyev yönetti. Konser saat 18:00 itibariyle de Russia Today’den (RT) canlı olarak yayınlandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin de konsere video-konferans yoluyla bağlandı.

Putin, Suriyeli yetkililere, şef Gergiyev'e, orkestradaki müzisyenlere, UNESCO'ya, Palmira'nın sakinlerine ve bilim insanlarına bu etkinlik için teşekkür etti.

"Bugünkü etkinliğin tüm katılımcılar için büyük zorluk olduğunu ve savaş halindeki bir ülkede bulunmanın yarattığı tehlikeyi biliyorum. Kaldı ki, etkinlik silahlı çatışmaların devam ettiği bölgeye çok yakın bir mesafede gerçekleştiriliyor" diyen Putin, konserin katılımcıların gösterdiği bireysel cesaret sayesinde gerçekleştiğini vurguladı.

Konserden görüntüler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir