Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

IQ'su Einstein ve Hawking'den Bile Yüksek Olan 11 Yaşındaki Dahi Çocuk: Arnav Sharma!

-

Son günlerde İngiltere’de oldukça popüler olan ve ileride de adını sıklıkla duyma ihtimalimizin olduğu Arnav Sharma ile tanışın!

İngiltere’de yaşayan ve henüz 11 yaşında olan, fakat yaşına rağmen zekası gerçek birer dahi olan insanlardan bile daha kuvvetli olan bir çocuk.

Arnav, İngiltere’de oldukça saygın olarak kabul edilen Mensa IQ testinde ünlü bilim insanları Stephen Hawking ve Albert Einstein’dan daha yüksek puan alarak tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmiş durumda.

Mensa IQ testi gibi, insan beynini en fazla yoran testlerden birinde 162 puan alarak, dünyaya gelen en zeki bilim insanlarından kabul edilen teorik fizikçi Albert Einstein ve fizikçi ve astronom Stephen Hawking’in aldığı 160 puandan, 2 puan daha fazla aldı.

İngiltere basınında ciddi bir yer kaplayan bu test sonrası Arnav, dünyaca ünlü zeka kulübü olan Mensa’dan da davet almış.

Bilmeyenler için kulüp, dünya üzerinde üstün zekalı kişilerin oluşturduğu özel bir grup.Ayrıca uzmanlar Arnav'ın aldığı puanın, o yaşlarda birinin alabileceği en yüksek değer olduğunu özellikle belirtiyor.

İlkokul sıralarında zekası ile ön plana çıkmış bir çocuk olmanın da ötesinde bir öğrenci aslında Arnav.

Kendi sınıf arkadaşlarının her zaman bir adım ötesinde olan Arnav’ın yeteneğini keşfeden ailesi, onun dünyanın en saygını olan Mensa IQ testine girmesini istemiş.

Yaklaşık 2.5 saat süren sınav öncesinde hiçbir hazırlık yapmamasına rağmen sınavda oldukça yüksek bir puan elde edince, haliyle dikkatleri de üzerine çekmiş.

Sınava giren 7 kişinin sadece kendisinin 12 yaş altında olduğunu, geri kalan herkesin yetişkin olduğunu da ekliyor Arnav.

1. İlk soru:

2. Diğer soru:

3. Bakalım bu soruya cevabınız ne olacak!

Bu tip soruların sorulduğu sınavdan 162 puan alan Arnav, aldığı sonuçla IQ sıralamasına göre ülkedeki yüzde 1’lik kesimin de en başına gelmiş durumda.

Matematiğe olan yeteneği 2 yaşındayken keşfedilen Arnav ayrıca kod yazma, badminton, piyano, yüzme ve dansla da ilgileniyor.

Bunun yanında durumu biraz daha net bir şekilde anlamak gerekiyor.

Şöyle ki, Arnav'ın IQ’sunun yüksek olması onun gerçek bir zeki olduğunun tartışmasız kanıtı fakat kıyaslandığı Einstein veya Hawking gibi bilim dünyasına damga vurmak için zekadan fazlası gerekli.

Çünkü dahilik, zeki olmanın yanında o zekayı kullanma ve yaratıcılık gibi konuları da gerektiriyor.

11 yaşında olmasına rağmen bu kadar yüksek IQ’ya sahip olması da Arnav ile alakalı umutları yeşertiyor elbette.

11 yaşındaki bu küçük dahinin, ileride hem Einstein'dan hem de Hawking'den çok daha başarılı bir bilim insanı olması dileğiyle!

👏👏👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

tebrikler

cutemurderer

ulan 2 dahiyle fotoğrafları yan yana gelince çok salak bir görüntüsü var güldüm Allah affetsin gfdsgfdsfd

cutemurderer

O kadar iqn var stres çarkı çeviriyosun vay be...

castielo16

amk her 10 çocuktan biri de einstein den yüksek iq lu diye haber olmaya başladı adam şamar oğlanına döndü :D

aydemir_burak

kağıt kalemsiz çözdüm sorular güzel ama bir google mülakatı değil

Başlıklar

BilimEinsteinİngiltere
Görüş Bildir