Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnternet Hepimizi Paranoyaklaştırmış! 'Bu Kadar da Olmaz Yahu!' Diyeceğiniz 12 Çılgın Komplo Teorisi

-

Günümüzde İnternet'in kişiliklerimize etki edip hayatımızı şekillendirdiği bir gerçek. İnsanlar zaten komplo teorileri üretmeye, olayları abartmaya meyilliyken İnternet sayesinde artık herkes çok daha kuşkucu. Aslında var olmayan ünlülerden, Dünya'mızı yöneten uzaylı sürüngenlere kadar..! Bakalım bu ilginç komplo teorilerine siz ne diyeceksiniz?

Kaynak: http://www.businessinsider.com/craziest-...

1. ABD Başkanının eşi Melania Trump, kocasını iş hayatında takip ettirdiği bir dublöre sahip.

Ekim ayında Twitter'ı çalkalayan bir grup insan, Beyaz Saray'da basın toplantısında açıklama yapan başkan Trump'ın gerisindeki kadının gerçek kimliğini sorgulamaya başladılar. 'Gerçek Melania' ile 'Dublör Melania'nın fotoğraflarını tek tek karşılaştıran kullanıcılar, sonunda 'ikinci First Lady'nin biraz daha kısa olduğunu keşfettiklerini söyledi. 🤔

2. 'J.K. Rowling' aslında hiç var olmadı.

Norveçli yönetmen Nina Grünfeld 2005'te Harry Potter serisinin bir grup yazar tarafından yaratıldığını, J.K. Rowling adıyla tanınan kadının ise sadece kamuoyu için bir 'vitrin' görevi gördüğünü iddia etti. "Tek bir insanın 55 farklı dile tercüme edilen ve 10 yıldan kısa bir süre içerisinde 250 milyon kadar satan 6 tane çok kalın kitabı yazması mümkün mü?"

3. 'Finlandiya' diye bir ülke yok.

2015'te Reddit'te ortaya atılan bu teoriye göre, Finlandiya aslında Soğuk Savaş Dönemi'nde Baltık Denizi'ndeki balıkçılık haklarını koruma amacıyla Japonya ve Sovyetler Birliği tarafından inşa edilen doldurma bir kara parçasıydı.

'Raregans' adlı kullanıcı, Finlandiya'yı oluşturduğu sanılan nüfusun aslında İsveç, Estonya ve Rusya uluslarına ait olduğunu ileri sürdü.

4. Sürüngen ırkından oluşan bir 'elitler tabakası' Dünya'yı yönetiyor ve Justin Bieber da bu topluluğun bir üyesi.

Komplo teorilerinin belki de en çılgını olan 'Reptilian Teorisi' sürüngenimsi uzaylılardan oluşan yüksek bir topluluğun Dünya'nın kontrolünü ele geçirdiğini ve Dünya'nın önde gelen isimlerinin çoğunun insan görünümlü sürüngenler olduğunu savunuyor. 

Hatta Justin Bieber'ın bir konserinin ortasında büyük pullu pençeleri olan dev bir sürüngene dönüştüğünü söyleyenler bile var. 🐸

5. Kraliçe Elizabeth bir yamyam.

Uzun yaşamının sırrını insan eti yemeye borçlu olduğuna inanılan kraliçe için, Windsor Kalesi'nde görevli askerlerden birinin kraliçenin 'özel' dondurucusunda insan kalıntıları bulduğunu iddia etmesiyle komplo teorisyenleri artmış.

6. 'Ice bucket challenge' aslında satanist bir ritüeldi.

2014'te İnternet'te hızla yayılan 'ice bucket challenge' için türlü komplo teorileri üretildi. Birçok insan bu eylemin 'ALS hastalığına dikkat çekmek için yapıldığı söylense de aslında tarihin en büyük insan kurbanlarının şeytan için bir arınma niteliğinde yaptıkları ve bir İlluminati şifresiyle bizzat şeytanın kendisi tarafından gizlenen bir ritüel' olduğuna inanıyor.

7. NASA ikinci bir 'Güneş' keşfetti ama bunu tüm dünyadan saklıyor.

2016 yılında NASA Planet 9 adında yeni bir gezegenin keşfedildiğini duyurduktan sonra, gökbilimci Paul Cox gezegenin aslında ikinci bir güneş olduğunu ve bunun hepimizden saklandığını iddia etti.

8. Michelle Obama aslında bir 'erkek' ve Joan Rivers'ı o öldürttü.

2016 yılında InfoWars programının sunucusu Alex Jones bu teoriyle gelmişti: Ölmeden önce bir moda programında sunuculuk yapan Joan Rivers, Michelle Obama'nın transseksüel bir kadın olduğuna şahit olduktan sonra Obama'lar onu öldürttü. 😱

9. Dünya eliptik değil, düzdür.

Ağustos ayındaki Güneş tutulmasından sonra, 'Düz Dünya' komplocuları İnternet'te tekrar canlandı. Youtube'da birçok kanal açan ve Reddit gibi sitelerde de binlerce takipçisi olan 'Düz Dünyacı' tayfa Dünya'nın küresel olduğu gerçeğini çürütmek için çabalıyor. (Fotoğraf: 1893'te 'Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak' için çizilmiş bir harita.)

10. İsrail hükümeti, düşmanlarına karşı bir takım kötü niyetli ve GPS sistemiyle donatılmış köpekbalıkları kullanıyor.

2010 yılında Mısır sahillerinde art arda gelen köpekbalığı saldırılarından sonra, bir Güney Sina yetkilisi saldırılar için İsrail'i sorumlu tuttu. İddiaya göre İsrail, 'ölümcül ok'larla silahlanmış bir 'casus yunus' filosuna ve 'GPS sistemleri ile donatılmış' bir köpekbalığı grubuna sahipti.

11. Birleşmiş Milletler hepimizi öldürmeyi planlıyor.

BM destekli 'Gündem 21' adlı sürdürülebilir kalkınma planı, şüpheli eleştirilere maruz kaldı. İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmına göre bu plan aslında İlluminati'nin tasarladığı ve Dünya'nın büyük bir çoğunluğunu öldürmeye yönelik yapılan gizli bir plandı.

12. Robert Kardashian'la Amerikalı politikacı Ted Cruz aslında aynı kişi.

Bu teoriye göre Robert Kardashian aslında ölmedi; Kardashian ailesiyle bağlarını koparmak ve siyasete atılmak için Ted Cruz'un kılığında dolaşıyor.

İnsan gerçekten hayret ediyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
inferrno666

ooffff sabah sabah amk yaaa

anime_severler

Ancak işsizlik bunu doğurabilir bence.

erenizmmm

Kesin yaşanmıştır

fatihsema2645

Aynı o tatlı kız gibi hayrete düştüm gerçekten.

tilki_scully

Harry Potter serisi 6 kitap mı? 7 kitap. daha ne doğru ne yanlıs onu bilmiyorlar 😂

Başlıklar

2016Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaBirleşmiş MilletlerCasusHarry PotterİsrailİsveçJ. K. RowlingJaponyaJustin BieberMısırRusyaSSCBSavaşTwitterYoutubegündem
Görüş Bildir