Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram'ın Göründüğü Gibi Kusursuz Olmadığını Kendisi Üzerinden Anlatan Kadın

-

Instagram fiziksel güzelliğin oldukça ön planda olduğu bir mecra. TheSun'dan derlediğimiz bu içerikte, her an denk geldiğimiz bu 'mükemmel' fotoğrafların arkasındaki kusurlara göz atıyoruz.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/684236...

21 yaşındaki Aylish Rutherford sağlıklı yaşam tarzını ve vücudundaki değişimi 130,000 takipçili Instagram hesabında ve büyümekte olan Youtube kanalında paylaşmakta.

İngiltere'de beslenme okuyan kadının paylaştığı bir başka şey ise mükemmel görünümlü Instagram fotoğraflarının arkasındaki gerçekler.

Instagram hesabında iki tür fotoğrafını yan yana koyan Aylish, "Bu dünyadaki herkesin kusurları vardır ve takipçilerime göstermek istediğim şey bu." diyor. "Bedenimizi ve özellikle kusurlarımızı sevmeliyiz. Instagram'da sergilediğim kusurlarım genç kızların kendi bedenleriyle barışabilmelerini sağlıyorsa ne mutlu bana."

"Mükemmel Instagram kızı gibi görünmek istemenin nasıl bir his olduğunu biliyorum ama öyle bir şey yok." diyor.

Fotoğrafın çekim açısının ve ışığın büyük rol oynadığını söylüyor. Genç kadının paylaştığı görseller bu farkı vurgulama amaçlı. 

Aylish aynı zamanda vücudundaki çatlakların, selülitlerin ve diğer kusurların görüntülerini de Instagram'a koyuyor.

"Gördüğünüz ve müthiş olduğunu düşündüğünüz fotoğraflar kişinin en güzel göründüğü açıdan, harika bir ışığın bulunduğu ortamlarda çekiliyor ve filtreden geçiyor."

"Evet, güzel görünüyorlar fakat onlar da kanepede yayılıp yemek yerken aynı sizin gibiler."

Intagram hesabında selfielerinin yanı sıra beslenme ve egzersiz tavsiyeleri paylaşan Aylish, sadece kendisi gibi pozitif mesaj vermeyi hedefleyen hesapları takip ettiğini dile getiriyor.

“Bence sosyal medya nasıl kullandığınıza bağlı. Eminim ki Instagram'da bir yerde güzelliğe karşı sağlıksız tutumlar vardır, ama onlara bakmamaya karar verirseniz o zaman size zarar veremezler."

İnternetteki insanlar gibi mükemmel görünmeye çalışmak yerine bedenimizin her yerini olduğu gibi sevmeye odaklanmamız gerektiğini vurguluyor.

"Bütün kadınlar ve erkekler bunu görmeli. Bu çok önemli çünkü sosyal medyanın gerçekliği yansıtmadığını ve her an kusursuz görünemeyeceğimizi kolayca unutabiliyoruz." diye de ekliyor.

Başkalarını kendi sağlık ve fitness yollarını bulma konusunda teşvik ederek, gerçekten sevdikleri egzersiz çeşidini bulmalarını önermekte.

Sağlıklı beslenme konusunda ise "Tadını gerçekten sevdiğiniz yararlı besinler bulun. Sadece sağlıklı diye yemeyin." diyor Aylish.

Son olarak da Instagram fotoğrafı için tavsiye veriyor: "Doğal ışık kullanın."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adam-eder

2. görseldeki göt Trump a ait sanki :)

birinci-tekil-birey

Kıçı iyice fotoşoplamak lazım :)

Görüş Bildir