Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlık Ölmemiş: Hayatının Son 26 Yılını Tamamen Köpeklere Adamış Olan Koreli Kadın

 > -

Bu günlerde neredeyse her bir taraftan insanlığa inancımızı kıran haberler duyuyoruz; insanlar birbirlerini öldürüyor, insanlar hayvanları katlediyor, insanlar her şeye, her şekilde zarar veriyor. Hal böyle olunca içimizi ısıtacak, iyi insanların hala var olduğuna inandıracak haberlere ulaşmak iyi hissettiriyor. Bu yazımızda da böyle bir insanı ele alacağız.

Kaynak: http://mashable.com/2016/02/03/woman-200...

Bu gördüğünüz güler yüzlü kadın Jung Myoung Sook. Kendisi 61 yaşında olan bir Güney Koreli.

Kendisi son 26 yılını tamamen köpeklere adamış durumda.

Sokaklarda başıboş gezen köpekleri koruması altına alan yaşlı kadın, bugüne kadar yüzlerce köpeğin bakımını üstlenmiş.

Güney Kore'de hala köpek eti yeniliyor, özellikle yaşlı insanlar arasında bu durum hala çok normal karşılanıyor. Sook bu nedenle durumu pek iyi olmasa bile sadece başıboş gezen köpekleri değil, restoranlara gönderilmesi planlanan köpekleri de kurtarmış pek çok kez.

Bu iyi niyetli, yüreği geniş insan bile pek çok zorlukla karşılaşmış; örneğin şikayetçi olan komşuları nedeniyle tam 7 kez taşınmak zorunda kalmış.

İnsanların kendisine alaycı gözlerle baktığını da söylüyor Sook.

Kendi ağzından dinlemek gerekirse: "Burada köpekler hala yiyecek olarak görülüyor, bu nedenle benim köpeklere bakmam ve onlarla dost olmam garip karşılanıyor. İnsanlar bazen bana gülüyor. Bense sadece köpeklerimle ilgileniyorum, benim için önemli olan tek şey onlar. Benim yanımda özgürler, istedikleri gibi koşup oynayabiliyorlar."

Yaşlı kadının yaptığı işi daha değerli kılansa durumu oldukça kötü olmasına rağmen böylesine bir işe devam ediyor olması.

Bir mağazada temizlikçi olarak çalışan ve kalan zamanında da kağıt ve karton toplayarak geçimini sürdüren Sook, neredeyse tüm gelirini köpekleri için harcadığını söylüyor. Bölgede bulunan bir restorandan akşamları artık yemekleri alan Sook hakkında restoran sahibi "O sadece köpekleri için yaşayan biri, ne yapıyorsa onlar için yapıyor. Köpeklerini kendinden çok düşünüyor." sözlerini kullanıyor.

İlaç parası ve yemek parasının ayda neredeyse 1600 doları bulduğunu söyleyen Sook'a zaman zaman arkadaşları, ailesi, hatta bazen yabancı insanlar da küçük küçük yardımlarda bulunuyormuş.

Ne diyelim, böyle güzel insanların orada bir yerde yaşadığını bilmek insana iyi hissettiriyor. ☺

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
soykan-saatman

Günyadın Arkadaşlar, iyi haftalar dilerim. Böylesine güzel ve keyifli bir haberden sonra yorumlarınız ne kadar da ilginç, biraz kendinizi yorumlar mısınız... Kadının hakkında tek bildiğimiz gerçek, hayatının belirli bir kısmını hayvanlara adamış olması. Bu kararı aldıktan önce neler yaşadığını bilmeden, neden kendi bakış açınızı kullanarak bazı tanımların anlamlarını değiştiriyorsunuz. Belki ailesinden herkesi kaybetti, terkedildi, yarı yolda bırakıldı. Sadece sevmek, değer vermek istiyordur. Bakmak, büyütmek istiyordur. Belki de ülkesinde hayvanlar eziyet görüyordur, kahramandır belki de. Durumu kötü olmasına rağmen, karşılıksız yaptığı için gözleri gülen bir kadına, ilginç yorumlar da bulunmanız ne kadar garip.

masterplan

hayatınızı köpeklere adamanıza gerek yok, onlar zaten sizden daha iyi hayatta kalacaktır. hayvanlara eziyet etmeyin, zarar vermeyi yeter insanlık adına.

raven.

Eski bir komşumuz geçen evimize gelmişti. Benim bir sokak kedisine mama verdiğimi görünce "Ay kızım sen birde bunlar için para veriyorsun", "onca aç insan varken kedi köpek ha!", birde utanmadan öğrencilere destek olun deyip kendi torununu için alttan alta dilenmişti ya! İnsanoğlu o kadar açgözlü ki kedinin 5-10 liralık mamasında bile gözü kalıyor! Her yeşil alanı parselleyip yok eden, betonla dolduran insanın dünyayı kendi mülkü sanıp bir türlü doymaması gibi değildir bir hayvanın karnını doyurmak.

cakma-trakyali

orada kağıt toplamak yasaklanmamış dikkatimi çekti

harley-quinn

La bu çekik gözlüler köpekleri yemiyormuydu AS:DAS:D

ekinezya

Onlar çinliler.

futursuz

Güney Kore'de de yendiğini yazmış, lütfen doğru olmasın.

abigail-dersion

Hayır artık öyle köpek yemek diye bir durum Kore'de yokta aplacım şimdi Çin'de de bunu sadece yaşlılar yiyor.Yiyorlarsa size ne a m k.Böyle güzel bir haberinde içine etmeyin

senpainiz1565

Çinde bile sadece yaşlılar ve geri kalmış kesimler yer gençlerin büyük çoğunluğu buna karşıdır oradan buradan duyma laflara hemen inanmayı bırakıp azıcık araştırsanız?

.-.-.

1990'da yemeyi bıraktılar ama yaşlılar değişime çabuk ayak uyduramadıkları için onlar hala yiyor, gençler karşı bu duruma

hyyh

Savaş sırasında çok büyük açlık çektikleri için insanlar ağlaya ağlaya köpeklerini yemiş malesef daha sonra bu moda olmuş hala yaşlılardan oluşan bir kesim yiyor ve köpek eti satan restorantlar var evet.

futursuz

Ne güzel gidiyormuşsun, küfüre kadar :3 Neden yediklerini biliyorum, Kore mutfağını sevdiğim ama (hala) köpek yediklerini bilmediğim için şaşırdım.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Koreyiyecek
Görüş Bildir