Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlar Sana Neden Güvenmeli?

244PAYLAŞIM

Merhametli, sadık, dürüst?

1. Hadi başlayalım: Gününü genellikle nerede geçiriyorsun?

İşte oluyorum :(
Okuldaa
Evimde tabii ki :))
Dışarıda geziyorum

2. Arkadaşın hafta sonu evde olmayacağı için evcil hayvanını sana bıraktı. Tepkin nasıl olurdu?

Ona gözüm gibi bakarım.
Hiç uğraşamam ne yaparsa yapsın!
Kabul etmem. Bana mı sormuş hayvan beslerken!
Merak etmemesi gerektiğini söylerim ama umursamam.

3. Yolculuk ettiğin gemi batmaya başladı sadece birini kurtarabilirsin!

Çanta dolusu para
Yaşlı bir kadın
Küçük bir çocuk
Sevgilin

4. Doğrudan seni ilgilendiren bir soru: Spor salonuna gider misin?

5. Çok çok zor bir soruyla devam edelim. Sadece birini seçmen gerekiyor. Hangisi?

6. Hava çok soğuk ve evsiz biri senden yardım istiyor. Ne yaparsın?

Evime alır, bir gece kalmasına izin veririm.
Belediyeyle görüşüp ona kalacak bir yer ayarlarım.
Bu devirde kimseye güvenilmez.
Biraz para veririm.

7. Arkadaşından ödünç aldığın kıyafeti yırttın. Ne yaparsın?

Aynısından alırım, söylemem.
Çok özür dilerim ve ona yemek ısmarlarım.
Görünmez kazaydı der geçerim.
Kıyafetin parasını veririm.

8. Arkadaşın gecenin bir yarısı seni ağlayarak arayıp, yanına gelmeni istiyor. Ne yapacaksın?

Onu teselli eder, sabahtan yanına giderim.
Telefonda konuşur, ona destek olmaya çalışırım.
Hemen çıkar, yanına giderim.
"Aradığınız kişi şu an meşgul..."

Merhametlisin!

İnsanlar sana güvenmeli çünkü sen merhametlisin! Herhangi birini, ne olursa olsun, isteyerek kırabilecek, üzebilecek bir yapın yok. Kendinden önce karşındaki kişiyi düşünüyorsun. Hatta çoğu zaman kendi durumun umrunda bile olmuyor. Sen çevrendekileri mutlu ettikçe tatmin olan birisin. Hiç tanımadığın birine bile eğer elinden geliyorsa yardım etmekten çekinmezsin. İşin güzel yanı bu yardımları gizli yapmayı seviyorsun. Gösterişten uzak yapın insanlara çok sıcak geliyor. İnsanlar sana güvenmekte çok haklı çok!

Dürüstsün!

İnsanlar sana güvenmeli çünkü sen dürüstsün! Çok zor bir durumdan kurtulacak bile olsan yalana başvurmuyorsun. Yalanın küçüğü, büyüğü olmadığına inanıyorsun. Bir işe yalan bulaştı mı sen uzak durmayı tercih edenlerdensin. Çevrendeki insanlara karşı her şart altında şeffaf oluyorsun. Şeffaflığın ikili ilişkilerdeki öneminin farkındasın ve bunu prensip haline getirmişsin. Dürüstlük kazanacak! :)

Sadıksın!

İnsanlar sana güvenmeli çünkü sen sadıksın! Dostlarına, ailene, sevgiline hatta mahallenin bakkalına bile sadıksın. Sadakat senin için neredeyse her durumda olmazsa olmaz bir olay. Birine verdiğin bir söze sadık olmayı bırak verdiğin selama bile sadıksın. Bize kalırsa sağlam dostluklarının anahtarı da bu özelliğin. İnsanlar seni böyle tanımış, sevmiş ve hep yakınlarında tutmuşlar. Çevresinde olduğun herkes çok şanslı! :)

9. Zekisin!

İnsanlar sana güvenmeli çünkü sen zekisin! Çevrendekilerin her zor anında bir süper kahraman edasıyla durumu kurtaran o kişi sensin. Çevrendekilere faydan dokunduğu kadar kendine de faydan dokunuyor. Zekan sayesinde çakıllı yolları, dağları, tepeleri, tüm zorlukları kolaylıkla aşıyor enerjini ve dikkatini yaptığın işe verebiliyorsun. Ortada bir problem olmasa bile her durumu daha da kolaylaştırmayı sağlayan zekan insanların sana güvenmesini sağlıyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fnaf-chicas

Sadıksın! Sadıksın! İnsanlar sana güvenmeli çünkü sen sadıksın! Dostlarına, ailene, sevgiline hatta mahallenin bakkalına bile sadıksın. Sadakat senin için neredeyse her durumda olmazsa olmaz bir olay. Birine verdiğin bir söze sadık olmayı bırak verdiğin selama bile sadıksın. Bize kalırsa sağlam dostluklarının anahtarı da bu özelliğin. İnsanlar seni böyle tanımış, sevmiş ve hep yakınlarında tutmuşlar. Çevresinde olduğun herkes çok şanslı! :)

sena_sena

İnsanlar sana güvenmeli çünkü sen SADIKSIN! Dostlarına, ailene, sevgiline hatta mahallenin bakkalına bile sadıksın. Sadakat senin için neredeyse her durumda olmazsa olmaz bir olay. Birine verdiğin bir söze sadık olmayı bırak verdiğin selama bile sadıksın. Bize kalırsa sağlam dostluklarının anahtarı da bu özelliğin. İnsanlar seni böyle tanımış, sevmiş ve hep yakınlarında tutmuşlar. Çevresinde olduğun herkes çok şanslı! :)

melisa40

Zekisin! İnsanlar sana güvenmeli çünkü sen zekisin! Çevrendekilerin her zor anında bir süper kahraman edasıyla durumu kurtaran o kişi sensin. Çevrendekilere faydan dokunduğu kadar kendine de faydan dokunuyor. Zekan sayesinde çakıllı yolları, dağları, tepeleri, tüm zorlukları kolaylıkla aşıyor enerjini ve dikkatini yaptığın işe verebiliyorsun. Ortada bir problem olmasa bile her durumu daha da kolaylaştırmayı sağlayan zekan insanların sana güvenmesini sağlıyor!

seranur-ceylan

zekisin:)

okcomputer

breaking bad'den öğrendiğim kadarıyla çanta dolusu para ağır oluyor arkadaşlar batmayın sonra

Görüş Bildir