İnsanın İçini Bir Anda Kıpır Kıpır Eden, Çalgılı Çengili 8 Güzel Şarkı

 > 

Bazı şarkılar vardır ki daha girişi duyulur duyulmaz bir omuz sallanır, eğlencenin dibine vurulur, gerdan kırılır. Gerdan kırmanın ne olduğunu anlatmaya kalkarsak işin içinden çıkamayız. Öldürücü bir darbe değil kimse merak etmesin.

İçerik olarak yavaş olandan en uçuran parçaya doğru gidiyoruz...

Uçuşa hazır mıyız? 

Buyurunuz Efendim...

1. Ata Demirer - Bu Fasulya Yedi Buçuk Lira

Bu güzel Trakya yöresine ait türkünün söz ve bestesinin kime ait olduğu tartışmalı olsa da bugüne kadar bilindiği şekilde şarkı anonimdir. Ata Demirer de çok güzel yorumlamıştır.

2. Grup Laçin - Bekar Gezelim

Söz ve müziği Grup Laçin'e ait şarkı çok sevildi. ''Hadi güzelim, şeker ezelim...'' kısmı her ne kadar ''şeker özelim'' gibi anlaşılsa da bir ''Haydi Gel Benimle Ol'' şarkısındaki ''bakalım dünyadaki neslimize'' kısmı kadar etki bırakmadı.

3. Fatih Ürek - Hadi Hadi

Sözlerini Aslızen Yentur'un yazdığı şarkıyı Fatih Ürek güzel yorumlamış ve bir dönem ekranlarda çok dinlenmiş ve söylenmiştir.

4. Huysuz Virjin - Katina

Direkler arası şov ve kanto konusunda yaşayan son temsilcilerden olan Seyfi Dursunoğlu ya da nam-ı diğer Huysuz Virjin'in sesinden Katina'yı dinliyoruz.

5. Tarık Mengüç - Şakşuka

Olacak O Kadar'ın Klip Arkası geyiklerine bile konu olmuş acayip dansı ve oturan adamı bile yerinden oynatacak melodisiyle kıpır kıpır bir şarkı.

6. Yıldız Tilbe - Yar Yanına Geleceğim

Yıldız Tilbe'nin Papatya Baharı albümünden söz ve müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan şahane şarkı. Vurguları, zilleri ve Tilbe'nin çılgın sesiyle insanı sanki yarın akşam Yıldız Tilbe gelecekmiş gibi harekete geçiren güzel bir şarkı. Dinliyoruz...

7. Sezen Aksu - Rakkas

Sezen Aksu'nun Işık Doğudan Yükselir (Ex Oriente Lux) albümünden çok güzel bir şarkı bu. Sözlerini Sezen Aksu ile Yelda Karataş yazmış, beste ve düzenlemesini ise şu an hastalıkla mücadele eden güçlü müzisyenimiz Atilla Özdemiroğlu yapmıştır.

Şarkı aynı albümdeki Onu Alma Beni Al ile beraber bir nesli kıvırta kıvırta oynattırmıştır.

8. Mezdeke - Ya El Yelil

Gün teyzeleri, kına geceleri, poşetlerle dağıtılan bayat kuru yemişler, terle karışık hamurumsu külotlu çorap kokusu, kısır... Sayılamayacak kadar çağrışım...Yorumsuz...

9. Bonus: Nasıl Oynayacaksınız?

İşte böyle oynayacaksınız...

10. Bonus: Oynayamayanlara

Dedemiz sizin yerinize de oynasın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miss-simpson

hastasıyız dedee

anarchy

:D şooooooooooooooooooo 2 hatunu tek geçerim ağa

witch

Teyzeler favorim.

Görüş Bildir