Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanı Cinsellikten Bile Soğutabilecek Sekste En Çok Korkulan Şeyler

-

"Superdrug Online Doctor" adlı internet sitesi, ABD ve Avrupa'da yaşayan 2 bin kişiye cinsellikle ilgili korkularını sordu. Yaşanan korkular, bazı insanları cinsellikten soğutuyor. İşte sekste en çok korkulan şeyler:

Kaynak: https://onlinedoctor.superdrug.com/top-s...

En büyük korku cinsel yolla bulaşan hastalık

10 üzerinden puanlama yapılarak yapılan değerlendirmede, araştırmaya katılanların en çok korktuğu şey 6,9 puan ile partnerinin cinsel yolla bulaşan bir hastalığa sahip olması. İkinci sırada gelen korku ise 6 puan ile istenmeyen hamilelik. Üçüncü sırada ise 5,5 puan ile kişinin vücudunun partneri tarafından çekici bulunmaması geliyor.

Araştırma, kadın - erkek cinsiyet farkına göre ve Amerikalı - Avrupalı ayrımına göre 2 farklı kategoride değerlendirilmiş.

Erkeklerin sekste en çok korktukları 10 şey

1- Araştırmaya göre erkekler en çok, partnerinin cinsel yolla bulaşan bir hastalığa sahip olmasından korkuyor.

2- Partnerinin orgazm ya da tatmin olmaması

3- İstenmeyen hamilelik

4- Erken boşalma

5- Vücudunun partneri tarafından çekici bulunmaması

6- Cinsel performans kaygısı

7- Sekste kötü olma

8- Penis boyu ile ilgili kaygılar

9- Partneri tarafından tecrübesiz olarak algılanma

10- Seksin nahoş bir şekilde bitmesi

Kadınların sekste en çok korktukları 10 şey

1- Partnerinin kondom kullanmak istememesi kadınların en büyük korkusu olarak gözüküyor.

2- Partnerinin cinsel yolla bulaşan hastalığa sahip olması (erkeklerde ilk sırada yer alırken, kadınlarda bu kaygı 2. sırada yer alıyor)

3- İstenmeyen hamilelik

4- Vücudunun partneri tarafından çekici bulunmaması

5- Partnerinin reddedilmeyi kabul etmemesi

6- Memnun olmayacağı bir şeyi partnerinin yapmak istemesi

7- Seks sırasında utanç verici vücut fonksiyonları yaşamak (ağlamak, geğirmek, gaz çıkartmak, hapşırmak, vücuttan dışkı gelmesi gibi)

8- Partnerinin orgazm ya da tatmin olmaması (erkeklerde bu korku ikinci sıradayken kadınlarda daha alt sıralarda yer alıyor)

9- Orgazm ya da tatmin olamama (erkeklerin aksine kadınlar kendi orgazm ya da tatminlerini de göz önünde bulunduruyor)

10- Sekste kötü olma

Avrupalı & Amerikalı kadınların sekste en çok korktuğu 5 şey

Avrupalı Kadınlar:

1- Partnerinin kondom kullanmak istememesi 

2- Partnerinin cinsel yolla bulaşan hastalığa sahip olması

3- İstenmeyen hamilelik

4- Vücudunun partneri tarafından çekici bulunmaması

5- Partnerinin reddedilmeyi kabul etmemesi

Amerikalı Kadınlar:

1- Partnerinin cinsel yolla bulaşan hastalığa sahip olması (Avrupalı kadınların aksine, Amerikalı kadınlar için sağlık konusu daha büyük önem taşıyor.)

2- Vücudunun partneri tarafından çekici bulunmaması (Avrupalı kadınlar için daha az önem taşıyan bu konu, vücut güzelliği, görsellik ve fiziksel görünüşe daha çok önem veren Amerikan toplumunun kadınları için daha büyük bir öneme sahip ve daha çok endişe veriyor.)

3- Partnerinin kondom kullanmak istememesi 

4- İstenmeyen hamilelik (Kondom ve hamilelik konusu, Amerikalı kadınları Avrupalı kadınlara göre daha az korkutuyor.)

5- Vücudundaki çatlak ve selülitlerin partneri tarafından fark edilmesi

Avrupalı & Amerikalı erkeklerin sekste en çok korktuğu 5 şey

Avrupalı Erkekler:

1- Partnerinin cinsel yolla bulaşan bir hastalığa sahip olması

2- İstenmeyen hamilelik

3- Partnerinin orgazm ya da tatmin olmaması

4- Erken boşalma

5- Vücudunun partneri tarafından çekici bulunmaması

Amerikalı Erkekler:

1- Partnerinin cinsel yolla bulaşan bir hastalığa sahip olması (Bu maddenin, erkeklerin ya da Amerikalıların en büyük ortak korkusu olduğu görülüyor.)

2- Partnerinin orgazm ya da tatmin olmaması

3- İstenmeyen hamilelik (Avrupalı erkeklerin aksine, Amerikalı erkekler için partnerinin zevk alması, hamilelik konusundan daha önemli olduğu görülüyor.)

4- Erken boşalma

5- Vücudunun partneri tarafından çekici bulunmaması

Maddelere odaklanıldığında, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve istenmeyen hamilelik konuları, kadınlar için daha çok endişeye neden oluyor.

Hastalıklar için Amerikalı kadınlar, istenmeyen hamilelik için ise Avrupalı kadınlar daha çok endişe duyuyor. Diğer taraftan, hastalıklar konusunda Avrupalı erkekler daha rahatken, hamilelik konusunda ise Amerikalı erkekler daha az endişe duyan grup olarak öne çıkıyor.

Kişilerin vücuduyla ilgili duyduğu korkulara baktığımızda ise;

Vücut kıllarının partnerini soğutması, çıplakken albeniyi kaybetme korkusu, penis / göğüs büyüklüğü, selülit ve çatlaklar gibi konular söz konusu.

Vücuttaki kıllar konusu hem kadınlar hem de erkekler için vücutla ilgili korkularda önemli bir yer kaplıyor. Erkekler için kıl konusuyla birlikte penis boyu da endişelenilen en önemli konulardan. Penis boyunun, partneri tarafından küçük olarak algılanması erkekler için büyük bir korku kaynağıyken, büyük olarak algılanması korkusu daha az bir yere sahip. Aynı şekilde, kadınlar, göğüslerinin partnerleri tarafından küçük olarak algılanması hususunda, çok büyük olarak algılanmasına göre daha çok endişe duyuyorlar.

Araştırma sonuçlarını incelediğimizde;

Utandıran vücut fonksiyonlarını yaşama korkusu Avrupalılarda yüksekken, ayrıntılı incelendiğinde Amerikalı kadınların Avrupalı hemcinslerine göre bu korkuyu biraz daha fazla duyduğunu görüyoruz.

Seks esnasında gürültü çıkarmak ve partnerinin bundan rahatsız olması, partneri tarafından sapıkça veya kaba olarak algılanmak, partnerinin ismini yanlış söylemek veya yanlış bir isim söylemek, Avrupalıların kaygı duyduğu diğer konular arasında yer alıyor.

Partnerini tatmin etme konusunda, erkeklerin kadınlara göre bu konuya daha çok önem verdiği görülürken, bu konuya en çok Amerikalı erkeklerin önem verdiği görülüyor. Kendilerinin tatmin olması konusunda ise kadınlar erkeklere göre daha bencil. Kadınlar bu konuya daha çok önem verirken, erkekler ise kendi tatminlerine, partnerinin tatmininden daha az önem veriyor. Amerikalı erkeklerin bu konuda en düşük orana sahip olduğu görülürken, diğerlerinin aksine Amerikalı kadınların kendi tatminlerini partnerinin tatmininden daha çok ön planda tuttuğu görülüyor.

Partneri tarafından, memnun olmayacakları bir şeyin istenmesi ve partnerlerinin reddedilmeyi kabul etmemesi konusunda kadınlar erkeklerden daha çok endişe duymakta, her iki konuda da Avrupalı kadınlar en yüksek orana sahip.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mr.oz

bence damacanalara ve cansız mankelere de fikirleri sorulmalıydı .

v.e

ay bu da ne, mmm seks mi, terbiyesizler.. gibi yorumlarda bulunanlar var içinizde.. lan siz hiç seks yapmadınız mı bu zamana kadar ? yada bu terimleri hiç duymadınız mı bırakın bu salak salak yorumları..

ozan_asan

Sürpriz yok.

batuhan-dogan

mk ben ilişkiye girerken cinsel hastalık kadar partnerimin vajinasında mantar olmasından korkuyorum cinsel hastalık kadar tehlikelidir bir erkek için birlikte olunan partnerin vajinasında mantar olması

simge217

site mübarek onedio değil seksnedio yaa.bu ne be

selketx

Rahatsız oluyorsan bakma?

simge217

bakmadım zaten,sadece sitemimi belli ettim

v.e

böyle yorum yapanlara sormak istediğim soru " siz seks yapmıyor musunuz? "

simge217

benim tepkim de üstteki yorumdan yani''YAPMIYOK''

v.e

e iyi o zaman söyliyecek bişeyim yok :)

Gizli Kullanıcı

nasıl söyleyecek bir şeyin yok ya? seks yapmamak ne demek arkadaşım? doğa kanunu değil mi bu? her canlının yaptığı ve yapması gerektiği bir şey değil mi? nasıl ''yapmıyok'' ? adama sorarlar ''hayırdır seks yapacak yerlerine çimento mu döktürdün? ya da koparttın mı? ne yaptın?'' diye.

simge217

Sakin ol şampiyon.böyle boş yere sinirlenme her şeye :D

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriCinsellikhamilelikkadınlarorgazm
Görüş Bildir