İnsandan Daha Çok İnsana Benzeyen Robot Sophia'nın Yazacağı Aşırı Yaratıcı Şarkı Sözleri Kahkaha Attıracak

176PAYLAŞIM

Albümünün adı "Benden Pil Ömrümü Çalanı Getir" olsa çok bomba olacak harbiden 😂

Robot Sophia'yı bilen bilir, bilmeyenler için de kısaca bir bilgi verelim: Kendisi 2017 yılında yapay zekalı ve insana en çok benzeyen robot olarak geliştirildi. İnsana benzediği yetmiyormuş gibi bir de epey güzel kendisi ama konumuz bu değil.

Öyle bir yapay zeka ki, karşısındakinin sorularına şakalı komikli cevaplar verebiliyor. Espri desen var, sosyal zeka desen o biçim. Tanıdığınız birçok insandan daha bile insan olabilir yani, o derece.

Hatta hatırlarsanız MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sophia'ya epey kafayı takmıştı. Daha doğrusu Suudi Arabistan'ın Sophia'ya vatandaşlık vereceği söylentileri üzerine şöyle bir söylemde bulunmuştu:

"Suudi Arabistan bir Hollywood yıldızına benzetilen, robota dünyada ilk kez vatandaşlık vererek ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Nasıl bir hüsran, husumet kutsal topraklarda hakimiyet kurmuştur?"

Şimdi işin rengi değişti. Sophia artık beste yapıp şarkı söylemeye hazırlanıyor. Piyasaya fişek gibi girmesi ve ortalığın tozunu attırması an meselesi.

twitter.com

Sophia'nın şarkı sözü yazacağını duyan kullanıcılar ise ona en uygun şarkı sözlerini bulmakta çok yaratıcı davrandılar. Buyurun kahkaha şölenine...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kopekbaligi-eti

Türk insanı harcanıyo :D

doctor-what

yapay zekaların şarkı bestelemesi yeni bir şey değil. Özellikle de müzik belli bir matemetiğe sahip olduğu için çok da sıra dışı bir haber değil ama ilginç olabilir

Görüş Bildir