Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Toplum İçinde Başa Gelince Huzur Kaçıran 21 Durum

 > -

Dışarı çıkılan her an, herkesin başına gelebilecek bu durumlar insana asla bağışıklık kazandırmadığı gibi etkileri yaşandıkça artmaktadır da.

1. Apartman girişinde dakikalarca anahtar aramak

Bulamadıkça daha da gerer bu durum insanı, sokaktan geçen insanların "hala mı bulamadın" bakışları altında ezilirken birinci kattaki teyzenin pencereden kafasını uzatıp açayım mı kapıyı demesi an meselesidir.

2. Bıyıklarının uzadığını evden çıktıktan çok sonra fark etmek

fandaily.info

Tam güneş vurduğunda aynaya bakar ve acı gerçekle yüzleşirsiniz. Bütün gün böyle mi gezdim derdi bir yana, dudağımı nasıl büzsem acaba elimle mi kapasam da belli olmasa çabası ile gün adeta bir işkenceye dönüşür.

3. Havalı havalı merdivenlerden inerken düşeyazmak

Bir iki merdiven kayıp toparlanmaya çalışırken etrafa verdiğiniz garip görüntüyü hayal edip arkanızdan sizinle alay edildiğini düşünürsünüz, halbuki daha kötüsü tamamen yuvarlanabilirdiniz de. İyi açıdan bakmak lazım.

4. "Bugün çok çirkin oldum" diye düşünürken aşırı paranoyaklaşmak

Yeterince huzursuz değilmişsiniz gibi o gün herkesin kahkaha atası tutar, bakmasalar bile bakıyorlarmış gibi gelir, tüm fısıltılar emin olun sizinle alakalı çünkü o gün saçınızı istediğiniz gibi yapamadınız, kese olsa da başınıza geçirseniz, haklısınız tabi.

5. Grup konuşmalarının içine bir türlü dahil olamamak

Bazen sizin için çok önemli bir şeyi anlatmaya çabalarken sağdan soldan laf bölünmesiyle aldığınız darbeler birkaç girişimden sonra pes ettirir, anlatacağınız şeyi de unutursunuz zaten. En güzeli çiçek olup sessizce günün bitmesini beklemek.

6. Cam kenarında oturan teyzenin kalkacakmış gibi davranıp kalkmayacak olması

Toplu taşıma araçlarının olmazsa olmazı bu teyzeler, ineceği duraktan yaklaşık 1767238 durak önce kıpırdanmaya ve çantasını kavrayıp sağa sola bakınmaya başlar. İnecek galiba düşüncesini beyninize yükleyip gözünüzü 5dk bile kapatmanıza izin vermez, siz inersiniz o oturmaya devam eder, öyle garip.

7. Pijama partisinde delik pijama giydiğini sonradan fark etmek

Delik pijamalar oturuş şekline göre kendini ele verir, kişi tarafından fark edilmesi oldukça zordur. Pijama partileri bu açıdan çok risklidir, arkadaşlarınız durumun farkına vardıkları anda gülerek pijamanızı işaret ederler, ne ayıp.

8. Yalnız yemek yemek zorunda kalmak

Halbuki çoğu insan yalnız yemek yemeyi tercih eder ama yine de çevrelerinde dikkat çektiklerini düşünürler. İçinde bulundukları durumdan rahatsız olup yemeklerini soğutur, gereksiz triplere girerler.

9. Bakiye yeterli sanıp turnikede zortlamak

Daha geçen gün başıma geldi dediğinizi duyar gibiyim. Ruh emici akbillerimiz bizi her yerde zortlatmaya pek meraklı, siz siz olun bakiyenize çok güvenmeyin.

10. Delik çorap giyilen günde arkadaş evine davet edilmek

Hergün özenli giyinirsiniz ama o gün mecbur kalır ve hemen eve gideceğim nasılsa deyip önemsemezsiniz ya... İşte o günleri bekler bazı arkadaşlarımız. Rahatsızlığınız yüzünüzden okunuyormuşcasına zorla evlerine davet ederler, ikna da olmazlar. Sonuç olarak ayakkabıyı çıkarıp eve girene kadar rezil bir acı çekersiniz.

11. Regl iken garip kokular almak

Hijyeni had safhada tutup parfümlü pedler de kullansak aldığımız her kokuyu kendimizden sanıp ortamı terk etmek için sebepler üretmemiz işten bile değil.

12. Umumi tuvalette yalnız olmadığını fark etmek

Dışarıda tuvalete gitmek zorunda kalmak her zaman bir işkencedir ama tuvalette kimsenin olmadığına aldanıp kendinizi evinizdeymiş gibi hissederseniz, sinsice kapınızı tıklatan kişinin huzurunuzu yerle bir edip bağırsaklarınızı birbirine dolayabileceğini asla unutmamanız gerek.

13. Arkada otobüse binmeyi bekleyen bir kuyruk varken akbili bulup basamamak

Anahtar bulamamaya benzer ama arkada bekleyen insanların sorumluluğu üstüne eklenince alından küçük bir ter damlası süzülür. Bulunan akbil hazine mutluluğu verir.

14. Lekeli kazakla dışarı çıktığını fark etmek

Yaz gelince temizlenip kaldırılan kışlıkları ne yazık ki kışın çekmeceden çıkardığınızda koyduğunuz gibi bulamayabilir ve bunu o anda fark edemeyebilirsiniz. Kazağı ters çevirip giyme dürtüsü bile oluşturur bu duygu, akşam için bir de arkadaşınıza söz verdiyseniz eve varana kadar değmeyelim keyfinize.

15. Burnunda garip bir şey varmış gibi hissetmek

Bazen burnunuzda bir şey olduğunu hisseder ve onu alamazsınız ne olduğunu anlayamaz hani aynaya da bakamazsınız ya... Görünüp görünmediği de belli değil, kaşıyormuşcasına garip hareketler yapıp yok olsa kendiliğinden dersiniz ama o inatçı şey var olduğunu hissettirmeye devam eder.

16. Şehirlerarası yolculukta yan koltuğun boş olması

Kimisi bundan çok mutlu olsa da uzun otobüs yolculuklarında yanınızın bir sonraki terminalde dolup dolmayacağı, yayılıp yayılamayacağınızın belirsizliği sizi yer bitirir, hep tetikte olup doğru düzgün uyuyamazsınız bile. Keşke baştan dolu olsaydı.

17. Alışık olunmayan bir kıyafet ile dışarı çıkmak

Düz tabandan topuklu ayakkabıya geçerken bile aynı sorunu yaşarız, sanki etrafımızdakiler hep converse ile gezdiğimizi biliyorlarmış gibi herkesin bize yadırgayarak baktığını düşünürüz. Pantolondan eteğe de kolay kolay geçemeyiz. Yine de özenir alırız, insan olmak da zor.

18. Suyu içerken genize kaçırmak

Başkalarının yanında gılık sesini çıkarmadan güzelce su içelim derken bir kere de o su genize kaçmasın. Gelen öksürüğü tutmaya çalışıp gözleri yuvasından fırlatacak kadar da sabrederiz. Madem yaptın bir hata kabul et ve öksür.

19. Kardeşinle ya da abinle gezerken sevgili sanılmak

"Hayır biz aslında..." diye açıklamaya izin de vermezler. Suratlara alıcı gözüyle baksalar benzediklerini fark edecekler aslında ama yok.

20. Minibüse binerken/minibüsten inerken kafayı vurmak

Bunun olabileceğini kendimize hep hatırlatsak da yine bir şekilde vurulur o kafa. Vurmamış gibi davranmaya çalışıp kendini hala cool göstermeye çalışmak da cabası. Asla yenmez.

21. Sınıf sessizliğe büründüğünde karnı guruldamak

Kısası yine bir şekilde örtbas edilir ama en kötü versiyonu uzun hava çekenleridir, bitmek bilmez. Ne desek boş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahunaz

21. Sınıf sessizliğe büründüğünde karnı guruldamak. burda ben bittim arkedeş))))))))))))))

Gizli Kullanıcı

:))

emr.avs

13. fotoyu görünce bi hüzün sardı ne günlerdi :)) o otobüsün sesi yokmu :D

Görüş Bildir