Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İngiltere'den Bilim Dünyasını Karıştıran Açıklama: Gizlediğimiz Tüm UFO Belgelerini Paylaşacağız!

6.9bPAYLAŞIM

UFOlarla alakalı pek çok söylenti geliyor kulağımıza.

Birçok kişi onları çıplak gözle ya da bir kamera vasıtasıyla görüntülediğini iddia ediyor, bazıları ise dünya devletlerinin uzaylılar ve UFOlarla alakalı bilgi sahibi olmasına karşın bu gerçekleri kamuoyu ile paylaşmadığını düşünüyor.

Bu konuda son açıklama ise İngiltere'den geldi ve ellerindeki tüm bilgileri paylaşacaklarını açıkladı.

Peki, nedir bu işin aslı astarı? Bir beklenti içine girmeli miyiz?

Gelin, bunlara bakalım...

UFOlar ile alakalı iddiaların kökeni Eski Mısır'a kadar dayansa da ilk belgeler I. Dünya Savaşı'nda hazırlanmış.

19. yüzyıldan önceki UFO gözlem raporları gerçek olmayan bilgilerle doludur.

Daha gerilere gittikçe, üzerinde çalışmaya değer veriler giderek azalır ve araştırmacı ya da okuyucu spekülasyonlara zorlanır.

19. Yüzyılın ilk yarısında, özellikle I. Dünya Savaşı dönemlerinde akademik niteliği olmayan kimseler tanımlanamayan ya da akıl erdiremedikleri tüm göksel olayları birer dinsel (mistik) deneyim olarak yorumlama eğilimi sergilemişlerdir.

I. Dünya Savaşı ile başlayan "UFO görme furyası", günümüzde de tüm hızıyla sürmekte ve elbette birçok spekülasyonu da yanında getirmekte.

Son dönemlerde UFO ve dünya dışı varlıklar için kabul edilen sonuç: Onların var oldukları fakat bilmediğimiz bir neden yahut sebepten dolayı gizli tutuldukları.

Dahi film yönetmeni Steven Spielberg tüm zamanların en iyi UFO filmi olan “Üçüncü Türden Buluşma”yı çektikten sonra, yoğun biçimde nasıl bu kadar gerçekçi olduğu sorusuyla karşılaşmıştı.

Ama en önemli soru, nasıl olup da ABD Hükümeti´nin desteğini bu boyutta, nasıl aldığıydı. Spielberg, gülümsemiş ve MTV´de yayınlanan söyleşide “.. filmde ayrıntılar dışında her şey gerçek olabilir, her şey danışılarak yapıldı ve eğer varsalar ancak böyledirler…” şeklinde gizem dolu bir konuşma yapmıştı.

Spielberg'in açıklamasının ardından ABD İstihbarat Komitesi Başkanı ve Senatör Barry Goldwater şunları söyledi:

"Bu konu çok çok büyük bir gizlilik içerisinde tutuluyor. Bu belgelere erişmeniz gerçekten mümkün değil. Aynı zamanda belgelerin kimler tarafından gizli tutulduğunu da bilmiyorum çünkü bugüne kadar bana pek çok kez ısrarla, bunun beni ilgilendiren bir konu olmadığı söylendi ve ben de konuyla ilgilenmeyi bıraktım. UFO'lar hakkında öğrenmek istediğim çok şey vardı ve konuyla çok ilgiliydim ama peşinen söyleyeyim: Hava Kuvvetleri'nin elindeki belgeler her neyse, sonsuza kadar gizli kalacaklar..."

Tüm bu muammanın sonrasında UFOlar ile alakalı bir açıklama da İngiltere'den geldi.

İngiliz hükümeti şu ana kadar bazı sebeplerden ötürü yayınlamadığı tüm uzaylı ve UFO belgelerini paylaşacağını açıkladı.

İngiltere daha önce de elindeki belgeleri kamuoyuyla paylaşmış ve bilim dünyasını şaşırtmıştı.

2011 senesinde  UFOlar hakkındaki gizli bilgileri içeren dosyaları paylaşan İngiliz hükümetinin ulusal arşivinde, fotoğraflar, görgü tanıklarının ifadeleri, çizimler ve şekillerden oluşan 8 bin 500'ü aşkın dosya bulunmakta.

Hatta bu dosyaların birinde yer alan hikaye, o dönem oldukça ses getirmişti:

Londra’nın East Dulwich bölgesinde yaşayan bir anne ve kızı, 2003 yılının Ocak ayında, gökyüzünde kurtçuk şeklinde hareket halinde olan ışıklar gördüklerini, sonrasında ise güneş gözlüklü ve uzay giysileri içinde iki adam tarafından ziyaret edildiklerini bildirmişler yetkililere.

Anne ve kızın iddiasına göre, kendilerini Mork ve Mindy olarak tanıtan iki adam, onları radyasyon sebebiyle gökyüzünde beliren şekillere bakmamaları konusunda uyarmışlar ve anne-kıza birkaç soru sorduktan sonra da yanlarından ayrılmışlar.

İngiliz hükümeti, önümüzdeki Haziran'da yapılması beklenen açıklamada hangi belgeleri paylaşacak bilmemiz mümkün değil.

Lakin Carl Sagan'in da söylediği üzere bildiğimiz bir şey var:

"Evrende yalnız olduğumuzu düşünmek, okyanustan sadece bir bardak su alıp ve bu suya bakıp balinalar yok demekle aynı şey."

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir?

Uzaylıların varlığı kesin, İngiltere açıklamasa bile bu böyle.
Bir şey çıkacağını sanmıyorum ama göreceğiz.
Yorum yok.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-mehmet-tahillioglu

Hep Uzaylıları konuştuk ( sanki bizler uzayda değilde bir başka yerde yaşıyormuşuz gibi hangimiz uzaylı değiliz ki ) . Bence arada bir bizleri kontrol için gelip gidiyorlar o kadar . Ya bizler DİN ile aldatılmış olan ve Dünya dışı Varlıklar tarafından ÜRETİLMİŞ birer ANDROİT isek ne olacak ?.....

Gizli Kullanıcı

ಠ_ಠ

sithlordu

Uzaylı da olsa insan insandır.

red-phoenix

7 tane uzaylıyla seviştim hiç biri insanın yerini tutmuyor uzaylıları boşverin varsa da boşverin yani insan insandır.

Gizli Kullanıcı

Bazılarıda diyorki bir kadın bir dişi hayvandan ne kadar güzelse dişi uzaylılarda insanda o kadar iyi diyor sana yanlış tür denk gelmiş galiba

canburak

Tam V ye başladıktan sonra böyle bir içerik :D

Görüş Bildir