Görüş Bildir
Haberler
İngiltere'de Irkçı Saldırı: 'İngilizce Konuş ya da Türkiye'ye Geri Dön'

etiket İngiltere'de Irkçı Saldırı: 'İngilizce Konuş ya da Türkiye'ye Geri Dön'

Onedio Medya
19.10.2015 - 22:42 Son Güncelleme: 20.10.2015 - 08:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir Türk, otobüste Türkçe konuştuğu için ırkçı saldırıya uğradı. Saldırgan, uzun süre hakaret ettiği kişinin sonunda yürütecini de aldı ve sokağa fırlattı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da kimliği belirlenemeyen ve bebeği ile seyahat eden genç bir adam otobüste seyahat ederken, karşısında oturan yaşlı bir Türk’e sözlü saldırıda bulundu. Türk’e “Farklı bir dilde konuşuyorsun ve kimse seni anlamıyor. İngilizce konuş. Ülkene geri dön” diye bağırıp uzun süre hakaret ettikten sonra yürütecini otobüsten dışarı attı.

Bu saldırı başka bir yolcu tarafından kaydedildi ve İngiliz Daily Mail gazetesi tarafından yayınlandı.

Saldırgan, yaşlı adamı “ücretsiz haklar” için ülkesine gelmekle suçladı ve “Bu yüzden buradasın dostum, ücretsiz haklar ve yürüteç… Ama yürütecin otobüs durduğunda dışarıya uçacak.” diyen adam, yaklaşık 3 dakika boyunca sözlü saldırısını sürdürdü. Yolcunun Türk ve Müslüman oluşuyla ve ailesiyle ilgili de hakaretler etti. Otobüsten inmek için ayağa kalktığında Türk yolcuyu tehdit etmeye devam eden adam “Ne yapacaksın? Hiçbir şey” diyerek onu tahrik etmeye devam etti.

Salırgan ayrıca “O b.ku konuşuyorsan Türkiye’ye geri dön. Ama hayır, gidemezsin çünkü Türkiye’de her şey patlıyor” diye de bağırdı. Bu sözü, saldırının Ankara'daki canlı bomba saldırısından sonra gerçekleştiğini gösteriyor.

Otobüsten inerken bağırarak yolculara İngiltere’nin göçmen karşıtı ırkçı UKIP partisine oy vermelerini söyleyen adam saldırıya uğrayan kişinin yürütecini de otobüsün dışına attı. Yoldan geçenlerden biri ise yürüteci alıp otobüsteki Türk yolcuya geri verdi.

Daily Mail ve Al Jazeera

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
853
311
216
41
30
28
27