İngiltere'de Savaş Anıtına Tuvaletini Yapınca Tutuklanan 5 Çocuk Annesi Kadın

-

Geçtiğimiz Nisan ayında aynı savaş anıtında 'işini gören' Kelly Martin, daha sonra şartlı serbest bırakıldığı dönem içinde Haziran ayında aynı suçu tekrar işleyince cezaevine geri gönderildi. Aynı gün içinde bir sağlık görevlisine votka şişesi fırlatan kadın bu defa 7 ay hapiste kalacak. Polisler tarafından götürülürken etrafa küfürler yağdıran kadının haberini Dailymail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

42 yaşındaki Kelly Martin, İngiltere'nin Essex şehrindeki savaş anıtına üzerinde bırakılan gelincikler hala duruyorken güpegündüz tuvaletini yaptı. Bu fotoğraf bu suçu ilk işlediği Nisan ayından.

Çalışmayan ve alkolik beş çocuk annesi kadın, kamu ahlakı kanunlarını bu şekilde çiğnerken oldukça da sarhoştu.

Ceza alan kadın şartlı tahliye edildi ve aynı suçu 2 ay bile geçmeden tekrar etti. Bu defa Somme Muharebesi'nin 100. yıldönümünden bir gün önce yine aynı noktaya tuvaletini yaptı.

Mahkemede hakim John Lodge, 'Her iki suç da o kadar ciddi ki hapis cezası hükmü uygun. İki durumda da bir savaş anıtına idrar yapılarak kamu ahlakı kuralları çiğneniyor,' dedi ve ekledi,

'Şüphesiz, savaş anıtları şehrin veya köyün ortasına yapılır ki, insanlara ölen kişiler tarafından yapılmış fedakarlığı her gün hatırlatsın. 

Inevitably war memorials were constructed at the centre of towns and villages so on a daily basis people could be reminded of the sacrifices made by people who died. İnsanlar bu noktaları toplanmak için kullanırlar ve bunda bir sorun yok, ama bazı insanlar bir adım öteye gidip buralar tuvaletlerini yaparak bunu istismar ederlerse mahkeme bu durumu oldukça ciddiye almalıdır.'

Hakim ayrıca kadını bu suçu iki kez işlemiş olduğu için de kınadı. 

42 yaşındaki kadın ayrıca, bir sağlık görevlisine votka şişesi atmaktan ve çıplak poposunu yine aynı görevlinin bacağına sürtmekten de ceza alacak.

Zanlı kadın, Basildon Ceza Mahkemesi'nden götürülürken 's***m böyle işi' diye bağırarak görevli memuralara hakeret etmeye devam etti.

Suçu ilk işlediğinde yalnızca bir ay hapis cezasına çarptırılan kadın, ikinci defası için 3 ay, ayrıca memura gösterdiği saldırgan tavır ve kullandığı dil yüzünden de artı 3 ay daha cezaevinde kalacak. 

Tutuklamayı gerçekleştiren polis memuru, kadının olay anına sarhoş olduğunu elinde bir bira kutusu olduğunu ve alkol etkisi yüzünden kendi kendini toparlayamadığını mahkemede anlattı.

Duruşmadan sonra, Gaziler Radyo Net'e konuşan Gazi Kenneth Campbell; 'Hakimin vermiş olduğu ceza beni hayal kırıklığına uğrattı ama eli kolu bağlı, konu hakkında kullanabileceği herhangi bir cezai rehber yok.'

Kraliyet istihkam Kıtasında da 9 yıl görev yapan Campbell, bir savaş anıtına bu tür bir saygısızlığın 2 yıla kadar hapis cezası alması gerektiğini düşündüğünü de ekledi.

Her iki olay da Grays High Street caddesinde bulunan savaş anıtında meydana gelmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcubsl

Çiçeklere gübre bırakmış işte :))) aljfhşwkejfnşsdf

ferah_53

Alkol tedavisi görmeli..Hapisten çıkınca yine aynısını yapacaktır.

Görüş Bildir