Görüş Bildir
Haberler
İngiltere'de Issız Bir Adanın Pubını İşletecek 'Kral' Ya da 'Kraliçe' Aranıyor

İngiltere'de Issız Bir Adanın Pubını İşletecek 'Kral' Ya da 'Kraliçe' Aranıyor

Batuhan
17.01.2022 - 08:00

İngiltere'nin kuzeybatısında yer alan Cumbria bölgesinin açıklarındaki ıssız Piel Adası'nda yer alan 300 yıllık The Ship Inn pubını işletecek olan 'kral' ya da 'kraliçe' aranıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, adanın bağlı olduğu Barrow-in-Furness bölgesinin yerel yönetimi, pubın idaresini üstlenecek yeni kişinin aranmasına başlanıldığını duyurdu. Sadece 20 hektarlık bir alan üzerinde olan adada 14. yüzyıldan kalma bir kale, kamp alanı ve The Ship Inn pubı bulunuyor. Pubı ve adayı idare edecek olan kişi ya da kişiler, Nisan 2022'den itibaren 10 yıllık bir kira sözleşmesiyle yönetimi eline alabilecek. Bu arayış, eski yöneticilerin adayı terk etmesinin ardından başladı.

Adanın bütün alanlarından sorumlu olacak

Adanın bütün alanlarından sorumlu olacak

Geleneğe göre pubın her yeni sahibi 'Piel Kralı' olarak adlandırılıyor; yapılan taç giyme töreninde yeni kral eski bir tahta oturtuluyor, yeni kaskı ve elinde kılıcı varken kralın başından aşağı alkol boca ediliyor.

Barrow yerel idaresinin başında bulunan Ann Thomson, Piel Adası'nın özel olduğunu belirterek başarılı olan adayın adanın bütün alanlarından sorumlu olacağını vurguladı.

Yalnızlıkla da başa çıkması gerekecek

Yalnızlıkla da başa çıkması gerekecek

Adaya nisan ve eylül ayları arasında kısa bir gemi yolculuğuyla ulaşılabiliyor.

Adanın turistlerle dolup taşan zamanları olsa da yeni kral ya da kraliçenin adanın ıssız olduğu dönemlerde yalnızlıkla da başa çıkması gerekecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Temuçin

kral adı altında amele arıyor ibneler 😂

Eren Mete Oci

valla ben talip olurum :D lkajsdklasd

WantonNovelSMYRNA

A: "Ne iş olsa yaparım..!" B: "Kralsın abi..!" haber özetiydi bu.