İmkansızlıklardan Doğdu: Öğrencileri Görerek Öğrensin Diye Sınıfı Müze Yaptı

 > 
142PAYLAŞIM

Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'nde koşulların yetersizliği nedeniyle öğrencileri müzeye götürme olanağı bulamayan Sarıgöl Dindarlı Ahmet Yoldaş Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Başak Tapcı, sınıflardan birini müze haline getirdi. Öğretmen Tapcı, müzede 352 parça ürün ve belge sergilediklerini söyledi.

Öğrencilerin derste öğrendiklerini somutlaştırmalarını ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak için müze gezmeleri gerektiğini belirten Başak Tapcı, koşulların yetersizliği nedeniyle bunu yapamadıklarını anlattı.

"Öğrencilerimizi müzeye götüremediğimiz için müzeyi onların ayağına getirdik"

Onların geçmiş ile bugün arasında bağ kurmalarını ve kültürel miras duyarlılığını kazanmalarını istediğini söyleyen Tapcı, "Çocuklarımızı müzeye götürme olanağımız olmadığı için müzeyi onların ayağına getirmeyi seçtik. Öğrencilerimin de yoğun desteği ve tarihi bilince sahip olması beni çok mutlu etti. Sınıflardan birini müze yaptık. Öğretmen ve öğrenciler çevrelerinde buldukları eski antika değerindeki malzemeler ile, hamur tahtaları, eski para, yama ve kandilleri okulumuza bağışladı. Müzemizde 352 parça tarihi ürün ve belge sergiliyoruz" dedi.

"Tarih ve kültüre sahip çıkan nesiler yetiştirmek istiyoruz"

Okul Müdürü Ahmet Balamutcu, tarih ve kültüre sahip çıkan bir nesil yetiştirmeyi istediklerini belirterek "Müzeleri göremeyen öğrencileri düşünerek okulda müze kurmayı planladık. Müzemizi tüm öğrencilerimiz ve veliler her zaman gezme imkanı bulacak" dedi.

Biz de Başak öğretmeni bu girişiminden dolayı tebrik ediyor ve örnek olmasını temenni ediyoruz 👏 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir