Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İmkansız Değil: Trump Başkan Seçildiyse Kanye West Aday Olacağı Başkanlıktan Zaferle Çıkabilir mi?

354PAYLAŞIM

Burası Amerika, burada her şey olabilir. Peki Kanye West başkan olabilir mi?

Kanye West'in başkanlığa aday olacağını duyduk, güldük, eğlendik... Biraz ciddi konuşalım mı?

Şimdilik şaka malzemesi olarak görülüyor olsa da Kanye West'in ABD başkanı olma ihtimali var mı? Küçümsemeyin, Donald Trump'ın da başkanlığa adaylığını koyduğu dönemi hatırlayın, benzer tartışmalar dönüyordu. Sonucu biliyorsunuz.

Seçilme probleminden önce teknik bazı problemler var, kısaca onlardan bahsetmek gerek.

Çünkü seçimlere dört aydan daha kısa zaman kalmışken adaylığını resmi olarak nasıl koyacak? ABD'de tıpkı Türkiye'de olduğu gibi adaylık başvuruları için karmaşık bir süreç var. Ayrıca dört ay, önceki deneyimleri dikkate alacak olursak hazırlık yapıp bir kampanya yürütmek için pek de yeterli bir süre değil.

Her şey yolunda gitti, teknik sorunlar çözüldü ve West iyi bir seçim öncesi süreci tamamladı ve seçimlere girdi...

Trump'ın seçilebildiği evrende West'in seçilme ihtimali yok mu? Çoğunlukla bu soru var akıllarda ama Türkiye siyasetinin fırtınalı atmosferinden ABD siyasetine pek vaktimiz olmadığı için işin iç yüzünü tam olarak bilmiyoruz. 

Bilineni aksine Donald Trump basit bir 'milyoner' değil, bir anda aday olup başkanlık koltuğuna oturmadı.

Trump neredeyse 20 yıl boyunca başkanlık için adaylık yarışına girdi, ayrıca 'yalnız' biri değil.

Siyasetin içinde ve aktif olarak destekçileri olan biri, Türkiye'de bilindiği haliyle siyasetten uzak zenginlerden değil. Belirtmek gerek, destekleyin ya da desteklemeyin zaten seçilmesini isteyen çok büyük bir kitle de bunca yıldır bekliyordu. Kanye West ile Donald Trump arasında siyaset yapma biçimleri açısında hiçbir benzerlik yok.

Bir de Kanye West'in Trump destekçiliği durumu var, bunun da kazanmasında rolü olacağı düşünülüyor.

ABD'de son aylarda yaşanan protestolardan da bilineceği üzere ırkçı açıklamalar ve olaylar sonucunda Trump'a güvenin azaldığını düşünerek adaylığını açıklamış gibi görünüyor West, bir de seçimlerin direkt olarak sandıkta yapılmayacak olması 'çekingen' oyların da ona gelme ihtimalini arttırabilir.

Ama en kuvvetli ihtimal artık Trump'ın seçilemeyeceğini düşünmesi ve en güçlü alternatif olan Biden'ın yanında bir duruş sergilemesi.

En kuvvetli ihtimal bu gibi görünüyor, bunca yıldır destek olduğu Trump'ın karşısına bir anda geçmesinin ardında daha mantıklı bir sebep yok gibi. Öte yandan gerçekten seçilme amacıyla bu mücadeleye giriyorsa da ABD'de West'in bir karşılığı olduğunu söylemek çok zor. Herhangi bir sanatçıdan farkı yok.

Bu dönemde en iyi ihtimalle sıkı hayranlarından alacağı ufak bir oy var, o bile iki adayın yanına yaklaşmasına yetmeyecektir.

Yine de TikTok videoları yahut Instagram hikayelerine ömrünü vakfetmiş bir grup genç West'i destekleyecektir, ona şüphemiz yok. 

Peki, sizce Kanye West aday olduğu seçimleri kazanabilir mi, yüzde kaç oy alır?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hot-potato

Türkiye deki saçmalıklara bakıp başka ülkede yaşayamam diyenler Amerika ve Rusya bizi sollar saykolukda. Tayyip de olmasa kendi halinde bir ülkeyiz aslında :p

queen_of_the_7_kingdoms

Tabikide olacak,ondan iyi piyon mu var?Onların dediğini yaparsan seni herşey yaparlar,sonra da çöpe atarlar.

yescelkk

Kazanamaz bence..Kanye tüm şansını Kim'le evlendikten sonra kaybetti adam kafayı yemiş resmen..Trump'ın başkan olmasının nedeni de 20 yıl boyunca siyasetle içli dışlı olmasıydı ama Kanye başkan olursa hiç şaşırmam..Amerikalılar corona partisi yapacak kadar beyinsiz çünkü bu mal halk ona da oy verir

sufle-meraklisi

Çabuk.. Simpsons'cılar gelmeden...

cemdoyuran

Covid-19 partisi yapan bi topluma bence çok bile.

Görüş Bildir