Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu, Erdoğan'ın Damadıyla Neden Görüştüğünü Açıkladı: 'Bir İftiramız Olmadığını Dile Getirdik'

İmamoğlu, Erdoğan'ın Damadıyla Neden Görüştüğünü Açıkladı: 'Bir İftiramız Olmadığını Dile Getirdik'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, T3 Vakfı'nın başkanı ve Cumhurbaşkanı’nın damadı Selçuk Bayraktar’ın fabrikasına yaptığı tartışma yaratan ziyareti anlattı. İmamoğlu, 'Dertleştik, hiçbir vakfa ithamımız ve iftiramız olmadığını dile getirdik” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın Hadımköy'deki İnsansız Hava (İHA) üretim fabrikasına geçtiğimiz hafta Perşembe günü gerçekleştirdiği ziyaretinin perde arkasını anlattı.

"Sözlerimin İBB ile maddi ilişkisi olan vakıflara yönelik olduğunu söyledim"

"Sözlerimin İBB ile maddi ilişkisi olan vakıflara yönelik olduğunu söyledim"

Selçuk Bayraktar

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin aktardığına göre, görüşmenin “gizli” olmadığını söyleyen İmamoğlu “En azından bizim adımıza değildi. Bu konu nasıl duyuldu bilemiyorum. 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'ndaki anma töreni sırasında Selçuk (Bayraktar) beyin babası (Özdemir Bayraktar) ile bir diyaloğumuz oldu. Vakıf konusundaki söylememizden alınganlık göstermiş. Daha sonra birkaç partilimizin onun vakfına yönelik ithamlarından dolayı da öfke duymuş. Hatta davalar açtığını söyledi. Ama bana dönük de bir söylemi oldu. Benim kendi vakıfları ile ilgili hiçbir söylemim yok. Daha doğrusu vakfı doğrudan hedef alan bir söylemim yok. Sadece bir kısım özel vakıflara yani İBB ile maddi ilişkisi olan, anlamlı olmayan gayrimenkul ilişkisi olan kurumlara dönüktü söylemim. Bunu ifade ettim. Ama kendileri ısrarla şahsına hakaret edildiğini kendi vakfıyla ilgili tüm maddi ihtiyaçlarını şahsen karşıladığını dile getirdi. Bu orada kalabalıkta bir tartışma şeklinde sürerken ‘ister sen gelirsin ister ben gelir sizi ziyaret ederim, oturur konuşuruz' dedim. Kimsenin hakkında iftirada bulunmadım bulunmam da. Sonra kendilerinden randevu talebimiz oldu gittik ziyaret ettik ağırlıklı olarak bu konuyu konuştuk. Dertleştik, hiçbir vakfa ithamımız ve iftiramız olmadığını dile getirdik” dedi.

"Destek verme taahhüdünde bulunduk"

"Destek verme taahhüdünde bulunduk"

Geçen yıl yapılan Teknofest

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İmamoğlu, gitmişken üretim tesislerini gezip hatıra fotoğrafı çektirdiklerini de anlattı. Selçuk Bayraktar’ın mütevelli heyeti başkanı olduğu Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) vasıtası ile Atatürk Havalimanı'nda yapılacak Teknofest için İBB'nin daha önce servis gibi katkılar sunduğunu, aynı desteği verip vermeyeceklerini sorduklarını aktaran İmamoğlu “Bilim ve teknoloji fuarı yapılacak, İstanbullu oraya erişmek istiyorsa bu konuda niçin destek vermeyelim. Öyle şey mi olur? Biz eğitimden kültürden bilimden sanattan yanayız. Ben buna katkı sunmayacağım da neye katkı sunacağım? Aslında baktığımız yönün bir ispatıdır bu davranış. Onunla ilgili destek verme taahhüdünde bulunduk. Sohbet bu kulvardaydı” diye konuştu.

"Duyurulup duyurulmamasına biz karar veremezdik"

"Duyurulup duyurulmamasına biz karar veremezdik"

Bu ziyaretin kamuoyuna neden duyurulmadığına ilişkin sorumuz üzerine İmamoğlu “Bizim duyurmamak gibi bir niyetimiz yoktu. Orada fotoğraf çekilme bunu duyurup duyurulmasına karar verecek onlar. Onların ev sahibiydi, aile şirketlerini ziyaret ettik. Buna biz karar veremezdik. O tarafın bu konudaki çekincelerini ya da olmaması yönündeki eğilimini görünce bizim için de sadece bir ziyaret olarak kaldı. Kaldı ki her ziyaretimizi basınla paylaşmak durumunda olamayız zaten. Buna karar verecek olan ev sahipleridir. Ama bir şekilde sızmış” yanıtını verdi.

İBB'nin bu vakıf ve derneklerle ilişkisinin incelendiğini hepsinin gözden geçirildiğini söyleyen İmamoğlu “Anlamlı olanla devam eder, anlamsız olanlara da son verilir. Baktığımız pencere bu” dedi.

"Bilim Merkezi projesinde verilmiş bir söz yok"

"Bilim Merkezi projesinde verilmiş bir söz yok"

Haliç Tersanesi'nde T3 Vakfı tarafından geliştirilen İBB'nin ihale ettiği Bilim Merkezi projesinin akıbetine ilişkin sorumuz üzerine de İmamoğlu “İnceleyeceğiz, gezeceğiz. Bir işbirliği protokolü var. Devam edip etmemek bizim kararımız. Verilmiş alınmış bir söz yok” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
118
31
13
12
7
6
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
saisensaku

ekrem başkan böyle hem akepeli çomarların hem de cehepeli çomarların içinden geçiyor ya mükkemmel .d

Alf

Bu adamın geleceği çok parlak olacak inşallah. Memlekette dürüst iş yapanı çok sevmeliyiz korumalıyız herkes olarak yoksa zaten bozuk bir düzen var vallahi ö... Devamını Gör

Kkk kkk

yanindayiz baskan.