20. Yıl Şerefine: 81 İllüstrasyonun Yer Alacağı 'Game Of Thrones' Kitabı Ekim'de Raflarda

 > -

Sonraki yıllarda büyük bir televizyon fenomenine dönüşecek olan George R.R. Martin imzalı Game Of Thrones romanlarının ilki 1 Ağustos 1996 tarihinde satışa sunuldu. Kitabın Amerika’daki yayınevi olan Bentam Spectra yirminci yıl dönümü şerefine, ilk Game Of Thrones kitabının yeni hazırlanmış illüstrasyonların yer aldığı versiyonunu yayımlıyor.

Bant Magazin'de yer alan habere göre; 8’i renkli toplam 81 illüstrasyonun yer alacağı kitap ekim ayında piyasada olacak. Serinin yazarı ve yaratıcısı George R.R. Martin de kendi blogunda kitabın yirminci yıl dönümü şerefine özel bir mektup paylaştı. 

Kitabın aşağıda görebileceğiniz ilk kapağını da paylaşan Martin, o dönemi “kitap hakkında gelen yorumlar genellikle iyiydi satışlarsa fena değildi” sözleriyle anıyor. Kitabın ardından çıktığı tanıtım turnesinde birçok eyaleti ziyaret eden ve bu etkinliklerde hiçbir zaman 100 kişilik bir kalabalığa bile ulaşılamadığına dikkat çeken Martin, mektubunda yirmi yılda nelerin değiştiğine değiniyor.

Kitapların artık her şehirde en çok satanlar listesinde yer aldığına değinen Martin, kırktan fazla dile çevrilen kitapları ve yirmi yıllık dönemi, kariyerini bambaşka bir yere getiren dönem olarak tanımlıyor. 

Bentam Spectra’nın yapacağı özel yayına da değinen ve söz konusu kitaptan illüstrasyonlar paylaşan Martin, altıncı kitap üzerine çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine eklese de kitapla ilgili herhangi bir ipucu ya da yeni bir güncelleme vermekten kaçındı.

18 Ekim’de satışa sunulacak olan illüstrasyonlu Game Of Thrones kitabında John Picacio, Paul Youll, Gary Gianni, Didier Graffet, Victor Moreno, Michael Komarck, Arantza Sestayo, Magali Villeneuve, Ted Nasmith, Levi Pinfold ve Marc Simonetti gibi sanatçıların çalışmaları yer alıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir