Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlk Buluşmanızda Dinlemeniz Gereken 5 Şarkı

44PAYLAŞIM

İlk buluşmalar kritik anlardır. Heyecan ve çekingenlik varsa, sizin yerinize bırakın şarkılar çalışsın.

The Beatles - Michelle

Klişe The Beatles şarkılarından biri olmaması avantajdır. Eski klasiklerle gerçekten ilgilendiğinizi gösterir. Yer aldığı albüm Rubber Soul’dan da bahsederseniz duruma hakim olduğunuz anlaşılır. Şarkı sözlerinin “Seni seviyorum” kısmında sevdiceğinize gizli bir mesaj da göndermiş olursunuz. Ama “İlk buluşmada ‘ay lav yu’ falan ne ya” derse, sorumluluk almam.

Doves - Here It Comes

Eski, yeni fark etmez. Indie müzikten anlarım” mesajını verir bu şarkı. Kimileri için haritası elde tutulan, kimileri için de saklı bir hazinedir. Siz konuşurken arkada fon olarak çok iyi gider. Konuşmasanız da iyi gider. Şarkının o yumuşak, yavaş, atmosferik ve rahat tonu sizi de gevşetir.

The Divine Comedy - Perfect Lovesong

İlk görüşte aşka inananlardansınız. Yetmezmiş gibi daha ‘o’nunla ilk buluşmanızda aşık da oldunuz. Oh ne ala. Tebrik ederim. Geleceğe yelken açmak için en mutlu, en heyecanlı aşk şarkılarından biridir Perfect Lovesong.

Marvin Gaye - Ain’t No Mountain High Enough

“Senin için dağları aşarım” şeklinde özetlenebilir bu şarkı. Gördünüz güzeli, gaza geldiniz tabii. İlk buluşmada Marvin Gaye dinleterek romantik tarafınızı açıkça belli edersiniz. Ama bir yandan da ayran gönüllü olduğunuzun ve yeri gelirse gideceğinizin de altı çizilir. Ain't No Mountain High Enough listemizdeki diğer şarkılara oranla daha hızlı bir tempoda. Dolayısıyla gecedeki enerji yüksekse doğru seçim.

Pulp - Something Changed

“Bu şarkıyı seninle tanışmamızdan iki saat önce yazdım / Adını ya da neye benzediğini henüz bilmiyordum / Evde kalıp yatağa girmiş olabilirdim / Bunun yerine bir film izlemeye gitmiş olabilirdim / Fikrini değiştirip arkadaşlarını görmüş olabilirdin / Hayat çok daha farklı olabilirdi ama bir şey değişti / Yukarıda birisi olduğuna inanıyor musun / Onun, aşka dair eylemleri yönlendiren bir takvimi mi var?” 
Söyleyecek başka bir söz kalıyor mu sizce?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hanimoglu

kız düşürmek için müziği araç olarak kullanmak kemal sunalın filmlerinde kaldı be hacı

Görüş Bildir