İliğimizi Kurutan Ekonomik Düzen Nedeniyle Sıyırmanın Eşiğine Gelip İsyan Eden Gençlerimiz

4.6bPAYLAŞIM

Biz nasıl aydınlığa çıkacağız?

Her yeni güne ekonomik sarsıntılarla uyanıyoruz. Bu sarsıntılar karşısında vatandaşın eli kolu ne yazık ki bağlı. Hükümet, her ne kadar "Ekonomimiz çok iyi" algısını yaratmaya çalışsa da gittikçe dibe doğru batıyoruz.

Maaşlar yetmiyor, cebimizdeki paralar zamlar nedeniyle eriyip bitiyor. Bir ev, bir araba için ömür çürütmek zorunda kalıyoruz. Anlayacağınız insani şartlarda yaşamak bizler için artık çok güç...

Yurt dışında 20'li yaşlarındaki insanlar rahatlıkla araba ve ev sahibi olabiliyorken bizler bir yağ almak için bile dakikalarca hesap yapmak zorunda kalıyoruz.

Gençlerimiz de mevcut ekonomik koşullarda kendilerine bir hayat kuramıyorlar. Zaten üniversiteden mezun oldukları günden itibaren borç batağında yüzmeye başlıyorlar.

Çoğu genç için güzel bir maaşı olan iş, temiz ve dayanıklı bir ev ne yazık ki hayal...

Gençlerin yaşam enerjisi kalmadı bu ülkede. Çıkmaz bir sokakta umutlarını yitirmiş bir şekilde bekliyorlar. Artık sıyırmanın eşiğine geldiler. Ne kadar dayanabilirler bilmiyorum. Bu isyan paylaşımlarından durumun ne kadar vahim olduğunu anlayabilirsiniz.

@SuziOnline_blog

@deliresimdeyok

@bigaripmelo

@Ha34ha44

@DamlaBykarslan

@bariis_k

@bumblamzesku

@naturalyogurt

@avggulaykocak

@thegypsyfaerie

@GalaMyLife

@heredotunuz

Söyleyin bakalım ekonomimiz iyi mi?

@sadevesavas

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asosyal_34

benimde hiçbir şeyim yok, tek bir şey istedim huzur o da olmayınca bundan sonrasınında bir önemi kalmadı,, sadece nefes alıyorummm :(((

badcatsero

yalnız yaşamak zorunda kalan özellikle 30 yaşına kadar tecrübesiz, bilgisiz, yeterli değil diyerek mobbing ve az maaşa çalıştırılan insanlar malesef hayattan umudunu kesiyor bu ülkede. çok iyi bir okuldan kendinizi çok iyi yetiştirirseniz belki normal bir maaşa çalışabiliyorsunuz ve asla hakettiğiniz bi maaş değil. Aslında mesele maaşta değil. Hayat pahalılığı o kadar fazla ki aldığınız maaş resmen çöp oluyor. bırakın ev araba almayı ay sonunu zor getiriyorsnuz. birileri cebi dolacak kendilerini kör gözlerle bakanlara yamayacak diye memleketi batırıyorlar.. hala sağda solda RTE'yi hedef alıyorlar, dünya onu indirmeye çalışıyor, kıskanıyorlar diye saçma sapan şeyler paylaşanları gördükçe ellerine asgari ücret verip kirada yaşatasım geliyor. 2 ay sonra neler dediklerini duymak istiyorum... altında arabası, evi olan, aylık 7-8 bin eline para geçen adam tabi gerekirse 100 tl olsun dolar ben dik dururum der.. öyle bende dururum amk..

criglernajjar

Ben de doktorum, param var; ama evde kaldım. Biri de çıkıp beni beğenmiyor. Tip olmayınca paran olsa ne yazar, öyle değil mi?

kopekbaligi-eti

Nosferatu is that you?

criglernajjar

No, ma'am. I don't know what you talking about.

wowmervee

keşke biri çıkıp bana yardım edebilse, akıl verebilse tek başıma ne yapacağımı bilmiyorum...Benim de arabam, evim yok, doğru dürüst gezmedim hiçbir yeri, birikim zaten yok miras falanda yok ne yapacağımı bilemiyorum...Mutlu olmak istiyorum, en son ne zaman para harcadım bilmiyorum...Hayatım yok gibi

cerrahpasalihalit

31 yaşındayım. evim arabam sabit gelirim mevcut. adaylarımı bekliyorum.

Görüş Bildir