İlginç Bir Şekilde Türklerin Daha Çok Yöneldiği Altcoin’i Tanıyalım: Holo (HOT) Nedir?

4PAYLAŞIM

Altcoin'lerde yatırımcılar doğru olanı seçmeye çalışıyor ve yerli yatırımcı çoğunluğunun yolu Holochain'e düşüyor. Peki bu Holo (HOT) nedir ve neden ilgi görüyor bir bakalım.

Not: Bu içerik bilgilendirme ve eğlence amaçlı üretilmiştir. Herhangi bir Yatırım Tavsiyesi içermemektedir.

Öncelikle Holochain'i tanıyalım:

Holochain, her katılımcıya kendi “zincirini” veren, Dağıtık Hash Tablosu (DHT) kullanan uygulamalar için bir veri bütünlüğü protokolü.

Holochain, adındaki “chain” anlamının aksine bir blockchain değil. “Beyond the Blocks”, yani “Blokların Ötesinde” mottosunu benimseyen Holochain ortaya koyduğu ağın blockchain'den farklı olduğunu vurguluyor. Holochain'de Dağıtık Hash Tablosu ile bilgi paylaşımında bulunmak "torrent" kullanımına benziyor.

2017'de ortaya çıkan Holochain'in çalışmaları 2008 yılına kadar uzanıyor.

Metacurrency.org sitesinin kurucuları, fikirlerini geliştirerek Holochain ağını ortaya koydular.

Holo, her ikisi de deneyimli sözleşmeli kodlayıcılar olan Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu. Bu ikilinin daha önce üzerinde çalıştığı DApp'ler için kooperatif bir P2P çerçevesi olan Ceptr'den sonra modellendi ve hala geliştirme aşamasında.

Peki Holochain'i Blockchain'den farklı kılan ne?

Geleneksel bir Blockchain’de, bilgi dağıtılmış bir ağ üzerinden cryptographic hash yoluyla saklanır. Bu ağın her üyesi küresel bir fikir birliğine sahiptir. Yani, her üye bağımsız olarak ağı bir bütün olarak doğrular ve bütünlüğünü korur. Bu, Blockchain teknolojisinin geleneksel teknolojiye göre önemli avantajlarından biri.

Ancaaak, bu sistem bazı doğal zayıflıklara sahiptir diyebiliriz. Blockchain’in tamamı ağın her bir üyesi tarafından doğrulanması gerektiğinden ölçeklenebilirlik sorunları ortaya çıkar. Kullanılan veri miktarı büyüdükçe herhangi bir zamanda Blockchain’de meydana gelebilecek saniye başına işlemlerin sınırı daha sınırlıdır. Bu, bazı kripto para işlemlerinin yani Bitcoin gibi uzun işlem sürelerine ve düşük limitlere sahip olmasının nedeninin bir parçasıdır.

İşte bu Holochain'in de bir parası, token'ı var: HOT

Holochain Token'ın kısaltması olan HOT, bir Ethereum ERC-20 token’ı, yani Ethereum familyasından.

Hacim olarak tüm coinler arasında an itibariyle 48. sırada olan ve ilk 10'u hedefleyen HOT, 5 Nisan'da tarihi zirvesini gördü ve daha da duracağa benzemiyor...

Peki neden daha çok Türkler bu token'a yöneliyor?

Aslında belirli bir sebebi yok, projeye inanan ve güvenen başlıca coin yatırımcılarının söylemleriyle kulaktan kulağa yayılarak Türkiye çapında coinler arasında bir üne kavuştu diyebiliriz. Yurt dışında "nasıl oldu da bizden önce Türkler bunu keşfetti?" gibisinden tartışmalara bile konu oluyor. Şimdilerde rekorlar tazeleyen HOT, en çok Türk yatırımcıları zengin etmekle meşgul. HOT alıp satabileceğiniz bir borsa tavsiyemiz de hemen aşağıda:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unicorn26

Holo Dayı 🤣🤣🤣

redcadillac

hahahah reklam desen reklam değil herhalde bunlar kendi aralarında üç beş buraya yatırım yaptılar şimdi de prim kasıyolar 😂

Görüş Bildir