İki Altın ve Bir Gümüş Madalya! Para Atletizm Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi Gururlandıran Başarı

 > 
581PAYLAŞIM

Almanya'da düzenlenen 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası'nın ikinci gününde Türkiye, iki altın ve bir gümüş madalya kazandı. Milli atletler Zübeyde Süpürgeci ve Hamide Kurt, şampiyona rekoru kırarak altın madalya alırken, Zeynep Acet gümüş madalya elde etti.

Zübeyde Süpürgeci, şampiyona rekoru kırdı.

T54 kategorisi kadınlar 200 metrede altın madalya mücadelesi veren Zübeyde Süpürgeci, 30.96'lık derecesiyle ilk sırada yer aldı ve şampiyona rekoru kırdı. Bu kategoride bir önceki rekor 32.04'lük derecesiyle 2003'ten bu yana Büyük Britanyalı Rachel Potter'a aitti.

Hamide Kurt ise altın madalyaya uzandı.

T53 kategorisi kadınlar 200 metre finalinde piste çıkan milli atlet Hamide Kurt, 31.59 derecesiyle yarışı ilk sırada bitirerek altın madalyaya uzandı. Hamide, 33.53'lük dereceyle İtalyan atlet Francesca Porcellato'ya ait şampiyona rekorunu geliştirdi.

Aynı yarışta yer alan diğer milli atletlerden Zeynep Acet ise 35.78 derecesi ile yarışı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyayı elde etti.

2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda milli atletlerden Hakan Cira gümüş, Aslı Adalı da bronz madalya kazandı.

T12 kategorisi erkeler 100 metrede yarışan milli atlet Hakan Cira 11.57’lik derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu. T13 kategorisi kadınlar 1500 metrede piste çıkan Aslı Adalı da 5.18.21'lik dereceyle bronz madalyayı ülkemize kattı.

Milli Sporcularımızın başarılarına sosyal medyada tebrik yağdı🏅

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir