Görüş Bildir

İETT Otobüsünü Çalan Sanık Tahliye Oldu: 'Karşıya Geçmem Gerekiyordu, Taksi Bulamadım'

Haberler
> İETT Otobüsünü Çalan Sanık Tahliye Oldu: 'Karşıya Geçmem Gerekiyordu, Taksi Bulamadım'

Park halindeki İETT otobüsünü çalarak tur attıktan sonra Beyoğlu'na bırakan tutuklu sanık Ali Volkan Çamur, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Çamur 'Bostancı Sahili'nde olduğum sırada bir telefon geldi, o telefon üzerine karşıya geçmem gerekiyordu. Taksi bulamadım, aklıma gelen ilk şeyi yaptım' dedi. Çamur tahliye oldu.

Maltepe - Kadıköy arasında sefer yapan park halindeki İETT otobüsünü çalarak tur attıktan sonra Beyoğlu'na bırakan tutuklu sanık 32 yaşındaki Ali Volkan Çamur, 'Gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle ilk kez hakim karşısına çıktı. 

İstanbul Anadolu 50. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanık Ali Volkan Çamur ile müştekiler Cuma Ali Kaya ile Özay İlaslan katıldı. Duruşmada taraf avukatları da yer aldı.

Sanık Çamur savunmasında 'Ben Bostancı Sahili'nde olduğum sırada bir telefon geldi, o telefon üzerine karşıya geçmem gerekiyordu. Taksi bulamadım, aklıma gelen ilk şeyi yaptım. Ben de otobüs şoförüydüm, babamın da farklı bir şirkette çalışan otobüsü vardır. Bu nedenle otobüsü çektikleri yerleri ve anahtarların aracın içerisinde bırakıldığını biliyorum. Hava valfini kullanarak otobüse girdim anahtarı alıp çalıştırdım, karşıya geçtim. Niyetim işimi gördükten sonra aracı geri getirmekti ancak olmadı. Karşıda aracı bıraktım, kapılarını kilitleyip indim. Araca da herhangi bir zarar vermedim. Servis yapamamaktan dolayı bir zararlarını ve benzin paralarını karşılamaya hazırım' ifadelerini kullandı.

Şirket adına şikayetçi oldular

Şirket adına şikayetçi oldular

Müştekiler Cuma Ali Kaya ve Özay İlaslan şahsi bir şikayetleri olmadığını, fakat şirketleri zarara uğradığı için şirketleri adına şikayetçi olduklarını söyledi.Sanık avukatı müvekkilinin uzun süredir tutuklu olduğunu, karşı tarafın tüm zararının karşılanacağını söyleyerek müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Duruşma savcısı, sanığın işlediği suçun uzlaşmaya tabi suçlardan olduğunu belirterek dosyanın uzlaştırmacıya gönderilmesini ve sanığın tutuklu kaldığı süreyi göze alarak tahliye edilmesini talep etti.

Mahkeme, sanık Ali Volkan Çamur'un tahliyesine ve müşteki tarafın zararı bildirdikten sonra sanık Çamur'un duruşma gününe kadar zararı gidermesine karar verdi. Mahkeme, eksik belgelerin tamamlanmasının ardından dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İddianameden

İddianameden

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Ali Volkan Çamur'un 8 Şubat 2021 günü park halindeki belediye otobüsünü çalarak Maltepe'den Beyoğlu'na gittiği anlatıldı. İddianamede sanık Çamur'un 'Gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık' suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
3
3
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Oğuz atay

Vatandaşı olmasak komik ülke aslında 😂😂

Barney

ya neyin tahliyesi bu yaa. o zaman parası olan keyfine otobüs ambulans kaçırsın gezsin. en son depoyu da fulleyip bıraksın bi köşede. zararını karşılayınca k... Devamını Gör

murat sütçü

iyi ki deniz yoluyla gitmek isteyip vapur çalmamış.