Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçinde Büyülü Dünyaları Barındıran Işıklandırılmış Kitap Heykelleri

 > -
Abone ol

Sanatçı Su Blackwell, sevdiği romanlarını tuval gibi kullanıyor ve gerçekten büyüleyici kitap heykelcikleri oluşturuyor. Blackwell oldukça çarpıcı olan son sergisinde, bir kişinin oturduğu yerin nasıl yaratıcı bir mekana dönüşebileceği fikrinden esinlenmiş. ''Deniz fenerleri, ahşap kulübeler, ağaç evler ve diğer evler gibi konutları kapsayan çalışmalar, sadece aydınlatıldıklarında oturulabilecek bir yere dönüşüyor. Ancak benim yarattığım sahneler sade ve ıssız.'' diyen sanatçı ekliyor: ''Sudan; göllerden ve denizlerden ilham aldım. Oluşturduğum yerler, görenlerde buralara yolculuk yapma hissi uyandıracak.''

Bu edebi serileri oyarken, Blackwell ilham kaynağı olarak gerçek kitapları kullanmış: ''Her zaman önce kitabı okurum, bir ya da iki defa, ondan sonra çalışmama başlar, keser ve detaylar eklerim. Ayrıntılar, her şeyi bir araya getiren sihirli bir parça gibi. Bu gerçekten uzun ve yorucu bir süreç.'' Bu zaman alıcı yöntem, Blackwell'in eserlerine ise gerçekten büyük bir miktarda derinlik katıyor. Sanatçı sadece görsel heykeller oluşturuyor gibi görünebilir; fakat aslında hikayelerle bezenmiş minyatür bir evren yaratıyor. Bunu yaparken de insanda çocuksu bir merak duygusu uyandırıyor.

Kaynak: http://www.mymodernmet.com/profiles/blog...

Bülbülü Öldürmek, Harper Lee

Field Guide to Wild Flowers (XI)

The Lighthouse Keeper's Cottage

The Jungle Book, Rudyard Kipling

The House in the Oak Tree, Katharine L. Oldmeadow

The Snow Goose, Paul Gallico

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Jules Verne

The Dark is Rising, Susan Cooper

The Stork Wife

Su Blackwell'in diğer eserlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuba-bekret-ozbek

Zekice

witcher

Tek kelimeyle harika.

Görüş Bildir