İBB Meclisi'nde Kavga: Başrolde Yine O İsim Var

 > 
31PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugünkü oturumunda AKP ve İYİ Partili üyeler birbirine girdi. Başrolde ise yine AKP'li Tevfik Göksu vardı. Göksu’nun İYİ Partili Meclis Üyesi Ali Kıdık’a "Büfeci ile muhatap olmamak lazım” diye hitap etmesi üzerine salonda arbede çıktı. 

Meclis oturumundaki arbede, Esenler Belediye Başkanı ve AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun ifadeleri üzerine yaşandı.

Göksu, önceki gün İYİ Partili Meclis Üyesi Taylan Yıldız'a "internetçi arkadaş" diye hitap etmiş ve sergilediği tavırlarla gündem olmuştu.

Detaylar için 👇

Sosyal Medya Seviyeyi Tartışıyor: İYİ Parti'li Yıldız'ın 'Metroda İnternet' Önerisine AKP'den 'İnternetçi Arkadaş' Karşılığı - onedio.com
Sosyal Medya Seviyeyi Tartışıyor: İYİ Parti'li Yıldız'ın 'Metroda İnternet' Önerisine AKP'den 'İnternetçi Arkadaş' Karşılığı - onedio.com

Dünkü açıklamasıyla ilgili konuşan Tevfik Göksu, İYİ Partili Ali Kıdık'a hitaben:

"Şimdi Güngören Meydanı’na büfe koyan büfeci arkadaş şöyle bir tweet atmış ‘özür diledi’ diye. İspatlamazsan alçağın ta kendisisin. Söylediğim ifade ‘seni rencide etmek için kullandığım bir ifade değil. Zaten çok sevmişsin profiline eklemişsin’. Arkadaş da teşekkür etti bana. Ama kalkıp da ‘özür diledi’ demek size yakışır” dedi.

Göksu, “büfeci” olarak hitap ettiği İYİ Partili Ali Kıdık’a hitaben konuşmaya başlayarak “Sana yakışır. Doğru söylüyorsunuz büfeci ile muhatap olmamak lazım” dedi. 

Bunun üzerine Kıdık ayağa kalkarak tepki gösterdi ve meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Meclis üyeleri tekme tokat kavga edince salona güvenlik görevlileri çağrıldı.

Göksu'nun açıklaması ve ardından yaşananlara ilişkin görüntüler 🎥

Arbedenin bir başka açıdan görüntüsü 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir