Hrant Dink Vakfı Kütüphanesi Açıldı

15PAYLAŞIM

Hrant Dink Vakfı bünyesinde, Ermeni Araştırmaları ve Türkiye’de azınlıklar alanında bir uzmanlık ve araştırma kütüphanesi kuruldu.

Kütüphane, özellikle Ermeni kültürü ve tarihi üzerine çalışan araştırmacılara, öğrencilere ve Ermeni toplumuna, sistematik ve bilimsel bir şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor.

Özel arşiv ve koleksiyonlarla zenginleştirilecek olan kütüphane ve ona bağlı arşivde, 20.000 kitap ve süreli yayının yanı sıra, DVD, kaset, harita gibi kaynaklar da yer alıyor.

Kütüphaneye kaydedilmiş tüm kaynaklar, hrantdink.org adresindeki çevrimiçi katalog üzerinden görüntülenebiliyor.

Üye olunabiliyor

Hrant Dink Vakfı Kütüphanesi’den kitap ödünç almak isteyenler, dolduracakları bir form, kimlik fotokopisi, fotoğraf ve yıllık 100 TL bağış karşılığında kütüphaneye üye olabiliyor. Öğrencilere özel indirim uygulanacak. Üyeler, kütüphane dışına kitap çıkarabilecek ve kütüphanenin koleksiyonuna eklenen yayınlar konusunda düzenli olarak bilgilendirilecek.

Hrant Dink Vakfı Kütüphanesi, Türkiye’de azınlıklar, Ermeni araştırmaları, tarihi, kültürü, dili ve edebiyatı gibi konulardaki kitap ve arşiv belgelerini bağış olarak kabul edecek.

Kütüphanenin çalışma saatleri şöyle:

  • Pazartesi: 10.00-18.00

  • Salı: 10.00-18.30

  • Çarşamba: 12.00-22.00

  • Cuma: 10.00-18.00

  • Cumartesi: 10.00-18.00

Agos

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir