Hırslı Oyuncuları Böyle Alalım: Battlefield 5’i Daha İyi Oynamak İçin Yapmanız Gerekenler

-

Battlefield 5’in çok oyunculu modunda daha başarılı olmak, daha yüksek K/D oranlarına ulaşmak istiyorsanız bu içerik tam size göre.

Bombaları daha etkili kullanmalısınız.

Oyunda artık size atılan bombaları geri atabildiğiniz gibi, fırlattığınız bombaları havada patlatabiliyorsunuz da. Reaksiyon fırsatı vermeden öldürmek için çok etkili bir yöntem.

Bayrağa yakın düşmana ırak olun.

Bir bölgeyi ele geçirmek istediğinizde bayrağa yaklaşmak, onu daha hızlı ele geçirmenizi sağlar. Özellikle tek başınıza ele geçiriyorsanız bayrağa neredeyse yapışmakta fayda var. Çevredeki arkadaşlarınızın size dahil olması da işlemi hızlandıracaktır.

Düşmanı daha iyi duyun.

Eğer oyunu kulaklıkla oynuyorsanız ses ayarlarından 3D Headphones özelliğini seçerek etrafınızdaki sesleri çok daha detaylı duyabilirsiniz. Rakiplerinizin ayak seslerini duymak size büyük bir farkındalık avantajı sağlayacaktır.

Her revive bir tokat!

Battlefield 5’te her sınıf canlandırma işlemi yapabiliyor. Her ne kadar Medic olmak süreci hızlandırsa da yerde kıvranan arkadaşınızı her halükarda kurtarabilirsiniz.

Sis atın!

Evet, yanlış duymadınız, sis atın. Her ne kadar oyuna kumpirden bağlanan arkadaşlar sorun yaşayacak olsa da, kendinizi korumanız ve yoğun ateş altında hayatta kalabilmeniz için sis hayati bir öneme sahip.

Ateşe ateşle karşılık verin.

Vurduğunuz oyuncuların üzerine molotof kokteyli atmanız onların daha çabuk ölmesini ve yeniden doğarak puan kaybetmelerini sağlayacaktır. Oldukça nahoş fakat etkili bir yöntem.

Vurup saklananlara son!

Battlefield 5’te seride ilk kez mermilerin objeleri delme özelliği bulunuyor. Yüksek kalibreli mermi kullanan silahlarla tahta gibi ince objelerin arkasındaki hedefleri vurabiliyorsunuz. Meşhur MG42 silahıyla kum torbalarının arkasındakileri bile vurmanız mümkün.

İşaret fişeğini kullanın.

İşaret fişeğini ateşlediğinizde kısa bir süre için yakınınızda olan düşmanları haritanızda göreceksiniz. Çok önemli bir farkındalık avantajı yaratması sebebiyle düşman tarafından ateşlendiğinde derhal vurulması gereken bir alet.

Kim vurduya gitmeyin!

Oyun ilginç bir şekilde kimin kimi öldürdüğünü gösteren yazıları açmadan başlıyor. Sizin ayarlardan bunu açmanız gerek. Buradan sadece takımınızın veya herkesin, isterseniz, hangi silahlar ile de öldürüldüğü bilgisini açabilirsiniz.

Canım benim, neden bitiyorsun?

Battlefield 5’te canınız otomatik olarak dolmuyor, sizin doldurmanız lazım. Oyuna herkes bir sıhhiye malzemesi ile başlıyor, fakat mühimmat kutularından yenisi alınabiliyor.

Mühimmat kutusu demişken...

Kendi mühimmat kutunuzu kendiniz de yaratabilirsiniz, her şeyi de devletten beklememek lazım. Bu kutulardan takım arkadaşlarınız da yararlanabilir, fakat düşman tarafında yok edilebilirler de.

Şöyle bir yayıla yayıla ateş edelim.

Battlefield 5’te yerde geriye doğru yaslanarak ateş edebilirsiniz. Aynı şekilde sağa veya sola da uzanmış halde eğilebilirsiniz. Sıkışık durumlarda şapkadan kill çıkarmak için kullanılması gereken özellikler.

Birazcık yardım göz çıkarmaz.

Eğer Squad olarak yeterince puan toplayabilirseniz, mühimmat, araç ve şekil A’da görmüş olduğunuz üzere V1 roket desteği alabiliyorsunuz. Bunları yalnızca Squad liderinin çağırabileceğini de söyleyelim.

Silahları arada güncelleyin.

4. seviyeye getirdiğiniz silahların özelliklerini değiştirebilirsiniz. Farklı oyun tarzları ve haritalara göre silahlarınızı güncellemeyi unutmayın.

İstihbarat önemli!

Haritada düşmanların yerlerini işaretlemek takım arkadaşlarınızın işini oldukça kolaylaştırır. Özellikle uçak kullananlar için yerden alınan istihbarat gibisi yoktur.

Bonus: En nihayetinde de eğlenmemize bakıyoruz!

Onedio Ekibiyle oyun oynamak ve yakında yapılacak ödüllü turnuvalarımıza katılmak için Facebook sayfamızda yaptığımız canlı yayınları kaçırmayın! Facebook sayfamızı beğen, yayınları kaçırma.

Discord sunucumuza katılarak yayınlardan haberdar olup, bizimle oyunlar oynayabilirsiniz.

Sadece oyun içerikli olan ''Onedio Gamer'' sayfamızı takip edip, oyun dünyasındaki haberleri ilk siz duyun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gamzeyavuzer

allah aşkına kim bu içerikleri hazırlayan? lütfen gerçekten oyuncu olan veya en azından azıcık oyun tanıtımdan anlayan birilerine hazırlatın şu oyun içeriklerini.

jnx

Onedio... lütfen "oyuncu" olma.

gollum

Step1'i unutmuşsunuz. Bu oyunu oynamak için gereken ps4 yada pc ve oyun için para gerek :)

xeamon

Bunu yazmak için gelmiştim :(

Görüş Bildir