Hiper Laktasyon Teşhisi Sayesinde Yüzlerce Litre Anne Sütü Bağışlayan İyilik Meleği Kadın!

4.8bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz hafta (1-7 Ağustos) arası gerçekleştirilen Dünya Emzirme Haftası'nın şerefine Aplus, çocuğunu anne sütüyle beslemeyi tercih eden birbirinden güzel anneleri bizlerle buluşturdu. Kendi sütüyle onlarca hatta belki de binlerce bebeğin beslenmesine yardımcı olan Elisabeth Keturah Anderson-Sierra'nın hikayesini sizler için derledik.

Kaynak: http://aplus.com/a/mom-elisabeth-anderso...

1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftasında konuyla ilgili çalışmalar, bilinç arttırma projeleri ve etkinlikler düzenleniyor.

İşte iki çocuk annesi Elisabeth Keturah Anderson-Sierra, geçtiğimiz hafta Breastfeeding Mama Talk Facebook sayfasında kendi emzirme öyküsünü paylaştı.

Onun öyküsü oldukça sıra dışı çünkü o sağlık sebepleri ya da farklı zorluklar yüzünden çocuklarını emziremeyen annelere saf ve taze anne sütü bağışlıyor.

İlk bebeğinden sonra anne sütünü bağışlamaya başlayan genç kadın, kendine konulan hiper-laktasyon teşhisi sayesinde bir iyilik meleğine dönüştü.

Anderson-Sierra 2.5 yaşındaki kızının doğumundan bu yana tam 2.271 litre süt bağışladı.

Elisabeth'in ikinci bebeği dünyaya geleli ise sadece 6 ay oldu ve o her gün yaklaşık 7 litre sütü pompayla sağıp bağışlamaya devam ediyor.

O tam bir kahraman!

Elizabeth ayrıca Facebook paylaşımında anne sütü bağışlamanın zorluklarından ve masrafından da bahsediyor. 

"Anne sütü sağmak MASRAFLI! 8 tane medela pompasını harcadım, şimdi iki tane Symphony pompa ve Spectra ve PJ marka da aldım. Bu pompalar ucuz değll. Yerel olarak bağışladığım süt için süt torbası da satın alıyorum, günde ortalama 20-40 torba arası kullanıyorum."

Genç anne bunun yanında bu işe harcadığı zamanın ve enerjinin de tatlı zorluklarından bahsediyor.

"Ama bütün zorluklara rağmen buna değer. Keşke herkes bu mentaliteye sahip olsa, dünyayı yavaş yavaş güzelleştirebiliriz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zhan-xiei

Hakikaten iyilik meleğiymiş

Gizli Kullanıcı

masraflı oluyor falan demişte hastalığı yüzünden o sütleri zaten sağması gerekiyor. yoksa aşırı ağrılı bir dönem geçirir. o pompayı süt bağışlamasa bile almak zorunda tabi bebeği günde 7 litre süt içmiyorsa :) anne sütü çöpe gideceğine ihtiyacı olana gidiyor işte

gokhan96

Bu kadın hindistana gitse adamlar kadını tanrıça ilan ederler, o kadına özel şato yaparlar, bağlar,bahçeler verirler, öldüğünde mezarını türbe yaparlar, ne yazık ki değirini bilmeyecek insanlarla dolu amerikada doğmuş, Türkiyede olsaydı RTE belki ziyaretine giderdi.

yucekedi

Bir kere de mantıklı bir yorum attığını göreyim kurban kesicem.

gokhan96

Kurban kesince bana da pay gönder adresi atarım.

gokhan96

Yoksa hindistanlı mısın zoruna mı gitti?

gokhan96

Vay be bizim damdaki inek bile o kadar süt vermiyor, bizim damdaki inek günde 3 litre süt veriyor, kadın inekleri bile sollamış helal be... Helal...

burcu-turuthan-karaman

maşallah o kadar üretebilmiş . günde 20 poşet ağzına kadar dolu ne demek maşallah şifa olsun hep birine...

Görüş Bildir