Hindistan Ordusu Resmi Twitter Hesabından Himalayalar'da Bulduğu 'Yeti Koca Ayak' İzlerini Paylaştı!

492PAYLAŞIM

Yeti ya da Tibet Kar Adamı olarak bildiğimiz efsane, 1920 ile 1950 yılları arasında Everest'e tırmanmaya çalışan yabancılara bahsedilmiş ve ünü giderek tüm dünyaya yayılmıştır. Konu hakkında oldukça fazla iddia ve teori bulunuyor. 

Fakat Hint Ordusu, 29 Nisan günü yaptığı paylaşımla, önce Twitter üzerindeki 5.9 milyon takipçisini sonra da duyan herkesi şaşkınlığa uğrattı. Makalu Kampı yakınlarında görülen dev ayak izlerinin gizem perdesini sizler için DailyMail'den derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Dün, yani 29 Nisan 2019 tarihinde Hindistan Ordusu, 'Tibet Kar Adamı' ya da 'Yeti'ye ait olduğu iddiası ile şu paylaşımı yaptı.

Fotoğraf Himalaya eteklerindeki Makalu Ana Kampı yakınlarında 9 Nisan günü çekilmiş ve yaklaşık 81 cm'lik ayak izlerini gösteriyor. 

Paylaşım kısa sürede 13.000 beğeni topladı. 

Bu dev kar adamının daha önce sadece Makalu-Barun Milli Parkı'nda görüldüğünü de paylaşıma eklediler.

Paylaşımın tümü şunları dile getiriyor;

"Tarihte ilk defa, 9 Nisan 2019'da Makalu Ana Kamp yakınlarında, bir Hint Ordusu Dağcılık ve Keşif Ekibi, mistik canavar Yeti'nin 81 cm x 30 cm'lik gizemli ayak izlerini keşfetti."

"Bu nadir kar adamı geçmişte sadece Makalu-Barun Milli Parkı'nda görülmüştür."

Ordunun gizemli bir yaratığa ait olarak paylaştığı ayak izleri, aslında gerçekten tuhaf.

Bu efsanevi hayvan, genellikle goril benzeri, iki ayak üzerinde yürüyen, gri ya da beyaz tüylü, büyük ayaklıdır. İddiaya göre ilk kez İngiliz kaşif Charles Howard-Bury tarafından 1921 yılında görüntülendi.

1921'deki Everest Dağı'ndaki bir keşif gezisine liderlik eden Howard Bury, karda dev ayak izlerini Lhakpa La'dan geçerken fark etti ve ona 'erkek ayı kardan adam' olarak tercüme edilen 'metoh-kangmi' adını verdi.

2017'de, New York'ta Buffalo Üniversitesi'nden Charlotte Lindqvist tarafından yürütülen bilimsel çalışmalar, 'Yeti'nin saç, kürk ve dışkılarını inceledi ve örneklerin Himalaya ve Tibet yerel türlerinden bir boz ayı ve bir Asya siyah ayısı kırması olduğu sonucuna vardı. 

Efsanevi Yeti'nin Himalayaların karlı dağlarında dolaştığı hala iddia ediliyor ve Nepal'deki Sherpa toplulukları arasında mistik varlığını koruyor.

Mistik canavar Yeti'nin hikayesi, Sangwa Dorje'nin Nepal'deki Pangboche adlı köyde bir mağarada yaşarken, 1600'lü yıllarda onu keşfetmesine dayanıyor.

Fakat 2017 yılından beri Himalaya ve Tibet boz ve siyah ayılarının DNA'sına sahip olduğu açıkça biliniyor.

Tüm bunların yanı sıra, Hindistan Ordusu'ndan gelen canavar açıklaması sosyal medyada birçok kişiyi güldürdü:

"Herkese saygım sonsuz ama, Yeti dediğimiz şey Himalaya Boz Ayısı ya da Tibet Beyaz Ayısı. Her ikisinin de nesli tükenmek üzere, 3 metrenin üzerine kadar çıkabiliyorlar ve iki ayaklılar. Fakat tek sıralı ayak izleri 4 ayaklı ayılardan olur."

"Sizin aklınızdan zorunuz mu var? Şu fotoğraflara bir bakar mısınız? O bir 'iki ayaklı' hayvana ait değil. Bunu paylaşmadan önce bir hayvan uzmanına soramadınız mı?"

"Yani eğer sizin bu Yeti tek ayak üzerinde yürümüyor ya da zıplayarak yol almıyorsa."

"Açıklaması şu olabilir mi?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bizden daha rezil milletler de varmış. Biraz da size gülsünler. Hep biz mi rezil olacaz.

question

Internette bir hintlinin paylastigi bilgiye inanmadan 5 kez dusunurum, sonra da inanmam.

hadi-canim-sen-de

biri hindistanla d*ş*k geçiyor.

riverdale-and-narcos

lxsnfpouıs

Görüş Bildir