Hikayesiyle Tüyleri Diken Diken Edip Bir Süre Daha O Şekilde Tutacak Kayıp Kadın

 > -

8 şubat 2004'te 21 yaşındaki Maura Murray, arabayla babası tarafından
Massachusetts Üniversitesi'ndeki yurduna bırakıldı. Bundan 24 saat sonra Maura kayboldu ve halen kayıp.

Kaynak: https://twitter.com/mertcanefendi/status...

Maura Murray'ın kaybolmasının öncesine dönelim çünkü ilginç detaylar var:

2003 yılının Kasım ayı: Maura kaybolmadan 3 ay önce çalıntı kredi kartı kullanmaktan tutuklanıyor. Bu olayın 3 ay sonrasında ise iyi halden dolayı davadan beraat ediyor.

5 Şubat 2004: Maura çalışırken mola verip akşam 10 buçuk gibi telefonda ablası Kathleen ile konuşuyor. Her günkü sıradan sohbet muhabbet derken bu görüşmeden birkaç saat sonra Maura deli gibi ağlamaya başlıyor. Müdürü tuvalete götürüp elini yüzünü yıkıyor, ne olduğunu sorsa da cevap alamıyor, Maura nedenini anlatmıyor.

9 Şubat 2004: Kaybolduğu günün öğlen vakti, saat 1 gibi erkek arkadaşına "Mesajlarını aldım ama açıkçası hiç konuşasım yok, akşama doğru ararım" diye mail atıyor.

Bu mailden 25 dakika kadar sonra da müdürüne, ailesinden birinin vefat ettiğini, bu yüzden bir hafta kadar buralarda olmayacağını söylediği bir mail atıyor. Lakin ailesinden o sırada ölen birisi yok.

Saat 3 gibi kıyafetleri, birkaç banyo eşyası ve test kitaplarının olduğu arabasıyla dışarı çıkıyor. 3.40 gibi ATM'den 280 dolar çekiyor.

Bu miktar neredeyse hesabındaki tüm para. Parayı çekikten sonra 40 dolar civarında içki alışverişi yapıyor.

Aynı günün akşamı 112 numaralı yolda trafik kazası yapıyor Maura.

Yakındaki bir evden Maura'ya yardım etmek için insanlar geliyor fakat Maura reddediyor ve özellikle 911'i aramamalarını istiyor. Bunun dışında yoldan geçen bir kamyoncunun yardım teklifini de aynı şekilde reddettiği söyleniyor. İstememesine rağmen polis aranıyor ve 10 dakika sonra olay mahalline geliyorlar. Araba ve içindeki eşyalar duruyor...

Fakat Maura ortada yok.

O andan itibaren kendisinden haber alınamıyor. Ardında ayak izi dahil herhangi bir iz yok. Akla yatan en makul tahmin, yoldan geçen bir arabanın onu aldığı, ya da kendisinin bindiği.

Ve Maura kaybolduktan tam 8 yıl sonra, 8 Şubat 2012'de YouTube'a bu ürkütücü ötesi video yükleniyor:

Tamam da videonun bu olayla pekala ilgisi olmayabilir? Ama işte şeytan ayrıntıda gizli:

Videoyu siteye ilk yükleyen "112dirtbag" adında bir hesap, videoyu yükledikten kısa bir süre sonra silse de o arada başkaları tarafından kaydedilmiş. 112, Maura'nın kaza yaptığı ve kaybolduğu yolun numarası. Ve Maura kaybolduktan sonra babası verdiği ilk ifadede "she may have been kidnapped by some dirtbags" şeklinde bir cümle kullanmış.

İşte bu gerçekten ürkütücü

Kaybolduğu günden bu yana Maura ile ilgili çeşitli ihbarlar gelmiş, bunlardan bir tanesine göre Maura'nın tarifine uyan bir kadın kendisinden yaşlı bir adamla görülüyor ve kendisine tanır gibi bakan kişiye sessizce "help me" diyor.

Fakat herhangi bir yardım gelmiyor.

Maura'nın erkek arkadaşı da kazanın olduğu zamanlarda Maura'nın kendisini tek kullanımlık bir telefondan aradığını fakat cevap veremediğini söylüyor ki Maura sık sık tek kullanımlık telefonlardan kullanırmış. O numaranın bıraktığı mesajda ayılmaya çalışan bir kadına benzer bir ses varmış.

Polis teşkilatı Maura'yı kayıp vakası olarak görüyor. Kaçırıldı mı, kendi hayatını kurmak için kaçtı mı, kaçmak zorunda mı kaldı, 11 yıldır bilinmiyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yildizligeceler

abi şu birlikte fotosunu çekildiği adam beni çok ürkütüyor

yildizligeceler

bu da vikipedi sayfası

yildizligeceler

112dirtbag o video ardından bu videoyu paylaşmış ve ardından polise ihbarlar olunca da silmiş. ancak hala duruyor. bazı kullanıcılar tarafından kopyalanmış. videoda kaybolma günün (10 eylül) bir gün sonrası (11 eylül) bir dağ otelinin biletleri var!

yildizligeceler

Videonun sonunda mutlu yıldönümleri yazıyor. bu delil üzerine polis hiç mi birşey yapmamış

yildizligeceler

abi adam kahkaha atarken tuhaf bi şekilde ben de gülmeye başladım. durdurmaya çalışıyorum kendimi. ama duramadım. adam güldükçe ben gülüyorum. bilmiyorum psikolojim bozuldu galiba. bu arada videonun altındaki mauranın yanındaki adamın resmi ile videodaki adam çook benziyor. o adam sevgilisi değil mi?

Görüş Bildir