Hikaye Bitti, Defter Kapandı! Demet Şener'den Öğrenmemiz Gereken Hayata Dair 15 Ders

2.1bPAYLAŞIM

Magazin çoğu zaman gerçek hayatın abartılı bir yansıması; bize hiçbir insanın ne kadar güçlü, ünlü, zengin, güzel olursa olsun insani duygulardan ve kaderin getirilerinden kaçamayacağını hatırlatan bir gösteri. Bu sefer magazin bizi eğlendirmek, güldürmek ya da şaşırtmak için değil, adeta ibret almamız ve ders çıkarmamız gereken bir gündem sunuyor.

Demet Şener'in söyleyecek çok şeyi var! Malumunuz, Şener ve Kutluay evliliği başından itibaren olaylıydı. Dedikodular, söylentiler, suçlamalar peşlerini bırakmadı. Her ne kadar artık üzerinden yıllar geçtiği için komik hale gelmiş bir olay gibi görünse de bir aile parçalandı. Ünlü manken ise İnternet üzerinden paylaşımlarını arttırdı.

İşte Demet Şener'in yaşadıklarından ve paylaşımlarından çıkarılacaklar.

Demet Şener geçtiğimiz günlerde işte böyle bir paylaşım yaptı. Biz de hesabındaki paylaşımlardan sizler için tavsiyeleri derledik.

"Düşünüyorum da ne çok şeyden kendimi mahrum etmişim... Olsun hiçbir şey için geç değil... Siz de benim yaptığım bu hataya düşmeyin... Çocuklarınız dışında kimse için kendinizden vazgeçmeyin..."

"Hayat insana ne güzel de öğretiyor bazı şeyleri..."

"39 yaşında kendimi yeniden keşfetmeye başladım" diyor Demet Şener.

Alkışı duymuş, ihaneti görmüş bu kadının sözlerine kulak vermekte fayda var.

1. Kendinize iyi bakın! Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. Bol bol spor yapın, bu hayatın karşısında demir gibi durun!

Spor stresi azaltır, hayatı düzene koyar ve içindeki siniri atmanın en sağlıklı yoludur. Spor gibi bir alışkanlığınız olsun ki biten 15 yıllık evliliğin üzerinden dimdik yürüyerek geçebilin!

2. Peşin yargılara varmayın, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı gerçeğini her zaman aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Sizin için sıkıntısız ilerleyen bir evlilikte, meslek yaşantısında ya da dostluk ilişkilerinde fark etmediğiniz problemler yaşanıyor olabilir. Gözünüz açık olsun. Dış görünüşe göre yargılamayın. Anlamaya çalışın, derin düşünün.

3. Hiç kimse ama hiç kimse sizin Süpermen'iniz değildir! Hayatınızın odağına başkalarını koymayın.

Kendinizi ancak siz kurtarabilirsiniz.

Yenilmez sandığınız insanların içten içe korkuları ve zayıflıkları olabilir. Kimseyi idealize etmeyin. En güçlü erkek bile insandır. Hatta bazen uçkuruna sahip çıkamayan bir insan...

4. İnsanlar sosyal yaratıklar; arkadaşlarınızı asla ihmal etmeyin!

Güvenlik ve paylaşım için, hayatta kalabilmek için binlerce yıl öncesinden sürü halinde beraberce yaşamaya başlamış atalarımızın elbette bir bildiği var. İnsanlar, dostlarından güç alır. 

Arkadaş ilişkileriniz asla ikinci planda kalmasın.

5. Kadın arkadaşlarınızın kıymetini bilin! Herkes gider, geriye onlar kalır.

Kadının halinden en iyi kadın anlar. Herkes dönüp gittiğinde yanınızda kalan kişi en yakın dostunuzdur.

6. Diğer kadınları destekleyin! Hemcinslerin başarılarını paylaşmak bizi topluca güçlendirecek.

"Kadın kadının kurdudur" lafının sinsi insanlar tarafından çıkarılmış bir hurafe olduğunu unutmayın.

7. Kendinizi suçlamayın!

Demet Şener için şimdiye kadar çok şey söylendi: "Yuva yıkanın yuvası olmazmış" gibi... Lakin yuva yıkmayan kadınlar da aldatıldı. Herkesin birbirinin eski sevgilisi olduğu bu dünyada, suçu kadına itelemek için çabalayan ve erkeği bir "ödül" gibi gösteren sistemin tuzağına düşmeyin. Kendinizi suçlamayın.

İhanet, aldatanın suçudur. Aldatılanın değil.

8. Sosyal hayattan asla izole olmayın! Dışarıda eşiniz ve çocuklarınız dışında da bir hayat var!

Olabildiğince aktif olun, sosyal olun, toplumun bir parçası olmaktan asla vazgeçmeyin. Siz de bu ülkenin bir çocuğusunuz; evlenmiş, çocuk sahibi olmuş olsanız dahi siz önce bir bireysiniz.

9. Ne olduğu önemli değil; sizi kişisel olarak geliştireceğine inandığınız, sizi mutlu eden her şeyi okuyun!

Bazen en alakasız cümleler bile zihninizde tuhaf yerlere değip, size çok yeni ufuklar açabilir. Zihninizi besleyin, başka hayatları öğrenin.

10. Bol bol gezin! Dışarıda akan koca bir hayatı; siz var olsanız da, olmasanız da değişmeyecek olan şehirleri görün.

Ne kadar küçük varlıklar olduğumuzu idrak ettiğinizde, dertleriniz de küçülecek. Dünya o kadar büyük ve kalabalık ki... Bu gerçeği hatırlamak için gezin!

11. Sadece kendinize özel anılar yaratın. Geçmişe dönüp baktığınızda, başkalarını resme katmadan hatırlayabileceğiniz güzel anlarınız olsun.

Yeni aktiviteler deneyin, bunları tek başınıza yapın!

12. Geçmişinizi asla unutmayın! Bu yaşlara nasıl geldiğinizi; değişimin hayatın bir parçası olduğunu kendinize sık sık hatırlatın.

İleri atılmadan önce geriye doğru yaslanarak destek alan yırtıcı hayvan misali, geçmişinizden güç alın. Düşünün hele, neler neler atlattınız siz! Çok güçlüsünüz; her değişime adapte oldunuz! Yine başarabilirsiniz.

13. Sevgi sadece insana olmaz; hayvana, bitkiye verilen sevginin de asla yıkıcı bir yanı olmaz. Tabiat ananın küçük hediyelerinin farkına varın, şifa bulun.

Şifa doğadan gelir, doğa gülümsetir. Doğa iyidir. Masumiyeti ve iyiliği onlarda bulabilirsiniz. Zor zamanlarda hayvan sevmek ve bitkilerle uğraşmak ruh halinize çok iyi gelir.

14. Seçimlerinize sahip çıkın ve başkalarının seçimlerini de kabullenin.

Bir insanı olduğu gibi kabul etmenin temeli o kişinin seçimlerine saygı duymaktır. Kendi seçimlerinizi yapmaktan çekinmeyin.

15. Ve kimin ne diyeceğini düşünmeden gülün, eğlenin, mutlu olun.

"Çabuk atlattı, hiç umursamadı, nispet yapıyor" vesaire vesaire... Elin ağzı torba değil ki büzesin! Toplum mutlu insanları çekemez, her zaman söyleyecek negatif bir şeyler bulur. Takmayın, mutlu olun!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
funda-inan-turan

Hayat dersi vermeyen bir bu kadin kalmisti..

kaan-bozkurt3

5. fotoyu ben çektim lan

ozok

Bana hayat dersi verecek en son insanlardan biri.

ezgisen

senin için başkasını aldatan kişi, bir başkası içinde seni aldatır bunu hiç bi zaman unutma!

ezgi-akturk

Tamam güçlü kadın olarak durmuş, güzel, ama bunu da Demet Şener'den öğrenecek değiliz. Onun gibi bir kadın asla idol olamaz. Hemcinsine en büyük kazığı o atmıştır. Demet Akalın medyanın ve izleyicilerin, hayranlarının ve daha sonraki sevgililerinin gözü önünde bu ikisi yüzünden yıllarca acı çekti. Bütün şarkılarının giderli olmasının sebebi de budur. O kadının ahı olduğu sürece ikisi de ünlü olabilirler ama benim gözümde asla idol veya nezih insanlar olamazlar. Ha Demet Akalın hayranı değilim, o kadar da çok sevmem sadece şarkılarını dinlerim. Ama bir kadın olarak kesinlikle Demet Akalın'ı haklı görüyorum. Çünkü Akalın'ı Şener'le aldatan adam Demet Şener'i de işte böyle bal gibi aldatır. Şimdi karşımıza geçip de nezih aile ebeveyni, idol toplum insanı rolü yapmasın burda. Demet Şener kendini bu şekilde sütten çıkmış akkaşık gibi gösteremez. Evlenmiş olması da onu Demet Akalından daha üstün ve namuslu yapmaz. Eşine sadık kalabilen bütün insanlara saygıyla.

Görüş Bildir